דלג לתוכן
plane
תאילנד

אתרים באזור צ׳יאנג ראיתאילנד

צ'יאנג ראי היא העיר המרכזית באזור הצפוני ביותר בתאילנד. בטווח נסיעה של עד שעה מהעיר תפגשו בעיקר טבע ירוק עד, כפרים של בני שבטים בעלי תרבות עשירה ומגוון אטרקציות. מזג האוויר יהיה נוח בהרבה מבדרום ואף קריר במקצת בחורף במקומות הגבוהים, התושבים מאירי פנים ואדיבים, האוכל נהדר והמחירים זולים ביותר.

גלו מה שווה לראות ולעשות באזור צ׳יאנג ראי

הגשר ובסופו מעבר הגבול
מֶה סאי
צפון תאילנד | אזור צ׳יאנג ראי
מֶה סאי היא עיירת גבול בין תאילנד למיאנמר (לשעבר בורמה) והעיר הצפונית ביותר בתאילנד. מעבר הגבול בעיר הוא אחד מתשעה מעברים היבשתיים החוקיים בין שתי המדינות, והביקור בה מאפשר לצפות בחיים התוססים משני עבריו. הרחוב הראשי של העיירה והסמטאות הצפופות היוצאות ממנו יוצרים יחד שוק אחד גדול של סחורה בורמזית ולאוסית. בין היתר, תוכלו למצוא כאן ביגוד, מוצרי לכה בורמזיים, אבני חן, מוצרי חשמל קטנים ומזויפים, פירות וירקות ועוד שפע של סחורה. המוכרים הם על פי רוב בורמזים, הבאים לעבוד ולעשות עסקים בעיר במשך היום וחוזרים למיאנמר בסופו. מומלץ לטייל בסמטאות שממערב לרחוב הראשי (משמאלכם, אם אתם עומדים כשפניכם אל מעבר הגבול) עד לנהר, שם תוכלו לצפות בנהר הגועש (בקיץ) ובחיי המקומיים מעברו השני. כמה מהדוכנים בשוק מוכרים קרם פנינים שלטענת המקומיים מונע את הזדקנות העור, ואפשר לזהותם בקלות לפי השלטים הגדולים בעברית; המחיר מופקע, התועלת מפוקפקת ומומלץ להימנע.
המקדש הלבן
המקדש הלבן
צפון תאילנד | אזור צ׳יאנג ראי
מבקרים רבים מגיעים לצ'יאנג ראי במיוחד כדי לראות את המקדש הבודהיסטי יוצא הדופן הזה, השוכן כ=13 ק"מ מדרום לעיר. המקומיים מכנים אותו וואט רוֹנג קוּן (Wat Rong Khun), אך בשפות אחרות הוא ידוע כ"מקדש הלבן", וכשרואים אותו ברור מדוע: המבנה המרכזי הלבן שלו בוהק באור החוזר מאלפי שברי הזכוכית המשובצים בו. בשנת 1997 החליט האמן התאי |הלינק: http://www.haolam.co.il/692|צ'אלֶרמצ'אי קוֹסיטפּיפּאט|סלינק| לבנות מחדש את המקדש המקורי, שהיה במצב רע מאוד, ולממן את הבנייה מכספו הפרטי כמחווה למלך ראמה התשיעי. בניית המקדש בן תשעת המבנים הייתה אמורה להסתיים בשנת 2008, אך בינתיים הוציא האמן הנדיב יותר ממיליון באט, והמקדש טרם הושלם. ב=2014 היכתה במקום רעידת אדמה, הפילה לא מעט משברי הזכוכית וגרמה לעיכוב נוסף בבנייה, שלפי ההערכה, תימשך בסופו של דבר יותר מ=70 שנה. כדי להגיע אל המבנה המרכזי יש לעבור בגשר התלוי מעל אגם ובו מאות ידיים פשוטות, המסמלות את הפיתויים שיש לעמוד בפניהם כדי להגיע להארה. בתוך המקדש בחר האמן בדימויים אחרים כדי להביע את אותו המסר: הוא מעוטר בתמונות של גיבורי תרבות כמו אלביס פרסלי וסופרמן. כדאי לשים לב גם לעיטורים המיוחדים שמשני צדי המקדש ולשלוש השכבות של הגג המיוחד. ביציאה, אל תשכחו להציץ במבנה השירותים המוזהב והמעוטר – יש להניח שלעולם לא תראו שירותים מהודרים יותר.
גני המלכה האם דוֹי תוּנְג
גני המלכה האֵם
צפון תאילנד | אזור צ׳יאנג ראי
את הגנים המרהיבים האלה הקימה אימו של מלך תאילנד הקודם ראמה התשיעי, כחלק מפרויקט לשיפור חייהם של תושבי הר דוֹי תוּנג, שהיה בעבר אזור מבודד, עני ושקוע בסחר באופיום ובנשק. היא יזמה פרויקט שאפתני במטרה להעניק לתושבים אפיקי הכנסה אחרים, ואף בנתה את ביתה במקום כדי להראות את מחויבותה ולספק השראה. תוכלו לבקר גם בווילה ששומרה כפי שהייתה עד מותה בשנת 1995, אך אל תצפו למראות מנקרי עיניים: היא צנועה, בהתאם לאופייה של המלכה האם עצמה. הכניסה ב|השמש:827|לבוש הולם|סשמש|, כמו במקדשים. עם זאת, גולת הכותרת של האתר הם בלי ספק הגנים היפהפיים (המקומיים מכנים את המקום "שווייץ של תאילנד"): "גני המלכה האם" מרהיבים בשלל פרחים ססגוניים וגינון מוקפד, בריכות מים, גשרונים ומפלים – והם אף נודעים במין נדיר במיוחד של סחלבים. מומלץ לבקר גם בשביל צמרות העצים (Tree Top Walk) בן 295 המטרים, התלוי בין העצים בגובה של 30 מ', לתצפית ממעוף הציפור על הג'ונגל.
רציף הסירות במשולש הזהב
משולש הזהב
צפון תאילנד | אזור צ׳יאנג ראי
משולש הגבולות בין תאילנד, מיאנמר ולאוס קיבל את שמו בזכות שדות האופיום שאפיינו בעבר את האזור וסיפקו "זהב" למגדליהם. המרכז הרשמי של משולש הזהב שוכן בעיירה סוֹפּ רוּאָק (Sop Ruak), נקודת המפגש בין הנהרות רוּאָק (Ruak) ומֶקוֹנג (Maekong). מומלץ לצאת לשיט על המֶקוֹנג בסירת לונגטייל מהרציף הסמוך למוזיאון האופיום. תחילה תראו את מלון הקזינו הענקי Paradise Resort Golden Triangle ואחר תגיעו לכפר דוֹן סָאוֹ (Don Xao) שבלאוס, שם יש שוק ענקי למזוודות ותיקים מזויפים באיכות ירודה (בדקו טוב טוב מה אתם קונים, ובעיקר את הרוכסנים), אך במחירים מגוחכים. זכרו להביא אתכם דרכונים – אחרת לא תוכלו לרדת מהסירה. וכמובן, אל תשכחו לצלם את השלט "לאוס" כדי שתוכלו לספר בבית שביקרתם בעוד מדינה... בדרך חזרה שימו לב לבודהה המוזהב העצום שיושב על מעין סירה, משקיף מלמעלה על האזור כולו ושומר על המפליגים בנהר. כשתסיימו את השיט בקרו את הבודהה במקדש (כשתרדו מהסירה הוא יהיה מימינכם) ותנו לילדים לגלגל במסילות הארוכות מטבעות כתרומה, אטרקציה בפני עצמה.
שבט ארוכות הצוואר
כפר שבט ארוכות הצוואר
צפון תאילנד | אזור צ׳יאנג ראי
במתחם גדול בטבע תוכלו להתוודע לחייהם של חמישה שבטי הרים המתגוררים בצפון תאילנד. לאחר הסבר קצר בכניסה תצאו לעבר המתחם, המחולק לחמישה אזורים, ובו תוכלו להכיר את בני ובנות השבטים, ללמוד על תרבותם וכמובן, לקנות מזכרות (מקובל ואף רצוי להתמקח). בכל אזור תראו בקתות, תלבושות ומלאכות יד האופייניים לאחד מחמשת השבטים, ותוכלו לקרוא לוחיות הסבר על השבט. ראשית תפגשו את בני אָקָה (Akha) שהגיעו מיונאן ומונים כ=65,000 איש, ותוכלו להשתתף בריקוד מסורתי עם בנות השבט. לאחר מכן תגיעו לשבט יָאוֹ (Yao) דובר הטיבטית, שמוצאו בדרום סין. באזור הבא, המוקדש לשבט לָהוּ (Lahu) שמקורו אף הוא ביוּנאן, תוכלו לצפות בריקוד קבוצתי בסגנון הורה (עם מצילות) ולראות איך מכינים קמח אורז. אחריו תראו את בנות קָיָאוּ (Kayaw), השייכות לשבט קארֶן הבורמזי (השבט הגדול ביותר) וידועות בעגילי חישוק שגורמים לאוזניהן להיראות ענקיות. אחרונות חביבות (והמפורסמות מכולן) הן "ארוכות הצוואר" (פָּדָאוּנג, Padaung), המשתייכות אף הן לשבט קארֶן: הן עונדות על צוואריהן חישוקי מתכת שגורמות להם להיראות ארוכים במיוחד.
לרשימה המלאה

אזורים נוספים בתאילנד

הצג כרשימה

מדריכים לתאילנד

רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2024 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת