דלג לתוכן
plane
בוקרשט

אתרים במחוץ לבוקרשטבוקרשט

אם אתם מתכננים לבלות בבוקרשט ארבעה ימים או יותר, כדאי לשקול לצאת מהעיר ולבקר במספר אתרים היסטוריים וייחודיים במרחק של פחות משעתיים נסיעה.

גלו מה שווה לראות ולעשות במחוץ לבוקרשט

ארמון פֶּלֶש
ארמון פֶּלֶש
מחוץ לבוקרשט
אחד הארמונות היפים ביותר ברומניה משקיף על עיירת הקיט סינאיָה ממדרונות רכס בּוּצֶ'ג' שבהרי הקרפטים. את בניית הארמון הציורי, שנראה כאילו יצא מספרי האגדות, יזם בשנת 1873 המלך קרול הראשון, ששאף להקים ארמון קיץ למשפחת המלוכה. מאות בעלי מלאכה עמלו על המבנה במשך 39 שנה והוא הושלם רק בשנת 1914 - חודשים ספורים לפני מות המלך. הארמון המפואר בסגנון הניאו־רנסאנס הגרמני השתרע על פני כ-3,200 מ"ר וכלל 170 חדרים ושלושים חדרי אמבט. החדרים, המעוצבים במגוון סגנונות (פלורנטיני, צרפתי, מורי ועוד), גדושים פסלים, ציורים, שטיחים אוריינטליים, כלי חרסינה ופריטי נוי מכל רחבי העולם. החדרים המעניינים ביותר הם אולם הכבוד משנת 1911, ובו גילופי עץ מרהיבים ופסלי גבס; הסוויטה האימפריאלית, בסגנון הניאו-בארוק הווינאי, שם נהג להתארח קיסר אוסטריה פרנץ יוזף הראשון; אולם הנשק ובו כ־1600 כלי נשק ו-11 שריונות מימי הביניים; הספרייה, שדלת סתרים מובילה ממנה לקומה העליונה; החדר הפלורנטיני, שעיטורי הארד בו הובאו במיוחד מרומא; והאולם המוּרי, המקושט בשטיחים פרסיים ואוריינטליים. הארמון פתוח למבקרים במסגרת סיור מודרך, המוצע בחמש שפות (בהן אנגלית). הסיור הבסיסי, האורך כ-40 דקות, עובר בחדרי קומת הקרקע ומספיק בהחלט להתרשמות כללית - אבל אם אתם מתעניינים בחייהם הפרטיים של בני המלוכה שווה להשקיע בסיור המורחב, הכולל גם את חדרי המגורים בקומה העליונה. מעל ארמון פֶּלֶש ניצב ארמון צנוע יותר, פֶּלישוֹר (Castelul Pelișor), ששימש את אחיינו ויורשו של קרול, לימים המלך פרדיננד הראשון. אשתו של פרדיננד, ששנאה את הפאר המיותר של פֶּלֶש, עיצבה את החדרים בסגנון אר־נובו יפהפה - בהם חדר אחד שקירותיו מצופים עלי זהב. גם ארמון זה פתוח במסגרת סיור מודרך בלבד.
טירת בראן
טירת בְּרָאן
מחוץ לבוקרשט
מדוע נוהרים מדי שנה עשרות אלפי מבקרים באוטובוסי תיירים אל הטירה מהמאה ה-14 בעיירה בּראן שבפאתי טרנסילבניה? התשובה היא בעיקר יחסי ציבור: הטירה מוצגת כמקום ההתרחשות של הרומן |הנטה|דרקולה|סנטה| מאת בּראם סטוֹקֶר, אף כי אין שום עדות שסטוֹקַר הכיר אותה בכלל ולא ברור אם ולאד המשפד, הדמות ההיסטורית עליה מבוססת דמותו של דרקולה, אפילו שהה בה בימי חייו. הקישור התיירותי נולד בשנות ה-70 של המאה הקודמת, כשהשלטון הקומוניסטי ברומניה ניצל את הדמיון האדריכלי בין הטירה לתיאורים ברומן כדי 'למכור' אותה לתיירים. הטירה עצמה הוקמה ב-1382, בעקבות בקשה שהפנו האבירים הסקסוניים מבּראשוֹב למלך הונגריה לאיוֹש הראשון. בשנים 1438-1442 היתה הטירה מוצב אסטרטגי במלחמה נגד העות'מאנים ולאחר מלחמת העולם הראשונה ניתנה במתנה למלכה מריה מאדינבורו, ששיפצה וריהטה אותה לטעמה. כיום ניתן לבקר בחדרי הטירה באופן עצמאי או במסגרת סיור מודרך (שהמדריכים בו נוטים לדבר יותר מדי על דרקולה). החדרים מרוהטים בסגנון אקלקטי, האופייני לראשית המאה הקודמת, ובטירה יש גם תצוגות של כלי-נשק ושריונות מימי הביניים וכן מספר מעברים נסתרים. בשנת 2017 נחנך בטירה המופע האורקולי המפתיע מנהרת הזמן, העוסק בטירה ובתולדותיה ומתקיים תוך כדי נסיעה במעלית במורד באר עתיקה מהמאה ה-14.את הביקור בטירה מומלץ לשלב בארוחה במסעדת Casa de Ceai, במבנה ששימש אורוות סוסים והוסב בידי המלכה מריה לבית תה אלגנטי.
בּראשוֹב
בּראשוֹב
מחוץ לבוקרשט
כ־170 ק"מ מצפון לבוקרשט ממוקמת אחת הערים הקסומות והמתוירות ביותר ברומניה, שם שוכנות כנסיות גותיות מימי הביניים לצד מבני פאר בארוקיים. מקור השם אינו ברור, אך ייתכן כי נגזר מהמילה הטורקית barasu, שפירושה 'מים גועשים'. סיור בסמטאותיה העתיקות של בּראשוֹב מספק הצצה לעברה העשיר של העיר, שהוכרזה ב-1211 בידי אבירים גרמניים מסקסוניה, נכבשה בידי האימפריה העות'מאנית ואז בידי האימפריה האוסטרו־הונגרית, ולבסוף היתה לעיר השביעית בגודלה ברומניה העצמאית. לצד ההיסטוריה המרתקת מספקת בּראשוֹב גם חוויות קולינריות מרגשות ומצטיינת בחנויות בוטיק מקסימות. אתר התיירות המרתק ביותר בעיר הוא הכנסייה השחורה (Biserica Neagra), אחת הכנסיות הגותיות הגדולות ביותר במזרח אירופה, שנבנתה בשנת 1477 ביוזמת הקהילה הגרמנית הלותרנית בעיר. הכנסייה קיבלה את שמה בעקבות שריפה שאחזה בה בשנת 1689 והותירה מאחוריה קירות שחורים. פרט אליה כדאי גם לבקר בכנסיית ניקולאוס הקדוש (Biserica Sfantul Nicolae) מהמאה ה־14; בבית העירייה הישן (Casa Sfatului), שמקורו ב-1420 והיום יש בו מוזיאון קטן לתולדות העיר; ברחוב החבל (סטראדָה ספורי, Strada Sforii) - הרחוב הצר ביותר ברומניה; בבית הכנסת בית ישראל (Sinagoga Beth Israel), המתהדר בחזית ניאו־גותית מרשימה; ובשער יקטרינה הקדושה (Poarta Ecaterinei), השער היחיד ששרד מהחומה מימי הביניים. בזכות מיקומה לרגלי הקרפטים, בּראשוֹב היא גם נקודת מוצא נוחה לטיולים בטבע ההררי ויעד פופולרי לסקי ולספורט חורף. פעילויות אלו מרוכזות בפרבר המרוחק פּוֹיאנָה בּראשוֹב (Poiana Brașov) למרגלות רכס פּוֹסטֶבארוּ (Postăvaru), שהחל את דרכו כאתר סקי עוד ב-1906, נקרא על שם סטלין בתקופה הקומוניסטית וכיום מהווה בסיס נוח ליציאה למסלולי הליכה בהרים מסביב. מידע נוסף ומפות תוכלו לקבל בלשכת המידע המקומית.
מנזר סנאגוֹב
מנזר סנאגוֹב
מחוץ לבוקרשט
המנזר האורתודוכסי הקטן, השוכן על אי בלב האגם באותו שם, החל את דרכו כמושבת נזירים עוד במאה ה-11 ומבני-האבן בו הוקמו בראשית המאה ה-14, אבל הוא ידוע יותר בשל קשריו לולאד השלישי (המשפד), האיש שעליו מבוססת דמות הרוזן דרקולה. בשנת 1456 הורה ולאד להפוך את המנזר לבית סוהר לכליאת בוגדים והקים מערכת ביצורים משוכללת סביבו וכן גשר ומעבר תת-קרקעי מהאי לחוף. המקומיים מאמינים שוולאד המשפד גם נקבר בהחבא במנזר לאחר מותו בקרב נגד הטורקים, ומצביעים על לוח-שיש בלתי מסומן כמציין את קברו - אבל בדיקות מדעיות שנערכו באתר גילו כי הקבר ריק והעצמות היחידות שנתגלו באדמה מתחת היו עצמות סוס. האי והמנזר נגישים מהחוף בגשר צר להולכי-רגל, שבסופו שער; מכאן יש ללכת לכנסייה כדי לשלם את דמי הכניסה. כנסיית המנזר נאה, גם אם אינה ייחודית, ובקצה האי יש נקודת תצפית נאה על היבשת ועל ארמון סנאגוֹב (Palatul Snagov), מעון מלכותי מפואר שהוקם בשנות ה-30 של המאה הקודמת על גדת האגם.
לרשימה המלאה

אזורים נוספים בבוקרשט

הצג כרשימה

מדריכים לבוקרשט

רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2024 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת