דלג לתוכן
plane
אתרים
venezia#ed3a8bונציה
נבדק ואומת לאחרונה בתאריך 28/05/2023

ונציהעיר

Venezia

ונציה
ונציה
צילום: pandionhiatus3/depositphotos / ©
ההליכה ברגל בוונציה היא חלק בלתי נפרד מחוויית העיר, אבל קחו בחשבון שהעיר צפופה, ובאזורים רבים הסמטאות צרות ביותר, מה שמסרבל את ההליכה והניווט. בנוסף, יש להתחשב גם במיקומם של הגשרים מעל התעלות - במקום שאין גשר, לא ניתן לחצות את ה"כביש"...
אם אתם מתכננים שיטוט לילי בוונציה, חשוב להבהיר שבשעות הערב מתרוקנת העיר מתיירים, ורוב אזורי המסחר נטושים לחלוטין ואינם נעימים במיוחד. חיי לילה ניתן למצוא רק באזור פיאצה סן מרקו ובסביבתה הקרובה.

איך מנווטים בוונציה

גם טובי הקרטוגרפים בעולם לא הצליחו לייצר מפות מדויקות מספיק של מבוך הסמטאות הוונציאני. בזמן הניווט הרגלי אנו ממליצים מאוד לעשות שימוש במצב "לוויין" של המפה המציג תמונת־על של הרחובות. הניווט על גבי תמונת לוויין מאפשר להבין היכן יש סמטה, היכן תעלה והיכן גשר. תתפלאו, אבל המידע הזה איננו מסומן במפות היטב.
עוד חשוב לציין שרמת הדיוק הלווייני המשמשת אותנו בנאמנות בדרך כלל, איננה מדויקת מספיק לצפיפות הבנייה הוונציאנית, והסטייה של סימון המיקום במכשירכם עלולה להיות מהותית במושגים ונציאנים. נוסף לשימוש בסימון המיקום, נסו להבין את מיקומכם המדויק גם בהסתמך על סידור המבנים ומיקום החנויות והמסעדות במפה.
ועוד טיפ קטן: אם אתם צועדים בעיר ורוצים לצאת קצת מהמסך, הרימו את הראש לשלטים. טכנולוגיה עתיקה אך יעילה מאוד. כדי להתמודד עם מבוך הסמטאות בימי טרום הסמארטפון, הציבו בוונציה כמעט בכל פינת רחוב שילוט הכוונה יעיל ונוח לכמה נקודות עיקריות (פיאצה סן־מרקו, גשר ריאלטו , פיאצלה רומא , תחנת הרכבת ולעיתים גם שילוט לתחנת הוואפורטו הקרובה). השלטים האלה נמצאים כאמור כמעט בכל פינת רחוב, והניווט באמצעותם נעים הרבה יותר.


חניה
החניונים הקרובים ביותר למרכז ממוקמים באזור פיאצלה רומא , אבל מחירי החנייה בהם מרקיעי שחקים (עד 80€ ליממה!) ואין שום סיבה לבחור בהם - כי לא הרחק משם, בעומק השטח ה"תעשייתי" של האי, זמינים מספר חניונים נוספים, שנעשים זולים יותר ככל שמתרחקים. מהחניונים אפשר ללכת ברגל לפיאצלה רומא (עד קילומטר אחד) או להגיע בנסיעה קצרה בפּיפֶֹל מוּבֶר. מאחד החניונים הנוחים ביותר, חניון Venezia Tronchetto , יש שילוט לתחנת הואפּוֹרֶטוֹ Tronchetto , שם תוכלו לשוט בתעלה הגדולה עד פיאצה סן מרקו (רציף B, קו 2).
אפשרות נוחה (וזולה אף יותר) היא להשאיר את הרכב בעיירה מֶסטרֶה ולנסוע לוונציה בחשמלית או באוטובוס. החניונים המומלצים הם Forte Marghera – חניון חינמי, מעט מאולתר, המקושר היטב לוונציה;‏ חניון השער הכחול – בתשלום, עם קישור מצוין לוונציה;‏ וחניון השער האדום , הסמוך לקודם ועלותו זהה, אבל בו יש גם קיוסק לקניית כרטיסים לתחבורה הציבורית.

הגעה ועזיבה

רוב המטיילים מגיעים לוונציה בטיסה, ברכב פרטי או ברכבת.
‏ מכיוון שוונציה היא הנקודה המזרחית ביותר ברוב מסלולי הטיול בצפון איטליה, רצוי ונכון להמריא או לנחות בה. הדבר אף עשוי לחסוך את הטרחה והעלות הכרוכים בחנייה לאורך זמן בחניון יקר (או בפיצול תקופת ההשכרה לשתיים). הטיסות לוונציה נוחתות בנמל התעופה מרקו פולו או בנמל התעופה טרֶוויזוֹ, ומשניהם קל להגיע לעיר בתחבורה ציבורית.
המגיעים ברכב פרטי יחצו את הלגונה בגשר החירות (3.8 ק"מ), שעליו אמר המשורר מריו סטפני "לולא גשר החירות, אירופה הייתה נשארת אי". לאחר חציית הגשר יכוון אתכם השילוט לחניה (ראו לעיל).
‏ נסיעה ברכבת היא הדרך הנוחה והזולה ביותר אל העיר, בייחוד עבור מי שלא נוחתים בה או ממריאים ממנה. זאת מכיוון שתחנת הרכבת המרכזית של ונציה, סנטה לוצ'יה (Venezia Santa Lucia, מסומנת לעיתים כ־Venezia S.L), ממוקמת ממש על גדת התעלה הגדולה. מהתחנה יוצאות רכבות ליעדים מקומיים במחוז ונטו, לכל הערים הגדולות באיטליה (רומא, מילאנו, פירנצה, נאפולי ועוד) ואפילו למינכן, וינה, אינסברוק וז'נבה. שימו לב שיש מספר תחנות רכבת נוספות הנושאות את השם Venezia אך אינן נמצאות בתוך העיר.

תחבורה

ראו תחבורה ציבורית בוונציה.

מזג האוויר ומתי לנסוע

ונציה היא אחד מיעדי התיירות המבוקשים והעמוסים ביותר בעולם, וככזו היא חיה ותוססת בכל יום ובכל עונה. היות ואיטליה נמצאת בחלקה הדרומי של יבשת אירופה, הרי שגם החורף לרוב איננו קר מדי, ואינו שונה מאוד ברובו מהחורף הישראלי. שיא הקיץ עלול להיות חם מידי, בדומה לישראל.
שתי התקופות העמוסות ביותר בעיר במהלך השנה הן הקיץ (חופשת בתי־הספר באיטליה נמשכת שלושה חודשים, מיולי ועד ספטמבר), ו[קרנבל המסכות] המפורסם הנמשך כ־3 שבועות בפברואר ובמרץ, המציף את העיר בתיירים סקרנים (התאריכים אינם קבועים ומשתנים מדי שנה).
שני מועדים פופולריים בקרב טיילים ישראליים: חופשת פסח וחופשות חגי־תשרי, עשויות להתגלות כמועד אידיאלי לביקור בעיר – מזג־האוויר לרוב נוח (אך עשוי להיות מעט חורפי במרץ או באוקטובר), והעומס מתון.

לינה

הלינה בוונציה היא חוויה ייחודית ומומלצת, אך לצד זאת יש להביא בחשבון שהשהות בעיר יקרה מאוד, והלוגיסטיקה הכרוכה בלינה בעיר עשויה להיות מעט מורכבת. מטיילים רבים מעדיפים להימנע מכך וללון מחוץ לעיר או לבקר בה יום אחד בלבד מבלי ללון בה.
בוונציה ניתן למצוא את כל סוגי הלינה המוכרים: מלונות פשוטים, מלונות פאר, דירות להשכרה לטווח קצר, ואפילו חדרי מעונות משותפים. כמעט כל מקומות הלינה בעיר הם מבנים עתיקים שהוסבו לכך, רבים מהם היו לפנים ארמונות (מפוארים יותר או פחות), והשהות בהם היא חוויה בפני עצמה. ברוב המלונות בוונציה מציעים חדרים הפונים לתעלות שיט (לא בהכרח לתעלה הגדולה) וגם חדרים שאינם פונים לתעלות כאלה. מחירי החדרים הפונים לתעלות יקרים יותר, מטבע הדברים, אבל אם כבר בחרתם להשקיע את הממון והטרחה הכרוכים בלינה בתוך העיר, אנו מציעים לא לחסוך את ההפרש, וללון בחדר הפונה לתעלה.
חלופה זולה ונוחה למטיילים המעוניינים לבקר בוונציה יותר מיום אחד היא לינה בעיירה מֶסטרֶה, שמבחר מקומות הלינה בה עצום והמחירים נמוכים בהרבה מאשר בעיר. בין חלקיה הקרובים של מֶסטרֶה לפיאצלה רומא שבכניסה לוונציה מפרידות רק עשר דקות נסיעה באוטובוס או בחשמלית, ואילו מתחנת האוטובוסים המרכזית של העיירה נדרשות רק כ־20 דקות נסיעה. בהזמנת הלינה חשוב לוודא כי בסמוך יש קו ישיר לפיאצלה רומא בתדירות סבירה (חלק מהקווים נוסעים רק פעם או פעמיים בשעה). לגישה נוחה וזמינה, חפשו מקום לאורך קו החשמלית T1 (קו T2 איננו נכנס לוונציה).

ונציה
ונציה
צילום: pandionhiatus3/depositphotos / ©
ונציה
שלט הכוונה לתחנת הרכבת (Ferrovia) ולפיאצלה רומא
שלט הכוונה לתחנת הרכבת (Ferrovia) ולפיאצלה רומא
צילום: אורי גליל / ©
שלט הכוונה לתחנת הרכבת (Ferrovia) ולפיאצלה רומא
שלט הכוונה לגשר ריאלטו
שלט הכוונה לגשר ריאלטו
צילום: אורי גליל / ©
שלט הכוונה לגשר ריאלטו
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
 • שאלות נפוצות17/01/2023

  סדרת "הטיול כבר בפנים" מייצגת את הדור הבא של ספרי הטיולים. במדריכים המודפסים, ובאפליקציה המקושרת אליהם, הוטמעו כלים שיאפשרו לכם לתכנן ולהוציא לפועל את הטיול שאתם רוצים, בדרך שאתם רוצים. השקענו מאמץ כדי שהשימוש במדריכים יהיה אינטואיטיבי ופשוט ככל האפשר, אבל תמיד יש שאלות - ואת הנפוצות והחשובות שבהן ריכזנו להלן. [קראו עוד]

 • איך להתקין את יישומון ״הטיול כבר בפנים״ על מסך הבית של הטלפון שלך?08/05/2021

  יישומון ״הטיול כבר בפנים״ הוא יישומון רשת מתקדם (Progressive Web App) או בקיצור PWA. המשמעות היא שלא צריך להוריד את היישומון מחנות האפליקציות, אלא ניתן להגיע אליו ישירות דרך הדפדפן. ניתן לגלוש ביישומון באמצעות דפדפן, אבל כדי להנות מחוויית משתמש טובה יותר, מומלץ להתקין אותו על מסך הבית של הטלפון. כך תעשו זאת נכון. [קראו עוד]

 • מה לכלול בערכת עזרה ראשונה לשביל ישראל?07/01/2021

  [קראו עוד]

אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2023 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת