דלג לתוכן
plane
איטליה, צפון

אתרים בסביב אגם קוֹמוֹצפון איטליה

אגם קוֹמוֹ התלת־זרועי הררי ודרמטי יותר מאחיו הפופולרי גארדה. קסמו של האגם משך אליו לאורך ההיסטוריה את מי שהפרוטה מצויה בכיסו, ומסביב לאגם שוכנות עשרות וילות מפוארות, בתי קיט פרטיים של בעלי הממון שהפכו עם הימים לאתרי תיירות או לאולמות אירועים נחשקים.

גלו מה שווה לראות ולעשות בסביב אגם קוֹמוֹ

המרפסת המפורסמת של בֶּלאג׳וֹ
בֶּלאג'וֹ
סביב אגם קוֹמוֹ
העיירה היפה בֶּלאג'וֹ, גולת הכותרת של אגם קוׁמוֹ, בנויה במדרון תלול ומספקת שילוב מרתק בין הנוף העירוני לנופי הטבע של האגם. בשל ריבוי התיירים, המרכז העתיק סגור לכלי רכב והעיירה סובלת ממצוקת חניה משמעותית. מסיבה זו, ומכיוון שהכבישים לעיירה צרים ומאתגרים, אפשר בהחלט ואף מומלץ להשאיר את הרכב באחת הגדות ולחצות במעבורת כהולכי רגל, או לנסוע באוטובוס ישיר מלֶקוֹ. אם תחנו מחוץ לעיירה, התקדמו ברגל אל הטיילת המטופחת, הרצופה ערוגות פרחים, שם גם עוצר האוטובוס. הטיילת היא נקודת המוצא למסלול ההליכה בעיירה; אם תגיעו במעבורת אל המסוף להולכי רגל, תוכלו להצטרף למסלול באמצעו. *המסלול* מהטיילת לכו צפונה (כשהחוף משמאלכם), חלפו על פני מסוף המעבורת לכלי־רכב והמשיכו עד חנות המזכרות הנאה Corner Shop. כאן כבר תראו את בתי המלון, חנויות המזכרות ובתי הקפה האופייניים לעיירה. לאחר שתעברו במעבר מקורה תראו משמאלכם את מסוף המעבורת להולכי רגל המשיכו לאורך החוף והתפתלו ימינה עם הרחוב העולה מעלה עד שתגיעו לפּיאצָה דֶלָה קיאֶזָה - "כיכר הכנסייה", הקרויה על שמה של בזיליקת יעקב הקדוש הסמוכה. אחרי הצצה קצרה לפנים הכנסייה, המשיכו ישר, עם עצירה קצרה בחנות הזכוכית הנאה Laved, עד שתגיעו אל המרפסת של בֶּלאג'וֹ, נקודת התצפית והצילום המפורסמת ביותר בבֶּלאג'וֹ ואולי באגם קוׁמוֹ כולו. כעת תוכלו לרדת חזרה לעבר האגם באחד מארבעת טורי המדרגות הציוריים, המקשרים בין הרחוב העליון והתחתון ועוברים באזור משופע במסעדות, בחנויות קטנות ובפינות חמד שנראות מצוין בתמונות. |תמונה_בטקסט7818| כשתחזרו לרחוב התחתון, Via Lungo Lario Manzoni, תוכלו לפנות ימינה, אל מסוף המעבורות להולכי רגל - או לחזור לכיוון הטיילת. *סמסלול* +---הליכה של עוד כרבע שעה (ק"מ אחד) לאורך הטיילת תביא אתכם אל הכניסה לגנים המטופחים של וילה מֶלצִי. הגנים אמנם יפים, אך ספק אם יש בהם משהו המצדיק את ההליכה ואת דמי הכניסה.---+
שביל ההליכה והנקיק המרהיב באוֹרידוֹ של בֶּלָאנוֹ
האוֹרידוֹ של בֶּלָאנוֹ
סביב אגם קוֹמוֹ
בעיירה השקטה בֶּלָאנוֹ, לחופו המזרחי של אגם קוׁמוֹ, מסתתר בלב השטח העירוני פלא טבע של ממש – האורידו של בֶּלָאנוֹ. זהו נקיק סלע, שגילו מוערך בכ־15 מיליון שנה, ולאורכו זורמים בעוצמה אפיקי מים. קשה לתפוס שבלב שטח העיירה, בין מדרגות, חומות וכנסיות, מסתתרת שמורת טבע מרשימה ורחבת ידיים, שאינה נמצאת על מפת התיירות אך נמנית עם האתרים המרגשים ביותר באזור. כדי להגיע לאפיק ממגרש החניה העירוני, עמדו כשפניכם אל הכנסייה שבכיכר ואז טפסו בטור המדרגות שמימין לה. שימו לב שקל יחסית לפספס את הכניסה לאתר - דלת ברזל קטנה בצד ימין של המדרגות. המסלול לאורכו מתחיל במתקן תעשייתי מודרני ואז ממשיך אל החלקו הטבעי והמרשים של האפיק; הוא אינו ארוך במיוחד, כך שניתן להשלים את ההליכה לאורכו ב־15-20 דקות. במתחם שוכן גם בית השטן (Ca' dal Diavol), מבנה ממקור לא ידוע שזכה לשמו בשל הציורים המעטרים את קירותיו. בית השטן פתוח למבקרים, אך נסגר קצת מוקדם יותר מהאפיק והביקור בו יקר משמעותית, כך שאפשר בהחלט לוותר עליו.
לָקוֹ
לָקוֹ
סביב אגם קוֹמוֹ
העיר לָקוֹ, שבקצה ה"רגל" המזרחית של אגם קוׁמוֹ, הייתה מיושבת כבר מן העת העתיקה. הראשונים להתיישב בה היו ככל הנראה הקֶלטים. העיר גם הייתה מקום מושבו של המנזר המילאנזי סנט אמברוז, ושל כמה מקיסרי האימפריה הרומית הקדושה. לָקוֹ קטנה וקומפקטית יותר מאחותה קוׁמוֹ, ואפשר להעביר בה כמה שעות של בילוי עירוני נעים. בסמטאות העיר העתיקה פזורות עשרות חנויות ססגוניות מכל הסוגים והמינים, וביניהן מבחר נאה של מסעדות וגלידריות, ובכיכר המרכזית, כיכר ה=20 בספטמבר (Piazza XX Settembre), מתקיימים לפרקים מופעים של זמרים ואמני רחוב. האווירה הכללית פחות תיירותית מאשר בעיירות אחרות באזור, מה שמתבטא במבחר החנויות ובאיכותם של המסעדות ומקוׁמוֹת הבילוי. מומלץ לבקר בפיאצה מריו צֶ'רמֶנָטִי (Piazza Mario Cermenati), כיכר משקיפה על האגם ובמרכזה פסלו של מריו צֶ'רמֶנָטִי, חוקר טבע ופוליטיקאי בן המאה ה־19, יליד העיר. לא הרחק משם שוכנת כנסיית ניקולס הקדוש (Basilica Prepositurale di San Nicolò), מבנה בעל חזית רנסאנסית דמוית מקדש יווני. הכנסייה, הפשוטה למראה מבחוץ, היא פנינה אדריכלית של ממש מבפנים, ומומלצת גם למי ששבעו מכנסיות. משפחות המצויות בכושר טוב יוכלו גם לטפס לתצפית ממגדל הפעמונים של הכנסייה, הבולט מעל קו הרקיע של לָקוֹ - אבל יש סביב האגם (ואף לא הרחק מכאן) עוד נקודות תצפית נאות שאין צורך לטפס אליהן ברגל.
וילה קָרלוֹטָה
וילה קָרלוֹטָה
סביב אגם קוֹמוֹ
וילה קָרלוֹטָה היא אחת הנאות והמטופחות שבווילות שלחופי אגם קוׁמוֹ. הביקור במתחם מתחיל בגנים המקיפים את הווילה, הערוכים בסדר גיאומטרי מופתי. השביל ממשיך למתחמי גנים מהונדסים קצת פחות בין מפלים קטנים, גינות חמד, כרי דשא פורחים וגם כמה מתחמי "נושא" כמו גן הבמבוקים, שרצוי לא להחמיץ. שני מסלולים מוצעים למבקרים: אדום למי שרוצים לראות הכל, וכחול למטיילים הממהרים. נוסף להם גם מסלול שחור, נגיש לעגלות וכיסאות גלגלים, המופיע במפה בלבד ולא בשילוט. אין חובה לצעוד דווקא במסלולים המוצעים (ותשלום הכניסה איננו תלוי במסלול שבחרתם). אם כבר הגעתם, צעדו במסלול האדום. הערכת הזמן הרשומה עליו (75 דקות) נדיבה למדי, וניתן לסיימו בפחות משעה. עם סיום המסלול בגנים היכנסו אל הווילה עצמה שבה אוספי פסלים, ריהוט תקופתי ומרפסות המשקיפות על הגנים הנאים ומימי אגם קוׁמוֹ המהפנטים. מבין הווילות הרבות שלחופי אגם קוׁמוֹ, וילה קָרלוֹטָה היא אחת המרשימות שבהן, ולמי מביניכם המתלבט מה לעשות עם זמנו וכספו – אנו ממליצים לבקר בה בלבד ולוותר על כל היתר.
קוֹמוֹ
העיר קוֹמוֹ
סביב אגם קוֹמוֹ
העיר קוׁמוֹ שבקצה ה"רגל" המערבית של האגם היא שהעניקה לו את שמו כיום (שמו הישן של האגם, לָאריוֹ, עדיין כלול בשמן של מספר עיירות סביבו). זו הגדולה והממוסחרת מבין הערים שלחופי אגם קוׁמוֹ, ולכן מתאימה להפוגה עירונית של שוטטות ושופינג בין הכיכרות הנאות, מפּיאָצָה קאבוֹר (Piazza Cavour) ועד פּיאָצָה דֶל דוּאוֹמוֹ (Piazza del Duomo) שלצד הכנסייה הגדולה ביותר בעיר, המכונה הדוּאוֹמוֹ של קוׁמוֹ (Duomo di Como). עם זאת, בשל המסחור הפושה בעיר, אנו ממליצים לרוב המשפחות לוותר על הטיול ברחובותיה לטובת האחות הקטנה והקומפקטית יותר לָקוֹ שבמזרח האגם. עם זאת, מומלץ בהחלט לעלות בפוניקולר מהתחנה התחתית אל העיירה בּרוּנאטֶה, שיש בה מספר נקודות תצפית מרהיבות על האגם. ילדים חובבי מדע ומחקר ייהנו גם בהיכל וולטה, מוזיאון המוקדש למדען האיטלקי אָלֶסָנדרוֹ ווֹלטָה, ולכבודו גם הוצב בלב האגם, בקצה מזח ארוך, פסל מודרני בשם החיים בחשמל (Life Electric), שיצר האדריכל הנודע דניאל ליבֶּסקינד. קצה המזח, ליד הפסל המשונה, הוא נקודה מצוינת לתמונה פנורמית של חופי האגם מסביב.
ג׳אנגְל רֵיידֶר פארק צ׳יבֶנָה
ג'אנגְל רֵיידֶר פארק צ'יבֶנָה
סביב אגם קוֹמוֹ
פארק החבלים הגדול, 15 ק"מ בלבד מבֶּלאג'וֹ, הרבה פחות ידוע מפארק החבלים שליד אגם גארדה, אבל לא נופל ממנו בהיצע ובאיכות. לחברה שמפעילה אותו יש לא פחות מארבעה פארקי חבלים בסביבות אגם קוֹמוֹ, אבל מתחם צ'יבֶנָה הוא המתאים ביותר למשפחות עם ילדים - הן מבחינת מבחר המסלולים והפעילויות והן מבחינת המיקום. המסלול הפשוט ביותר מיועד לילדים מגיל שלוש ומגובה מטר אחד, וההורים יכולים ללוות את הילדים על הקרקע. בנוסף אליו יש כאן ארבעה מסלולים לילדים מגילאי 5, 6, 8 ו=10 בהתאמה, וארבעה מסלולים לנוער ומבוגרים, שהקשה מביניהם, "מסלול ההוריקן" מיועד לגיל 18 ומעלה ונמתח בגובה של 15 מ' מעל הקרקע. בנוסף מציעים כאן מגוון פעילויות אחרות, כמו יער פיות (שיש בו פעילות "חפש את המטמון", אבל היא מתאימה לדוברי איטלקית בלבד), ירי בחץ וקשת (מגיל שמונה), סנפלינג בערוצי נחלים (בתיאום מראש) ורכיבה על אופניים בטבע (בתיאום מראש). לחברה יש שני פארקים נוספים, דומים או קטנים יותר בהיקפם, באותו אזור. משפחות עם ילדים בוגרים ואמיצים במיוחד עשויות לגלות עניין גם בפארק האקסטרים של הקבוצה (בתיאום מראש בלבד, ראו פרטים באתר).
לרשימה המלאה

אזורים נוספים בצפון איטליה

הצג כרשימה

מדריכים לצפון איטליה

רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2024 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת