דלג לתוכן
plane
אוסטריה

אתרים במחוץ לאוסטריהאוסטריה

גלו מה שווה לראות ולעשות במחוץ לאוסטריה

טירת הֶרֶנְקימְזֶה באגם קים
אגם קים
מחוץ לאוסטריה
קימזֶה, האגם הגדול ביותר בבוואריה, שוכן באזור של גבעות ירוקות ומתאים מאוד לשחייה, לשיט ולספורט ימי. כיוון שהוא גדול ורדוד יחסית, מימיו חמים מעט יותר מבאגמים ההרריים הקטנים והעמוקים (באוגוסט מגיעה הטמפרטורה ל-23 מעלות) ולכן מתאימים לרחצה משפחתית. חוף מומלץ במיוחד הוא חוף הרחצה בְּרָייטבּרוּן (Strandbad Breitbrunn), שבו דשא ירוק לרביצה ומגרש משחקים. האתר החשוב ביותר באזור האגם הוא טירת הֶרֶנקימְזֶה (Schloss Herrenchiemsee), השוכנת על אי בלב האגם. את הטירה הקים "המלך המשוגע" לודוויג השני, שאחראי גם לטירת נוישוואנשטיין המפורסמת, והיא היתה אמורה להתחרות ביופיה בארמון ורסאי – אלא שהבנייה לא נשלמה מעולם. הטירה יפה לא פחות מהאחרות שבנה המלך, וניתן לבקר בחדריה במסגרת סיור מודרך – אבל הילדים ייהנו יותר מהשיט במעבורת אל האי, מהמזרקות שבגן הטירה ומהנסיעה מהחוף לטירה במרכבה רתומה לסוסים (בתשלום נוסף). אי הנשים (Fraueninsel) הוא אי קטן יותר הסמוך לאי הטירה; יש בו מנזר קטן, מבשלת בירה, חנויות ובתי קפה, ובכמה מקומות אפשר לקפוץ מהמזח ולשחות במי האגם. בחברת Chiemsee Schiffahrt מציעים טיולי שיט לשני האיים מכמה נקודות מוצא לגדת האגם.
ערוץ פּארטנאך
ערוץ פּארטנאך
מחוץ לאוסטריה
ערוץ פארטנאך, הסמוך לעיירת הסקי גארמיש-פּארטֶנקירכֶן (Garmisch-Partenkirchen), נמנה עם הנקיקים היפים והמלהיבים ביותר בחלק זה של האלפּים. אורכו של הנקיק כ-700 מ', ומשני צדדיו מתנשאים קירות סלע אנכיים המגיעים לגובה של 80 מ'. מי הנהר השוצפים שחצבו בסלע את פלא הטבע הזה מלווים את מסלול ההליכה המלהיב, וזה מתפתל בעליות ובמורדות, ובכמה מקומות אף עובר במנהרות החצובות בסלע עצמו. המים מתיזים על ההולכים, כך שכדאי להצטייד במעיל גשם או בשכמייה – אבל מצד שני, הנקיק צר כל כך שהוא מוגן יחסית ומתאים גם למזג אוויר גשום מעט. כדי להגיע לתחילת הנקיק יש ללכת כחצי שעה ממגרש החניה שליד אצטדיון הסקי (לעצלנים מציעים בעונה גם אפשרות לנסוע בכרכרה רתומה לסוס). ליד מגרש החניה שוכנת מגלשת ההרים של גארמיש-פּארטֶנקירכֶן (Sommerrodelbahn Garmisch-Partenkirchen), רוֹדֶלבּאן שאינה ארוכה במיוחד, אבל מלהיבה בזכות הסיבובים הרבים, בהם סיבוב כפול (פעמיים 360 מעלות). כמה סיבובים במגלשה אחרי ההליכה בנקיק יכולים להיות סיום נפלא ליום טיול משפחתי.
פרט מתוך טירת נוֹישְוואנְשטָיין
טירת נוֹישְוואנְשטָיין
מחוץ לאוסטריה
לודוויג השני מלך בוואריה היה טיפוס משונה, ובשנותיו האחרונות אף הודח מכס המלכות לאחר שהוכרז כבלתי שפוי. בין השאר, השקיע המלך הון עתק בבניית טירה אדירת ממדים המשקיפה על אגם שְוואנזֶה (Schwansee) השלֵו. הטירה עוצבה על פי מיטב דמיונו הפרוע של המלך, וכללה מגדלים וצריחים רבים מספור, בניסיון לשחזר את תהילת ימי הביניים (אך בלי כל קשר של ממש למראה האמיתי של מבצרים באותה תקופה). מאוחר יותר סיפקו הצריחים הראוותניים השראה לטירה של היפהפייה הנרדמת בסרטי וולט דיסני ובפארקים נושאיים רבים. הטירה פתוחה למבקרים רק במסגרת סיור מודרך (עם מדריך אנושי או עם מדריך שמע). הסיור עובר בין השאר באולם הכס – חדר עצום, מחופה זהב, שמזכיר ארמונות ביזנטיים – ובאולם המבואה, המעוטר בתמונות מתוך אגדות גרמניות עתיקות. הרהיטים והקירות יפהפיים, אבל הסיור מתקיים בקבוצות גדולות ועובר במהירות בין החדרים, כך שקשה להפנים את היופי. הילדים עשויים להתלהב מהצריחים ומהביצורים מבחוץ, אבל לאו דווקא יתעניינו בסיור בחדרים. קופת הכרטיסים (Ticket Center) נמצאת בכפר שלמרגלות הטירה, וחשוב לזכור לעבור בה לפני העלייה לטירה עצמה. בחודשים יולי-ספטמבר מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט: הטירה היא אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בגרמניה, ולכן היא מלאה וגדושה במבקרים בחודשי הקיץ. הטירה אינה נגישה לכלי רכב, ואפשר לעלות אליה ברגל (כארבעים דקות הליכה), לרכוב בכרכרה רתומה לסוס (*כסף* €3/6 לאדם בעלייה/בירידה) או לנסוע באוטובוס (*כסף* €3/1.5/2.5 למבוגר בעלייה/בירידה/הלוך ושוב, €1.5/0.5/1 לגילאי 7-12). לפני או אחרי הביקור בטירה מומלץ מאוד לצפות עליה מגשר מארי (Marienbrücke), העובר מעל נקיק עמוק ומשקיף לנוף מרהיב של הטירה והרכס. במרחק כחמישה ק"מ מהטירה שוכן ארמון ילדותו של המלך, טירת הוֹהֶנְשוואנגָאוּ (Schloss Hohenschwangau). המבנה הריבועי המבוצר, המשקיף לנוף נפלא, פתוח אף הוא למבקרים במסגרת סיור מודרך. החדרים מפוארים פחות מאשר בטירה הראשית, אבל התורים קצרים בהרבה ויש יותר זמן להתרשם.
אגם קֶניג
אגם קֶניג
מחוץ לאוסטריה
קֶניגסְזֶה שליד העיירה בֶּרכטֶסגאדֶן (Berchtesgaden) הוא אחד האגמים היפים ביותר באלפים הבוואריים: ההרים המיוערים שמסביב משתקפים במימיו הכחולים והצלולים של האגם הצר והארוך באופן שמזכיר פיורד נורבגי. הדרך המהנה ביותר לחוות את יופיו של האגם היא לשוט לאורכו באחת המעבורות החשמליות של חברת Bayerische Seen-Schifffahrt. המעבורות שטות לכל אורך האגם, ממזח קֶניגסְזֶה (Königssee Seelände) שבחלקו הצפוני עד סאלֶט (Salet) שבדרומו (כשעה לכל כיוון), אבל מי שממהרים או מתעייפים בקלות יכולים להסתפק בשיט עד מזח סָנקט בָּרתוֹלוֹמֶה (Anlegestelle St. Bartholomä; כ-40 דקות לכל כיוון), שם ניצבת כנסייה מקסימה על רקע צוקי סלע כבירים – חגיגה לצלמים. בימים שבת וא' בשיא הקיץ מומלץ לבוא מוקדם (עד 10:30), כי אחר כך הסירות מתמלאות וזמני ההמתנה מתארכים. בשני היעדים יש מסעדות, ומשניהם יוצאים כמה מסלולי הליכה. מסָנקט בָּרתוֹלוֹמֶה מומלץ לבחור במסלול ההליכה הקצר (כחצי שעה) שבסופו נשפך לאגם נחל הררי, או במסלול המאתגר יותר אל קפלת הקרח (Eiskapelle). מסאלט כדאי לטפס אל אוֹבֶּרזֶה (Obersee), אגם קטן נוסף, שהשתקפויות הנוף בו יפות אפילו יותר מבאגם הגדול. הרחצה באגם מותרת, אבל ראו הוזהרתם – בשל הגובה והעומק המים כאן קרים במיוחד ומתאימים לאמיצים בלבד. אם בכל זאת החלטתם לנסות, מומלץ להיכנס למים בחוף הפראי מאלֶרְווינקֶל (Malerwinkel), כעשר דקות הליכה ממזח קֶניגסְזֶה.
הטירה של בּרָטיסְלאבָה משקיפה על העיר
בּרָטיסלאבָה
מחוץ לאוסטריה
בּרָטיסְלאבָה בירת סלובקיה, שעמדה במשך שנים בצילן של שכנותיה הידועות ממנה, הולכת ומתבססת כיעד תיירותי מלהיב, גם למשפחות עם ילדים. גולת הכותרת היא העיר העתיקה – קטנה, נוחה לניווט ויפהפייה. הורים וילדים כאחד ייהנו מהכיכר המרכזית (Hlavne Namestie), המוקפת בתים שנראים כאילו יצאו מסרט של דיסני, מכיכר הְביֶיזְדוֹסלאב (Hviezdoslavovo Namestie), מדרחוב מקסים המוקף חנויות, בתי קפה וגני משחקים, משער מיכאל (Michalská brána) מהמאה ה-14, שיש בו גם מוזיאון קטן לכלי נשק, וממגוון המזרקות והפסלים היצירתיים הפזורים ברחובות הצרים, בהם פסל של עובד ניקיון עייף המושך את עצמו דרך פתח ביוב. בעיר העתיקה שוכנת גם לשכת המידע לתיירים, ובה תוכלו למצוא שפע של מידע על העיר (גם באנגלית) וסיורים מודרכים. |תמונה_בטקסט6884| מוקד עניין נוסף הוא הטירה (Hrad), הפתוחה לקהל הרחב. אם מזג האוויר יפה והילדים לא עייפים מדי, מומלץ לטפס אל הטירה דרך הרחובות הצרים של העיר העתיקה ולהתפעם ממראה הגן הראשי שייפרש מולכם ומהנוף המרהיב. בטירה שוכן המוזיאון לתולדות סלובקיה (Historické múzeum), שיש בו תצוגה נאה של שעונים ותצפית מרשימה ממגדל הכתר, אבל רובו ישעמם את הילדים. |תמונה_בטקסט6879| בעיר עצמה, לעומת זאת, יש כמה מוזיאונים מעניינים למשפחות. במוזיאון לתחבורה (Stm Muzeum Dopravy) יש אוסף מרשים של מכוניות עתיקות ורכבות ממזרח אירופה (אבל כמעט שאין הסברים באנגלית); בגלריית המראות מוּלטִיוּם (Multium) מדגימים מגוון שימושים יצירתיים במראות בשישה חדרים מעוצבים (ילדים קטנים יתלהבו); ואילו בּיבּיאָנה (Bibiana) הוא מוזיאון ייחודי ששואף להנגיש אמנות פלסטית לילדים באמצעות תערוכות אינטראקטיביות, סדנאות יצירה ועוד. מומלץ גם לנסוע לפארק היער קוֹֹליבּה (Koliba), השוכן בפאתי העיר, על גבול ההרים. בפארק יש שלוש אטרקציות מעניינות: מגלשת ההרים של בּרָטיסְלאבָה (Bratislavská bobová dráha), שהיא קצרה יחסית אבל מאפשרת גלישה עצמאית מגיל שמונה; פארק החבלים לאנוֹלאנד (Lanoland), הכולל חמישה מסלולים, 42 מתקנים וארבע אומגות; ומגדל הטלוויזיה (Kamzík televízna veža) המשקיף לנוף מרהיב של העיר והסביבה.
הכיכר הראשית מָרִיֶינְפּלאץ
מינכן
מחוץ לאוסטריה
מינכן, בירת בוואריה, היא עיר תעשייתית תוססת הידועה בהיסטוריה של מאבקים דתיים ופוליטיים, בפסטיבל בירה ענקי ובקבוצת כדורגל שהיא מהטובות בעולם. מצד שני, זו גם העיר שבה עלתה והתבססה המפלגה הנאצית. במרכז העיר כדאי לבקר בכיכר הראשית התוססת מָרִיֶינְפּלאץ (Marienplatz), שם הפעמונים של בית העירייה החדש (Neues Rathaus) מצלצלים מדי יום ב-11:00 וב-12:00 (בקיץ גם ב-17:00), ו-16 דמויות קטנות יוצאות מהשעון ומרקדות. לא הרחק מהכיכר מתקיים זה יותר ממאתיים שנה שוק האיכרים ויקטוּאָלְיֶינמָרקט (Viktualienmarkt), ובו מגוון עשיר של דוכני אוכל מכל המינים, וגם מזכרות. אם תרצו לשטוף את העיניים בעוד מבנים מרשימים, המשיכו אל ארמון המלוכה (Residenz), המשמש כיום מוזיאון, ואל היכל המפקדים (Feldherrnhalle), שהוקם כאנדרטה לגיבורי בוואריה אבל היה גם התחנה האחרונה של הפוטש במרתף הבירה – הניסיון הראשון והכושל של היטלר להשתלט על גרמניה, עוד ב-1923. לאחר ביקור קצר במרכז מינכן המשיכו למוזיאון הגרמני (Deutsches Museum), אחד המוזיאונים הגדולים למדע ולטכנולוגיה בעולם כולו. בין השאר, תראו כאן מכשירי מדידה ששימשו את גליליאו ודגם ענקי של תא אנושי. אוהבי המכוניות, לעומת זאת. ימצאו את מבוקשם במתחם הענק של חברת BMW, הכולל אולם תצוגה של דגמים חדשים (BMW Welt), מוזיאון למכוניות עתיקות (BMW Museum) וסיורים מודרכים (גם באנגלית) במפעל הייצור עצמו (כשעתיים; מגיל שש ומעלה; יש להזמין מקום זמן רב מראש). לא הרחק משם שוכן אָליאָנץ אָרֶנָה (Allianz Arena), איצטדיון הבית המודרני לעילא של קבוצת הכדורגל האגדית בּאיֶירן מינכן, ושם יוכלו אוהדי הכדורגל להצטרף לסיור מודרך (כשעה, אנגלית או גרמנית, יש להזמין מראש) בחדרי ההלבשה ובמתקנים של האצטדיון המפואר, להכיר את ההיסטוריה של המועדון במוזיאון חווייתי ולקנות חולצות ומזכרות. אם אתם במינכן בסוף ספטמבר או תחילת אוקטובר, אל תחמיצו את היריד העממי הגדול ביותר בעולם, אוקטוברפֶסט (Oktoberfest), המושך קרוב לשישה מיליון מבקרים מדי שנה. זוהי מסורת בווארית המתקיימת בתֶרֶזִיֶינוִויזֶה (Theresienwiese), שדה ענקי מחוץ למרכז העיר, זה יותר ממאתיים שנה, והיא כוללת תהלוכת תחפושות, מתקני שעשועים, מופעים ואוהלים עצומים שבהם מגישים אוכל מסורתי וכמויות אדירות של בירה מקומית. אם לא הגעתם בזמן הנכון, תוכלו ליהנות מבירה, אוכל ואווירה דומה במגוון גינות הבירה בעיר או במסעדה המסורתית Hofbräuhaus, בית הבירה הגדול בעולם. בכל מקרה, אל תהססו להביא גם את הילדים – במינכן פסטיבלי בירה וגינות בירה מיועדים לכל המשפחה, ויהיו מספיק אטרקציות גם בשבילם.
לרשימה המלאה

אזורים נוספים באוסטריה

הצג כרשימה

מדריכים לאוסטריה

רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2024 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת