דלג לתוכן
plane
הולנד למשפחות

אתרים בדרום הרחוקהולנד

חלקה הדרומי ביותר של הולנד פחות שטוח ומתאפיין בגבעות מיוערות. זהו גם משולש הגבולות בין הולנד לגרמניה ולבלגיה דבר שהשפיע על ההסטוריה והתרבות המקומית. משפחות ימצאו כאן אפשרויות טובות לטיול , ערים יפות ואת גולת הכותרת, פארק השעשועים האפטלינג.

גלו מה שווה לראות ולעשות בדרום הרחוק

יער האגדות באֶפטֶלִינג
אֶפטֶלִינג
דרום הרחוק
האפטלינג הוא אחד האתרים הפופולריים ביותר למשפחות עם ילדים המטיילות בהולנד ולא בכדי. המגוון העצום של מתקנים ומופעים מספק יום נפלא ועשיר בחוויות. הפארק, נפתח ב־1952, והפך מפארק טבע ליער אגדות ולפארק שעשועים בגודל מלא. כיום זהו פארק השעשועים הגדול ביותר בהולנד ואחד מפארקי השעשועים העתיקים בעולם. הוא גדול פי שניים מפארק דיסנילנד המקורי בארצות הברית והקדים אותו בשלוש שנים. מדי שנה מגיעים לפארק יותר מ-5 מיליון מבקרים. בשנת 2020, זה היה פארק השעשועים המתויר ביותר באירופה, לפני פארק דיסנילנד בפריז. גולת הכותרת בפארק הוא יער האגדות. האחרון הוקם על פי רעיונותיו ויצירתו של המאייר ההולנדי אנטון פייק, אשר עיצב דמויות ומבנים בסגנון מיוחד והציב כתנאי לעיצוביו את השימוש בחומרים "אמיתיים" כמו עץ ואבן ולא בחומרי דקרוציה כמו קרטון ופלסטיק וכך נשמרה האווירה המיוחדת בפארק. כיום יש ביער האגדות 25 מייצגים מאגדות מוכרות יותר כמו שלגיה, כיפה אדומה, בת הים הקטנה, פינוקיו, וכאלו מוכרות פחות בעיקר מאגדות עם הולנדיות אך גם סיניות והודיות. ביער מוצגים שלושה סוגים של : סצנות מקורה עם פרשנות המספרת את הסיפור (כגון חבצלות המים ההודיות); מבנים קטנים מכדי להיכנס אליהם, בהם המבקרים יכולים לצפות בהם מבעד לחלונות (בית סבתה של כיפה אדומה); ואטרקציות באוויר הפתוח, כמו המזרקה של מלך הצפרדע או הנסיכה השובבה. כמובן שלא נפקדות בפארק אטרקציות לילדים גדולים: רכבות הרים קלאסיות כמו הפיתון או הפיאראניה, וכאלו המיוחדות למקום כגון ברון 1898, אטרקציה הכוללת ירידה אנכית של 37.5 מטר במהירות של עד 90 קילומטרים לשעה, יוריס והדרקון, רכבת מירוץ מעץ הכוללת שני מסלולים, ציפור-הרוק, רכבת מקורה שלוקחת את למסע בעולם מיסטי של קסם ומוזיקה. וההולנדי המעופף, רכבת המשלבת חווית נסיעה חשוכה עם ירידה מרגשת למים. חלק חדש יחסית בפארק המושך קהל רב הוא תיאטרון האפטלינג בו מוצגים מופעים והופעות חיות שונות לאורך היום, כולל מחזות זמר, תיאטרון ומופעי רחוב. אפשר להתעדכן באתר לגבי מה מוצג ביום ספציפי וגם לקנות כרטיסים. הפארק פתוח לכל אורך השנה אבל שעות הפתיחה ומחירי הכניסה משתנים בהתאם לחודשים השונים וכדאי להתעדכן באתר. בכל עונה יש אטרקציות מתאימות. למשל, החלקה על הקרח בחורף, תצוגות פרחים באביב, פסטיבל הקיץ בו הפארק פתוח עד 23:00 בסופי השבוע. אתר האינטרנט של הפארק, מחולק על פי הגיל ורמת הריגוש הרצויה. ילדים מגיל שלוש ומעלה חייבים בתשלום מלא , אבל יש בפארק גם מבחר מרשים של מתקנים שמתאימים לילדים בגיל זה, כגון קרוסלות, מגלשות ורכבת הרים קטנה, ואפשר להעביר יום גדוש חוויות גם עם ילדים קטנים. |המסגרת|טיפים לביקור באפטלינג 1. האפטלינג פתוח כל השנה ובכל עונה הקסם שלה, אך במידת האפשר השתדלו לבקר באפטלינג ביום חול ולהמנע מביקור בחודשי הקיץ העמוסים וחופשות מקומיות. 2. הורידו את אפליקציית אפטלינג בה תוכלו לראות בזמן אמת מהו זמן ההמתנה לאטרקציות השונות. האפליקציה די מדוייקת וכך אפשר לחסוך הרבה זמן. לעתים אפשר להזמין באפליקציה "קיצור תור". 3. כדאי לקנות את הכרטיסים באתר. הם מעט זולים יותר. 4. אם אתם מבקרים בפארק ביום הולדתכם הכרטיס יהיה בהנחה משמעותית (25% פחות). אפשר לקנות כרטיס מוזל באתר. 5. קראו מראש עם הילדים את האגדות והסיפורים מאחורי האטרקציות. באתר הפארק יש גם את הסיפרים המקומיים והפחות מוכרים. 6. אם אפשר הביאו אוכל ושתייה איתכם. אמנם מזנונים ומסעדות מפוזרים ברחבי הפארק אבל המגוון מצומצם והתורים ארוכים.
בית העירייה של מידֶלבּוּרח
מידֶלבּוּרח
דרום הרחוק
מידֶלבּוּרח, בירת מחוז זיילנד והעיר היפה במחוז, שוכנת במיקום אסטרטגי בשפך הנהר שכֶלדֶה (Schelde) ובזכותו הייתה מרכז סחר פורח מאז המאות הראשונות לספירה. היא הוכרה כעיר במאה ה=13 ובתור הזהב של הולנד הוותה נמל עיקרי של חברת הודו המזרחית ההולנדית (VOC), שסחרה עם מדינות באסיה. השגשוג שהביאה החברה הוביל גם לפריחה אינטלקטואלית ותרבותית, ובעיר התיישבו עשרות מלומדים, אמנים וסופרים בולטים. עם ירידת קרנה של האימפריה ההולנדית הפכו המחוז והעיר בתוכו לפרובנציה - אבל גם היום תוכלו ליהנות כאן מנופים יפים, משלווה הולנדית וממרכז עתיק המשופע בחנויות קטנות, בתי קפה ומסעדות. את העושר של העבר ממחיש בית העירייה המרשים שבכיכר המרכזית. עם ילדים מומלץ לטפס ב=207 המדרגות המובילות לראש המגדל השני בגובהו בהולנד, המכונה "יאן הארוך". המגדל מתנשא לגובה של 90 מ' ובדרך תזכו לתצפית יפה על העיר; כשמזג האוויר בהיר אפשר לראות הרחק, עד האיים של זיילנד בים הצפוני. עם ילדים קטנים תוכלו להימלט בימי גשם אל מיני מונדי, ג'ימבורי ופארק שעשועים מקורה.
נהר המָאאס חוצה את מאסטריכט
מָאסטרִיכט
דרום הרחוק
העיר היפהפיה מָאסטרִיכט, בירת מחוז לימבּוּרח (Limnurg) בדרום הולנד, ממוקמת במעין "טריז" הבולט משטחה של הולנד סמוך למשולש הגבולות עם גרמניה ובלגיה. בעיר, אחת העתיקות ביותר בהולנד, יש שרידים רבים ומרשימים מתקופת ראשית הנצרות ומימי הביניים, וכן מבנים שלמים מתקופת הרנסאנס. מאסטריכט גדלה בחשיבותה במהלך ימי הביניים, אז הייתה למרכז דתי ותרבותי חשוב. היא קיבלה זכויות עיר במאה ה=13, ורבים מהמבנים העתיקים בה נבנו בתקופה זו. מבחינה גאוגרפית הייתה לעיר חשיבות רבה (צומת דרכים, שליטה על נהר המאאס ועוד) ולכן נאלצו שלטונות העיר להתמודד עם צבאות זרים ששאפו לכבוש אותה. הדרך להתגונן הייתה להקים מסביב למרכז חומות ומבצרים, שאחדים מהם ניתן לראות עד היום. במאה ה=16 הייתה מאסטריכט בלבו של המרד ההולנדי נגד השלטון הספרדי, שהוביל למלחמת שמונים השנים. בתחילה הייתה ידם של הספרדים על העליונה אך במהלך השנים זכה הצבא ההולנדי של וילֶם השתקן בניצחון ומאסטריכט הייתה לחלק בלתי נפרד מהמדינה. במהלך מלחמת העולם השנייה נפגעה העיר קשות, אך רבים מהמבנים העתיקים שוחזרו בתקופה שלאחר המלחמה. ב=1992 נודעה העיר כאתר החתימה על אמנת מאסטריכט, בה הונחו היסודות לאיחוד האירופי ולמטבע האירופי המשותף - האירו. מרכז העיר העתיקה של מאסטריכט שוקק חיים ובכל פינה תראו רחובות ציוריים, חנויות מקסימות ובתי קפה נעימים, לצד נוף מרהיב של הנהר מטאס, שעל שמו קרויה העיר. לב ליבה של העיר היא הכיכר המרכזית וֱרָייטהוֹף, המוקפת מבנים עתיקים, בתי קפה ומסעדות. אחד מאותם מבנים הוא הכנסייה הרומנסקית ​​המדהימה בזיליקת סֶרוָוטיוּס הקדוש, המתוארכת למאה ה=11 ונמנית עם הכנסיות העתיקות ביותר בהולנד. לא הרחק משם, בתוך מבנה מרהיב ששימש בעבר כנסייה, שוכנת חנות הספרים דוֹמִינִיקָנֶן, אחת מחנויות הספרים היפות ביותר בעולם. שווה להציץ פנימה ואולי אפילו לעצור לקפה. חובבי האמנות יהנו מביקור במוזיאון בּוֹנֶפׇאנטֶן המוקדש לאמנות מודרנית ובת זמננו וכולל אוסף מרשים של אמנות מהאזור ומהעולם כולו. לחוף הנהר, לא הרחק מהגשר הגבוה החוצה את הנהר, משתרע הפארק העירוני הירוק, שגם בו כדאי לטייל ולתפוס שלווה. עם זאת, גולת הכותרת של העיר למשפחות עם ילדים היא מצודת סינט פיטר והמנהרות העמוקות מתחתיה, בהם ניתן לטייל לאור פנס.
ג'ירפות בספארי בֶּיקסֶה בֶּרֶחֶן
ספארי בֶּיקסֶה בֶּרֶחֶן וארץ השעשועים
דרום הרחוק
בֶּיקסֶה בֶּרֶחֶן, הספארי הגדול ביותר של חיות בר בהולנד, הוא ביתם של כ=1,250 בעלי חיים מלמעלה מ=150 מינים של. בפארק, המשתרע על פני 125 דונם, תראו מגוון רחב של בעלי חיים, בהם אריות, פילים, קרנפים, ג'ירפות וברדלסים. אטרקציה נוספת היא מופע הציפורים של הפארק, שבמסגרתו מציגים את בעלי הכנף החיים כאן בהדרכה המתובלת בהומור ובעובדות מעניינות. חשוב גם לזכור שכל בעלי החיים בפארק מקבלים דיאטה קפדנית, ולכן אסור בהחלט להאכיל אותם. בכדי לראות את החיות מקרוב תוכלו לנהוג בכבישים בעצמכם ברכב פרטי או להצטרף לסיור מודרך באוטובוס. ממש כמו באפריקה, גם כאן אין גדר בין המבקרים לבין בעלי החיים, אז אל תתפלאו אם במהלך הנסיעה תתקלו בנמרים או בזברות, או תיאלצו לעצור לרגע בגלל ג'ירפה החוסמת את הכביש. לחוששים לנהוג מומלץ להצטרף לסיור המודרך באוטובוס, שבמהלכו תקבלו מידע נוסף על בעלי החיים (בהולנדית ובאנגלית) מפי סייר השייך לעובדי הפארק. דרך נעימה נוספת להתרשם מהפארק היא לצאת לשיט מודרך בסירה - ויש אפילו מסלול הליכה של חמישה ק"מ מסביב. ניתן, כמובן, לשלב בין כל האפשרויות; כל המסלולים מתחילים בחזית הפארק ונפגשים מחדש בצדו האחורי של הפארק, קרוב למסעדת Kongorestaurant. בצמוד לספארי משתרע [], פארק שעשועים גדול ובו מגוון רחב של פעילויות למשפחות, בהן מגלשת מים, גלגל ענק, רכבת הרים, מתנפחים למיניהם, מתקני טיפוס, מכוניות לנהיגה ועוד. בנוסף, הפארק שוכן לחוף אגם שבו ניתן לרחוץ ומתקיימות בו מבחר פעילויות מים - מה שהופך אותו למקום כמעט מושלם למשפחות עם ילדים קטנים או בגיל בית הספר היסודי. בקופות, הצמודות למגרש החניה, תוכלו לקנות כרטיסי כניסה, כולל כרטיס משולב של הספארי ופארק השעשועים, וכן כרטיסים לסיורים באוטובוס, בסירה או בשניהם. אל תשכחו לקחת מפה מודפסת בכניסה ולבדוק את שעות היציאה של הסיורים.
רחוב "שוק החמאה" בהוֹסדֶן
הוֹסדֶן
דרום הרחוק
הוֹסדֶן הוא הכפר שתמיד רציתם לבקר בו אבל לא ידעתם איפה הוא נמצא. לא רק אתם. אחת הפנינים המקסימות של הולנד שעדיין לא התגלתה על ידי המבקרים. עיירה מבוצרת עם רחובות מרוצפי אבן, נמל קטן אך מרשים, טחנות רוח ציוריות ומבחר עשיר של חנויות, מסעדות ובתי קפה. כבר בתקופה הרומית התקיים במקום יישוב חשוב ובזכות המיקום האסטרטגי על גדת נהר המאס שמרה העיירה על חשיבותה, למרות היסטוריה מלאה באסונות ומגיפות וכיבוש אכזרי במיוחד על ידי הספרדים במלחמת שמונים השנים. במלחמת העולם השנייה, הכוחות המתקדמים של בעלות הברית הפגיזו את העיירה בכבדות. תושבים רבים מצאו מסתור במרתף של בית העירייה. הגרמנים הנסוגים פוצצו את הבניין לפני עזיבתם והרגו 123 תושבים. בשנת 1968 החל שיפוץ ושחזור כולל של העיירה שנמשך 20 שנה. כיום הוֹסדֶן היא פנינה שמומלץ להקדיש לה כמה שעות. את הביקור כדאי להתחיל במרכז המידע לתיירים, שהוא גם מרכז מבקרים נעים ואינפורמטיבי. העובדים במקום ישמחו לספר לכם על העיירה ולתת טיפים לביקור. יש במקום גם דגם מוקטן יפה של העיירה. האטרקציה העיקרית היא שיטוט ברחובות הקטנים עם הבתים העתיקים ושלל החנויות והגלריות. בשבת הראשונה של כל חודש מתקיים במרכז שוק ווינטג' מקסים וצבעוני. אל תוותרו על תצפית יפה על הנמל הישן ושוק הדגים. שם גם תוכלו למצוא מספר רב של בתי קפה ומסעדות. לחובבי הלכת מומלץ לטייל לאורך הביצורים של העיירה. הביצורים הם בעצם סוללות עפר שמקיפות את העיירה כשמצדם האחד תעלת החפיר ומצדם השני העיירה עצמה. המסלול עובר דרך שרידי טירת הוסדן, שהוקמה במאה ה=13 כדי להגן על האזור. בשנת 1680 פגע ברק במחסן אבק השריפה וגרם לפיצוץ אדיר שהפך את הטירה לגל הריסות; כיום יש באתר גם מגרש משחקים נחמד לילדים.
לרשימה המלאה

אזורים נוספים בהולנד

הצג כרשימה

מדריכים להולנד

רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
 • שאלות נפוצות17/01/2023

  סדרת "הטיול כבר בפנים" מייצגת את הדור הבא של ספרי הטיולים. במדריכים המודפסים, ובאפליקציה המקושרת אליהם, הוטמעו כלים שיאפשרו לכם לתכנן ולהוציא לפועל את הטיול שאתם רוצים, בדרך שאתם רוצים. השקענו מאמץ כדי שהשימוש במדריכים יהיה אינטואיטיבי ופשוט ככל האפשר, אבל תמיד יש שאלות - ואת הנפוצות והחשובות שבהן ריכזנו להלן. [קראו עוד]

 • איך להתקין את יישומון ״הטיול כבר בפנים״ על מסך הבית של הטלפון שלך?08/05/2021

  יישומון ״הטיול כבר בפנים״ הוא יישומון רשת מתקדם (Progressive Web App) או בקיצור PWA. המשמעות היא שלא צריך להוריד את היישומון מחנות האפליקציות, אלא ניתן להגיע אליו ישירות דרך הדפדפן. ניתן לגלוש ביישומון באמצעות דפדפן, אבל כדי להנות מחוויית משתמש טובה יותר, מומלץ להתקין אותו על מסך הבית של הטלפון. כך תעשו זאת נכון. [קראו עוד]

 • מה לכלול בערכת עזרה ראשונה לשביל ישראל?07/01/2021

  [קראו עוד]

אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2023 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת