דלג לתוכן
plane
אוסטריה למשפחות

אתרים בזלצקאמֶרגוּטאוסטריה

אזור הנופש והאגמים זלצקאמֶרגוּט (Salzkammergut) אינו אזור גאוגרפי מוגדר באוסטריה של היום – הוא משתרע על פני שלושה מחוזות – אבל יש לו משמעות היסטורית: זהו האזור שבו שכנו מכרות המלח הגדולים, שסיפקו את המצרך היקר לקיסרי אוסטריה. האזור הוכרז כרכוש פרטי של לשכת המלח הקיסרית, וזה גם מקור השם, שמשמעותו "אחוזת המלח".

גלו מה שווה לראות ולעשות בזלצקאמֶרגוּט

פני המים הכחולים־ירוקים של אגם גוֹזָאוּ הקדמי
אגמי גוֹזָאוּ
אזור זלצבורג | זלצקאמֶרגוּט
גוֹזָאוּזֶאֶן (Gosauseen) הם שני אגמים יפהפיים בעמק צר בין הרים. אגם גוֹזָאוּ הקדמי (Vordere Gosausee) נוצר כאגם טבעי בעידן הקרח, אולם בשנת 1910 הוצב עליו סכר שקיצר את האגם ב־12 מ' והפנה את המים לייצור חשמל. האגם האחורי (Hintere Gosausee) שוכן בגובה 1154 מ' מעל פני הים ומערכת מערות מנקזת אותו לנהר תת־קרקעי, המוביל לאגם האלשטאט. בין שני האגמים יש גם אגמון שלישי, גוֹזָאוּלאקֶה (Gosaulacke), אבל הוא מתמלא מים רק בתקופת הפשרת השלגים, כשהאגם האחורי עולה על גדותיו. רק האגם הקדמי נגיש ברכב, בכביש מפותל שבסופו סדרה של מגרשי חניה. אם לא תמצאו מקום במגרש העליון יהיה עליכם לטפס ברגל לאורך הכביש; לקראת סוף הטיפוס, במגרש החניה השלישי, סטו ימינה אל דרך מוצלת המשולטת panoramaweg ומובילה היישר לאגם. פני המים הכחולים-ירוקים, המוקפים צוקים נישאים, הם נוף מרשים ויפהפה שלא תרצו להפסיק לצלם. את האגם מקיף שביל נוח (ארבעה ק"מ או כשעה וחצי הליכה), המתאים גם לנכים ולעגלות ילדים ולאורכו שלטי הסבר ומתקנים לילדים בנושא מים ואיכות הסביבה (למרבה הצער, רק הכותרות השלטים מתורגמות לאנגלית). לגדת האגם תמצאו את מסעדת Gasthof Gosausee, גלידרייה איכותית והשכרת סירות. מהאגם הקדמי אפשר לעלות ברגל לאדם האחורי, בשביל מסומן העובר דרך גוֹזָאוּלאקֶה ומשקיף לנוף מרהיב של רכס דאכשטָיין. אורך המסלול 12 ק"מ (הלוך ושוב; כארבע שעות הליכה) והוא מטפס כ־240 מ' ומיועד למטיילים בכושר גופני טוב. לחלופין, תוכלו לנסוע באקספרס של הרכס (Hochgebirgsexpress) - קרון רתום לטרקטור שמטפס אל האגם תוך חצי שעה . הרחצה בשני האגמים מותרת, אבל אין חוף מוסדר והמים קרים (18-19 מעלות) גם בשיא הקיץ. בשני האגמים חיים דגים שחורים קטנים, שאורכם כ-15 ס"מ. אלו קרובי משפחה רחוקים של הפורל, החיים באגמים אלפיניים גבוהים ונפוצים במיוחד באגמי גוֹזָאוּ (ראו מסגרת). |הסיפור|הפרשים השחורים המקומיים מספרים כי לפני מאות שנים ביקשו פרוטסטנטים שהתגוררו בעיירה גוֹזָאוּ להימלט על נפשם דרך ההרים מפחד פרשי המלך הקתולים שרדפו אותם. היה זה יום חורף קר כל כך עד שפני האגם קפאו, וכדי לקצר את הדרך חצו משפחות הנרדפים את האגם בשקט ובזהירות על פני הקרח. כשכבר היו קרובים לגדה הנגדית הופיעו לפתע פרשי המלך, לבושים שחור, והחלו לרדוף אחריהם על האגם הקפוא. אבל הקרח הדק, שהיה חזק דיו להליכה זהירה, לא עמד במשקלם של מאות סוסים דוהרים. הוא נשבר בבת אחת, והפרשים השחורים התרסקו אל האגם ובאורח פלא הפכו ללהקות של דגים שחורים, החיים שם עד היום - אם תביטו היטב במים הצלולים, אולי תזכו לראותם.
אחת הרכבות לפסגת שאפְבֶּרג
שאפְבֶּרג
אזור זלצבורג | זלצקאמֶרגוּט
הר הכבשים (Schafberg), שגובהו 1782 מ' מעל פני הים, משקיף על נוף פנורמי מרהיב של אזור האגמים כולו. אל הפסגה מטפסת שאפְבֶּרגבּאן (Schafbergbahn), רכבת גלגלי־שיניים העולה 1200 מ' לאורך מסלול של פחות משישה ק"מ. המסילה, התלולה ביותר באוסטריה, הונחה כבר בשנת 1893 ומחלונות הרכבת נשקפים נופים מרהיבים. הנסיעה ברכבת־הקיטור היא חוויה בפני עצמה, אבל הנוף שייגלה לעיניכם מהתחנה העילית מרשים אף יותר. ביום בהיר תראו את העיירה סָנקט ווֹלפגאנג, את קרחון דאכשטָיין ומספר אגמים הרריים הנוצצים בכחול עמוק. ליד התחנה העילית של הרכבת שוכן מלון Schafsbergspitze, שנוסד ב־1862 ומתהדר בתואר 'פונדק ההרים הראשון באוסטריה', ובו גם מסעדה (בינונית ולא שירותית במיוחד). בפסגה מתחילים מספר מסלולי הליכה, אבל רובם ארוכים ומתאימים רק למי שמנוסים בהליכה בהרים. הנסיעה ברכבת אורכת 45 דקות, כולל שתי עצירות קצרות. החוויה מלהיבה במיוחד בקרון הראשון או האחרון, אבל בקרונות אלה החלונות לא נפתחים והנסיעה עלולה להיות מחניקה בקיץ. בשיא העונה הכרטיסים לרכבת מבוקשים מאוד, ולכן לא תמיד תוכלו לקנות כרטיס לרכבת הקרובה; בתקופות אלה כדאי להזמין מקום מראש (בשעות אחר הצהריים של היום שלפני) או לקנות כרטיס לשעה מסוימת ולנצל את זמן ההמתנה לטיול בסָנקט ווֹלפגאנג או לשיט באגם. בתחנה העילית כדאי לגשת מיד לתור כדי להזמין מקום ברכבת היורדת, אחרת אתם עלולים להישאר תקועים על ההר יותר זמן משתכננתם. בפסגה קר יותר מאשר לחוף האגם, ותנאי הראות עלולים להיות גרועים בימים מעוננים או מוקדם בבוקר, כשערפל מכסה את הנוף.
הכניסה למכרה המלח של האלשטאט
עולמות המלח של האלשטאט
אזור זלצבורג | זלצקאמֶרגוּט
שוכני ההרים שמעל אגם האלשטאט עוסקים בכריית מלח זה 3000 שנה לפחות, וזה מקור עושרה של העיירה וגם מקור שמה (מהמילה הקלטית למלח, ואולי אף מגלגול של ᾰ̔́λς, |הנטה|האלס|סנטה| – "מלח" ביוונית עתיקה). מכרה המלח המקומי, שהיה החשוב באזור, פתוח כיום למבקרים כאתר תיירות, תחת השם זאלצְוֶולטֶן האלשטאט (Salzwelten Hallstatt). המבקרים במכרה לובשים בגדי כורים לבנים המגנים על הבגדים ממלח ומלכלוך, ואז יוצאים לסיור מודרך של 70 דקות (בגרמנית ובאנגלית) במנהרות הצרות. גולת הכותרת של הסיור היא "האיש במלח", גופה בת 3000 שנה שהשתמרה במצב מצוין (כולל בגדים, עור ושיער) ונתגלתה במקרה בשנת 1734. ילדים (ומבוגרים אוהבי ריגושים) יתלהבו גם מההחלקה המהירה כבזק במגלשת עץ ששימשה את הכורים, הארוכה מסוגה באוסטריה (64 מ'). נוסף על כך כולל הסיור ביקור באולם של גבישי מלח, שיט באגם תת־קרקעי, נסיעה ברכבת כורים והסברים מפורטים על כריית המלח באזור. ב־2016 נפתחה באתר אטרקציה חדשה: קולנוע עידן הברונזה - סרט על חיי היומיום בימי קדם, המוקרן בעומק 400 מ' מתחת לפני האדמה, בתוך מכרה פרהיסטורי שאליו יורד טור של מדרגות עץ עתיקות. הצפייה בסרט כלולה בסיור במכרה. הדרך המהירה ביותר להגיע למכרה היא הפוּניקוּלָר זאלצבֶּרגבּאן (Salzbergbahn), המטפס מהעיירה לראש ההר תוך שלוש דקות. בתחנה התחתית של הפוניקולר קונים כרטיסים ומהתחנה העילית מוביל שביל נוח אל הכניסה למכרה (כרבע שעה הליכה). סמוך לתחנה העילית של הפוניקולר, אל תחמיצו את נקודת התצפית החדשה דרך השמיים (Skywalk), הבולטת החוצה מהרכס ומשקיפה לנוף נפלא של העמק כולו. |הסיפור|זכור ושמור עמוק במכרה המלח הנטוש, הרחק מהאזור שבו מבקרים התיירים, מאוחסנים אריחי קרמיקה ועליהם מיליוני מילים ותמונות. המידע שעל האריחים אמור לתעד את התקופה שלנו - את החיים כמו שהם היום - למען הארכיאולוגים של העתיד, או תרבות חייזרים מפותחת שתנחת כאן. נשמע מוזר? הכירו את פרויקט הזיכרון האנושי (Memory of Mankind), שמייצר ומאחסן את האריחים האלה מאז 2013. את המידע תורמים אנשים פרטיים וגם אוניברסיטאות ומוסדות אחרים, והוא יכול לכלול כל דבר שמייצג את התרבות האנושית של היום. מכרה המלח בהאלשטאט נבחר בשל תנאי היובש והניקיון השוררים בו ומבטיחים את שמירת המידע למשך זמן רב, ואריחי הקרמיקה נועדו לשמור את המידע באופן פיזי, ולא רק כמידע דיגיטלי (הצורה שבה נשמר רוב המידע כיום). רוצים להשתתף? גם אתם יכולים! היכנסו ל|הלינק: http://www.haolam.co.il/531|אתר האינטרנט של הפרויקט|סלינק| ותוכלו לתרום גם אתם לשימור הזיכרון האנושי למען הדורות הבאים.
נקודת התצפית חמש אצבעות
דאכְשטָיין
אזור זלצבורג | זלצקאמֶרגוּט
דאכשטָיין (Dachstein; מילולית "סלע גג") הוא מקבץ הרים עצום, באורך 30 ק"מ וברוחב 20 ק"מ, העשוי אבן גיר ועשיר במערות ובנקיקים. הפסגה הגבוהה במקבץ מתנשאת לגובה של 2995 מ', והנוף המרהיב מושך לאתר תיירים רבים, מגולשי סקי בחורף ועד משפחות ומטיילים ברגל בקיץ. האזור כולו (יחד עם אגם האלשטאט והעיירה האלשטאט) הוכרז כאתר מורשת עולמית. רכבל קריפֶּנשטָיין (Krippenstein-Seilbahn) ייקח אתכם לגבהים של דאכשטָיין בשלושה שלבים. בשלב הראשון הרכבל עולה עד שֶנבֶּרגְאָלם (Schönbergalm; 1340 מ'), נקודת המוצא לביקור בשתיים ממערות דאכשטָיין. ליד התחנה שוכנת המסעדה המשפחתית Erlebnisrestaurant Schönbergalm ומתחם שעשועים קטן לילדים, כולל שביל טבע משולט, מגרש משחקים קטן המדמה חקר מערות, קולנוע שבו מוקרן סרט בגרמנית ואפילו מגרש כדורגל קטן. אם באתם לדאכשטָיין בשביל המערות ולא בשביל הנוף, תוכלו להסתפק בתחנה הראשונה; אבל אם אתם רוצים להתפעל מהגובה בכל הדרו, המשיכו לתחנת קריפֶּנשטָיין (Krippenstein; 2069 מ'), שם מתחילה רמה הררית ובה עשרות מסלולי הליכה ומספר רחבות תצפית מרהיבות. שביל נוח (חצי שעה לכל כיוון; מתאים לנכים ולעגלות ילדים) מטפס לראש מצוק בגובה 400 מ', שם שוכנת נקודת התצפית חמש אצבעות (5 fingers). ה"אצבעות" הן חמש מרפסות תצפית צרות התלויות מעל המצוק, גבוה גבוה מעל הנוף, ויוצרות צורה של יד. לאחת המרפסות יש רצפת זכוכית, ואילו באחרת תוכלו להצטלם עם הנוף בתוך מסגרת של ציור. מהדרך ל"חמש אצבעות" מתפצל שביל נוסף אל ספירלת אתר המורשת (Welterbespirale), רחבת תצפית שנראית כמו ספינה מרחפת באוויר ולצדה כמה כיסאות נוח כדי לשבת ולהתענג על הנוף. למשפחות שאוהבות ללכת ברגל מומלץ לצאת לטיול נינוח (שלוש שעות וחצי) לאורך השביל המעגלי הָיילבּרוֹן (Heilbronner Rundwanderweg), העובר לצד מאובנים ושרידים של יצורים ימיים שחיו כאן בימי קדם (כשכל האזור היה מתחת לפני הים). כמחווה למין נכחד של כריש שהתקיים כאן באותה תקופה הוקם לצד המסלול (כחצי שעה הליכה מתחנת הרכבל) הכריש של דאכשטָיין (Dachstein Hai), מבנה אלכסוני בצורת כריש שאורכו שמונה מ'. טיפוס בסולם בתוך הכריש מוביל לנקודת תצפית על הקרחון. למשפחות עם ילדים אין סיבה אמיתית להמשיך לתחנה האחרונה של הרכבל, גְיָיד (Gjaid; 1791 מ'), המשמשת בעיקר כמוצא לטרקים בהרים. החל מ-2015 אפשר להוריד לטלפון החכם מדריך שמע לאתר ולנופיו, בשם Hearonymus. המדריך זמין בשבע שפות, בהן אנגלית.
צמחייה ירוקה סביב אגם האלשטאט היפהפה
אגם האלשטאט
אזור זלצבורג | זלצקאמֶרגוּט
האלשטֶטֶר זֶה (Hallstätter See), המכונה גם "אגם העצבוּת", נמנה עם האגמים היפים ביותר בזָלצקאמֶרגוּט. בזכות הרי דאכשטָיין הנישאים מעליו נראה האגם כמו פיורד נורבגי, ומימיו החלקים והצלולים מפתים לרחצה, לשיט ולצלילה. שטח האגם 8.5 קמ"ר ולחופיו מספר עיירות קטנות, בראשן האלשטאט היפהפייה. הדרך הטובה ביותר לחוות את האגם היא לשוט בו בסירה ולהתענג על נופי ההרים המקיפים אותו מכל עבר. חברת Hallstättersee-Schifffahrt מציעה בקיץ טיול שיט מעגלי המפליג מרציף מרקט (Markt) שבמרכז העיירה האלשטאט ועובר בחלקו הדרומי והפופולרי יותר של האגם (50 דקות). ניתן להצטרף לטיול גם ברציף לאן (Lahn) ליד לשכת המידע לתיירים של האלשטאט (עשר דקות מאוחר יותר). אם אתם מעדיפים לנווט בעצמכם, תוכלו לשכור סירות ב-Bootsverleih Krumböck שבמרכז האלשטאט או בקפה-מסעדה Seecafe שבעיירה אוֹבֶּרטרָאוּן (Obertraun), מעברו האחר של האגם. מי האגם קרירים גם בקיץ (לא יותר מ־21 מעלות), אבל האמיצים שמוכנים לטבול ייהנו ממבחר מרשים של חופי רחצה ומתקני נופש, כולם ללא תשלום. מומלצים במיוחד החוף המשפחתי בּאדֶה־אינזֶל (Badeinsel) – שם יש דשא, מתקנים לילדים, בריכת מים רדודים וגשר המוביל לאי עם נוף מרהיב – וחוף אוּנטֶרזֶה (Untersee) בעיירה בּאד גוֹיזֶרן (Bad Goisern) שבקצהו הצפוני של האגם.
מערת הקרח
מערות דאכשטיין
אזור זלצבורג | זלצקאמֶרגוּט
הרי דאכשטָיין מתאפיינים במספר רב של נקיקים ומערות, בהן אחדות מהמערות הגדולות באוסטריה. סמוך לתחנת שֶנבֶּרגְאָלם (Schönbergalm) של רכבל קריפֶּנשטָיין (ראו דאכשטָיין) שוכנות שתי מערות (Dachsteinhöhlen) מרהיבות, הפתוחות לקהל הרחב במסגרת סיור מודרך (ליד התחנה התחתית של הרכבל שוכנת גם מערה שלישית, מערת קוֹפֶּנבּרילֶר המעניינת הרבה פחות). חשוב להירשם לסיורים במערות עם הגעתכם לתחנת שֶנבֶּרגְאָלם; לא ניתן להירשם בכניסה למערות עצמן. מלכת המערות היא מערת הקרח (Eishöhle), המשתרעת על פני שטח של 13,000 מ"ר. הקרח במערה נוצר ממים המחלחלים דרך נקיקים צרים באביב, כשבחוץ הטמפרטורה כבר מעל האפס, וקופאים לנטיפים ולתצורות אחרות. בקיץ חלק מהקרח אמנם נמס, אבל לא מספיק כדי לאזן את הקיפאון, וכך הררי הקרח גדלים משנה לשנה. תצורות הקרח מוארות בשלל צבעים, שיוצרים מחזות המזכירים סרטי פנטזיה. הסיור המודרך במערה (50 דקות) עובר בחללים גדולים הקרויים על שם דמויות מיתולוגיות, בהם "אולם המלך ארתור" שתקרתו גדושה נטיפי קרח ו"טירת הגביע הקדוש", המוארת בתאורה בגוני לבן וכחול. מוקד עניין נוסף הוא "הר הקרח הגדול" - חרוט קרח שגובהו תשעה מטרים. 20 דקות הליכה לכיוון ההפוך יביאו אתכם למערת הממותות (Mamuthöhle), שקיבלה את שמה בזכות גודלה העצום. במערה הזו אין קרח, ומוקד המשיכה הוא החללים האדירים, שאחדים מהם באמת נראים רחבים מספיק למעבר ממותה. עד כה נתגלו כ־50 ק"מ של מעברים, אבל הסיור המודרך (שעה) מכסה רק קילומטר אחד (ובו החלקים המרשימים ביותר). באולם "ממלכת הצללים", לקראת סוף הסיור, יוצגו לפניכם תצורות סלע בצבעי לבן וחום, שלכל אחת מהן שם יצירתי משלה. הטיול במערות כרוך בהליכה בטבע והטמפרטורות בהן קרובות לאפס מעלות (במערת הקרח – מתחת לאפס), ולכן חשוב להצטייד בנעליים נוחות ובבגדים חמים. ההדרכה מתבצעת בגרמנית ובאנגלית; אם אתם מעוניינים בהדרכה באנגלית, אמרו זאת למדריך בתחילת הסיור. סמוך לתחנת הרכבל שֶנבֶּרגְאָלם שוכן מוזיאון המערות (Höhlenmuseum), העוסק בגיאולוגיה של האזור ובהרפתקנים שחקרו את המערות לאורך השנים; בין השאר תראו כאן דגם מרשים של מערת הממותות. הכניסה למוזיאון כלולה בכל הכרטיסים למערות. |הסיפור|אגדת החולבות מדאכשטָיין פעם, לפני שנים רבות, היו הפסגות המושלגות של דאכשטָיין ירוקות ופורחות, ופרות וכבשים רעו בהרים באין מפריע. הצמחייה העשירה גרמה לפרות לייצר חלב בכמויות כה גדולות, עד שהנערות החולבות שהתגוררו בבקתה היו יכולות לרחוץ את גופן הנאה בחלב ולמרוח את הנעליים שלהן בחמאה כדי שיבהיקו בשמש. אבל העושר והשפע הקשו את ליבן, וכאשר מטייל עייף או קבצן עני היו מגיעים אל הבקתה, היו הנערות החולבות מגרשות אותם בקללות ומשסות בהן את כלבי הציד חדי השיניים. יום אחד הגיע לבקתה איש זקן, ששיערו לבן כשלג, והוא עייף בבירור מהטיפוס המפרך. הוא ביקש מהנערות, במחילה, פרוסת לחם ומעט חלב לשתייה, אבל החולבות חסרות הרחמים סירבו לבקשתו. ואז - הפלא ופלא - לנגד עיניהן הנדהמות של החולבות החל האיש הזקן לגדול, והיה לענק מאיים שקרא בקול רעם: "אני הוא מלך דאכשטָיין, החי במערות מתחת להר. סירבתן לחלוק את הטוּב שהטבע העניק לכם, ולכן מעתה לא תזכו עוד לחסדיי. שלג יכסה את המרעה והעדרים, והרכס לא יחזור לקדמותו לעולם." כשסיים המלך את דבריו החל שלג לרדת, ולא פסק ימים ולילות. הקור העז שבא אחריו הותיר שכבה תמידית של קרח על פסגות הרכס. הנערות החולבות לא נראו עוד; רק אחת הצליחה לברוח לעמק לפני שהחל השלג, וסיפרה את הסיפור.
שיט בספינה באגם ווֹלפגָנג
אגם ווֹלפגָנג
אזור זלצבורג | זלצקאמֶרגוּט
ווֹלפגָנגזֶה (Wolfgang-see), אולי האגם הידוע ביותר באזור האגמים, משתרע על פני 13 קמ"ר ומוקף הרים נישאים. האגם קרוב יחסית לזלצבורג (פחות מ־30 ק"מ) ומוקף עיירות נופש שמתמלאות בקיץ בתיירים ובמקומיים, בהן סָנקט ווֹלפגָנג המצועצעת, סָנקט גילגֶן המקסימה ושטרוֹבְּל (Strobl) הזעירה. האגם נוצר בעקבות הנסיגה של קרחון טרָאוּן (Traun) במהלך עידן הקרח. מאז 1873 חוצה את האגם ספינת הקיטור הקיסר פרנץ יוזף הראשון (Kaiser Franz Josef I) בת 33 המטרים, המונעת באמצעות גלגלי משוטים המותקנים משני צדדיה. הספינה עברה שיפוץ ושדרוג ב־2008 כדי להשיב לה את ההדר האלגנטי של ימים עברו. הספינה העתיקה שטה רק בשיא העונה (סוף יוני-תחילת ספטמבר) ובשעות מסוימות ביום; בשעות אחרות ובשולי העונה (סוף אפריל-סוף יוני ותחילת ספטמבר-סוף אוקטובר) מפליגות באגם ספינות חדשות יותר, ללא הערך המוסף ההיסטורי (אבל הנוף עדיין מרשים). השיט בין מעגן סנקט ווֹלפגָנג למעגן סָנקט גילגֶן אורך כ־50 דקות (בכל הספינות; הקדישו שעה ו־50 דקות לנסיעה הלוך ושוב), ולוח זמנים מפורט זמין להורדה באתר האינטרנט. לחברה יש מעגן נוסף ליד תחנת הרכבת לפסגת שאפְבֶּרג, המאפשר לשלב שיט ונסיעה ברכבת לפסגה. סביב האגם יש חופי רחצה רבים שעשויים להתאים לבילוי משפחתי. בחופי סנקט ווֹלפגָנג הכניסה בתשלום; מתוכם מומלץ חוף הרחצה ריד-אָרנט (Strandbad Ried-Arndt) שם יש מקפצה, בריכת מים רדודים לקטנים ובית קפה. בסָנקט גילגֶן יש שני חופים ציבוריים צמודים, שניהם ללא תשלום: חוף סָנקט גילגֶן (Strandbad St. Gilgen) ואתר הרחצה זוֹנפּלאץ (Badewiese Sonnplatz).
לרשימה המלאה

אזורים נוספים באוסטריה

הצג כרשימה

מדריכים לאוסטריה

רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
 • שאלות נפוצות17/01/2023

  סדרת "הטיול כבר בפנים" מייצגת את הדור הבא של ספרי הטיולים. במדריכים המודפסים, ובאפליקציה המקושרת אליהם, הוטמעו כלים שיאפשרו לכם לתכנן ולהוציא לפועל את הטיול שאתם רוצים, בדרך שאתם רוצים. השקענו מאמץ כדי שהשימוש במדריכים יהיה אינטואיטיבי ופשוט ככל האפשר, אבל תמיד יש שאלות - ואת הנפוצות והחשובות שבהן ריכזנו להלן. [קראו עוד]

 • איך להתקין את יישומון ״הטיול כבר בפנים״ על מסך הבית של הטלפון שלך?08/05/2021

  יישומון ״הטיול כבר בפנים״ הוא יישומון רשת מתקדם (Progressive Web App) או בקיצור PWA. המשמעות היא שלא צריך להוריד את היישומון מחנות האפליקציות, אלא ניתן להגיע אליו ישירות דרך הדפדפן. ניתן לגלוש ביישומון באמצעות דפדפן, אבל כדי להנות מחוויית משתמש טובה יותר, מומלץ להתקין אותו על מסך הבית של הטלפון. כך תעשו זאת נכון. [קראו עוד]

 • מה לכלול בערכת עזרה ראשונה לשביל ישראל?07/01/2021

  [קראו עוד]

אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2024 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת