דלג לתוכן
plane
אתרים
stuibenfall#ed3a8bמפל שטוּיבֶּן
עודכן לאחרונה בתאריך 23/08/2021

מפל שטוּיבֶּןמפל

Stuibenfall

מפל שטוּיבֶּן
צילום: רונן אלטמן קידר / ©
610 ליטרים של מים זורמים בכל שנייה בשטוּיבֶּנפאל, המפל הגבוה בטירול (159 מ') ואחד המראות המרשימים ביותר באזור - לכל המשפחה.
יש שתי דרכי גישה למפל. אפשרות אחת היא לחנות ליד הכפר אוּמהָאוּזֶן ‏ (Umhausen) ולטפס ברגל כ־40 דקות (בשביל מאתגר וחשוף לשמש - קחו אתכם מים ונשנושים) אל הקצה התחתון של המפל. משם תוכלו לטפס עד למעלה (כ־40 דקות נוספות) בשביל תלול מאוד שלאורכו ארבע נקודות תצפית על המפל ועל העמק הירוק שלמטה - אבל אם מתעייפים, אפשר בהחלט להסתפק בעלייה לנקודת התצפית השנייה (כעשר דקות), משם כבר רואים את רוב החלק העליון של המפל. ליד מגרש החנייה יש עוד שני אתרים מעניינים למשפחות, הכפר של אֶצי ‏ ואגמון אוּמהָאוּזֶן ‏.
לחלופין תוכלו לעלות בכביש L238 לעבר הכפר נידֶרתאי ‏ (Niederthai). לקראת סוף העלייה יש מגרש חנייה ללא תשלום לצד הכביש (משולט panoramablick wasserfall) ולידו נקודת התצפית היחידה שממנה ניתן לראות את המפל במלואו. 600 מ' נוספים יביאו אתכם ל-Gasthof Stuibenfall , פונדק עץ טירולי מסורתי ומקסים, ששביל קצר יורד ממנו אל המפל. השביל חוצה אחו ירוק, עובר בגשר מעל המפל השוצף ואחרי כעשר דקות מגיע לרחבת תצפית הבולטת מהצוק ומשקיפה על המפל מגובה מסחרר. חלופה זו מומלצת למשפחות עם ילדים קטנים שמתקשים בהליכה, אבל לא לסובלים מפחד גבהים.
בימי ד' בקיץ, מהשקיעה ואילך, המפל מואר בזרקורים. כדי לצפות במחזה תוכלו להצטרף לסיור מודרך אל המפל המואר, היוצא מלשכת המידע לתיירים אוּמהָאוּזֶן ;‏ יש להירשם מראש בטלפון או באימייל umhausen@oetztal.com.
מפל שטוּיבֶּן
צילום: רונן אלטמן קידר / ©
מפל שטוּיבֶּן
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות של מדריכי נסיעות מודפסים ומפות באתר(מקנייה זו; אין כפל מבצעים) ולקבל דיוורים מאתר העולם?(כוללים מידע ופרסומות) כן, אני רוצה

  • נשיונל גי׳אוגרפיק
  • ראף גיידז
  • מישלן
  • פרייטג ברנדט
  • דורלינג קינדרסלי
  • לונלי פלנט
  • וורלד מפינג
  • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2021 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת