דלג לתוכן
plane
אתרים
sukhothai-historical-park-tour#ed3a8bמרכז פארק העתיקות סוּקוֹתאי
עודכן לאחרונה בתאריך 20/12/2021

מרכז פארק העתיקות סוּקוֹתאיאתר עתיקות

Sukhothai Historical Park Tour

מקדש סְרָה סְרִי במרכז פארק העתיקות סוּקוֹתאי
צילום: גולן שרמן / ©
פארק העתיקות מכיל אוסף של שרידי מקדשים מימיה של סוּקוֹתאי כבירה הראשונה של הממלכה. שלושת המקדשים החשובים והמרשימים ביותר הם סִי סָאוָואי, מָהָטָאט וסְרָה סְרִי – חובה לכלול אותם בביקור. נוסף אליהם, יש עוד שתי נקודות עניין ששוות ביקור "על הדרך". חשוב להקפיד על לבוש צנוע המתאים לביקור במקדשים. יש חניה נוחה בסמוך לקופת הכרטיסים ולמקדש סִי סָאוָואי.
  הסיור מתחיל במגרש החניה של מרכז פארק העתיקות ‏, שם גם נמצאת קופת הכרטיסים ונקודה להשכרת אופניים ורכבים חשמליים. אחרי הכניסה המשיכו כ־100 מ', פנו שמאלה ולאחר כ־150 מ' נוספים פנו שוב שמאלה. לכו כ־300 מ', השביל יתעקל ומימינכם תראו את מקדש סִי סָאוָואי ‏ (Si Sawai), שבו נשתמרו היטב שלושה מגדלים קמריים מהמאה ה־12. משם צאו שמאלה וחזרו כ־300 מ', פנו ימינה ולאחר 100 מ' תראו משמאלכם גשרון עץ קטן המוביל למקדש מָהָטָאט ‏ (Mahathat), המפורסם במקדשי סוקותאי, שם תראו את הבודהה הענק היושב בין העמודים.

טיילו במקדש וצאו ממנו דרך הכניסה המזרחית (היא תהיה מימינכם ביחס לכניסה שממנה נכנסתם), פנו שמאלה ולכו קצת יותר מ־300 מ' צפונה עד למצבת הזיכרון ‏ (King Ramkhamhaeng Monument), שם תראו את המלך רָאמְקָאמֶנְג יושב על מעין ספסל מוגבה. חזרו אחורה, לכו 100 מ', פנו ימינה ולאחר 150 מ' נוספים תראו משמאלכם את מקדש צָ'אנָה סוֹנְגקְרָאם ‏ (Chana Songkhram) ואת הצ'די הענק שלו. מימינכם תראו את תחילתו של האגם. לכו כ־150 מ' לאורך האגם, השביל יתעקל ימינה ומיד שמאלה ומימינכם תראו את הגשר המוביל אל מקדש סְרָה סְרִי ‏ (Sra Sri) ואת הצ'די הגדול שלו. אל תשכחו לעצור להתפעל מההשתקפויות הנפלאות של המקדש והאגם. כשתסיימו את הביקור במקדש, התחילו לחזור לחניה דרך גשר העץ שדרכו נכנסתם למקדש, לאחריו פנו ימינה ולכו קצת פחות מ־100 מ', השביל יתעקל שמאלה, אך אל תמשיכו עם העיקול עד הסוף, אלא פנו ימינה ולכו כ־100 מ', פנו שמאלה ולכו עוד 300 מ' כאשר משמאלכם יהיה אגם נוסף ומימינכם שרידים. פנו שמאלה ולכו כ־400 מ' עד הפנייה ימינה שתחזיר אתכם לחניה ‏‏.
מקדש סְרָה סְרִי במרכז פארק העתיקות סוּקוֹתאי
צילום: גולן שרמן / ©
מקדש סְרָה סְרִי במרכז פארק העתיקות סוּקוֹתאי
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת