דלג לתוכן
plane
אתרים
strassbourg-catheral-area-walk#ed3a8bאזור הקתדרלה של שטראסבּוּרג
עודכן לאחרונה בתאריך 08/12/2021

אזור הקתדרלה של שטראסבּוּרגמסלול הליכה

Strassbourg-catheral-area-walk

בתים יפים עם שלד קורות־עץ בסמטה המקסימה Rue de Maroquin
צילום: fotogoocom/Wikimedia Commons / CC BY 3.0
מסלול זה עובר באתרים שסביב קתדרלת נוטר־דאם ‏, מרכזה של שטראסבּוּרג העתיקה. המסלול קצר יחסית, ומתאים גם למשפחות שלא אוהבות הליכה ממושכת.
  המסלול מתחיל בכיכר גוּטֶנבֶּרג ‏ (Place Gutenberg), שם ניצב פסל של ממציא הדפוס יוהן גוטנברג ולידו קרוסלה ‏ מסורתית, דו־קומתית, שהילדים ייהנו להסתובב בה. מהכיכר צאו לרחוב הקניות היוקרתי Rue des Hallebardes, שם כדאי להציץ בחלונות הראווה של חנויות היוקרה - בייחוד במס' 44, שם שוכנת חנות התכשיטים והקריסטל Baccarat ‏. השלט בפינה הבאה מעיד כי המשך הרחוב נקרא Rue des Juifs (רחוב היהודים), כי כאן התרכזה הקהילה היהודית של שטראסבּוּרג בימי הביניים;‏ ברחוב לא נותרה כל עדות לתקופה זו, פרט לשלט זיכרון בצרפתית ‏ על קיר בית מס' 15, במקום שבו עמד בית הכנסת.מהשלט שובו על עקבותיכם ופנו שמאלה ב-Rue du Dôme;‏ מיד תראו מולכם את קתדרלת נוטר־דאם ‏ המרהיבה, אחד מסמלי העיר. למרגלות הקתדרלה מתחיל מסלולה של רכבת התיירים הקטנה של שטראסבּוּרג ‏ (Le Petit Train de Strasbourg), שעשויה להיות פיתרון נוח בימי גשם או למשפחות עם ילדים קטנים. מול הקתדרלה שוכנת גם לשכת המידע לתיירים , ולידה ניצב הבית העתיק ביותר בשטראסבּוּרג - בית קאמֶרצֶל ‏ (Maison Kammerzell) מ־1427, המשמש היום כמלון וכמסעדה.לכו סביב הקתדרלה אל הרחבה הגדולה Place du Château, שמעברה האחר מתנשא ארמון רוֹאָן ‏ (Palais Rohan). בארמון העירוני, שהשתייך למשפחת הנסיכים-הגמונים של שטראסבּוּרג, שוכנים היום שלושה מוזיאונים - לאמנויות יפות, לאמנות שימושית ולארכיאולוגיה. הצטלמו למזכרת מול הארמון, שובו לחזית הקתדרלה ופנו שמאלה, לסמטה המקסימה Rue de Maroquin, הרצופה בתים יפים עם שלד קורות־עץ ונפתחת לכיכר מקסימה של בתי־קפה עם שולחנות בחוץ. המראה מלבב, אבל בתי־הקפה תיירותיים ויקרים, ועדיף לא לשבת בהם.

אם תפנו שמאלה כאן, תראו את הרציף שממנו מפליגות סירות הזכוכית של Batorama ‏;‏ אבל להמשך המסלול פנו ימינה ל-Place de la Grande Boucherie, ולכו עד שתגיעו לכיכר מוצלת, שם מתקיים בימים ד' ושבת שוק פשפשים ועתיקות ‏. משמאלכם תראו את בית המכס הישן, שהוסב לשוק האיכרים המקורה לָה נוּבֶל דוּאָן ‏ (La Nouvelle Douane);‏ מאחוריו, מעברו האחר של הנהר, שוכן מוזיאון אלזאס ‏ (Musée alsacien), שהתצוגות בו עוסקות בחיי היומיום בכפרים של אלזאס, ועשויות לעניין את הילדים.

מהשוק או המוזיאון שובו על עקבותיכם ב-Rue Vieux Marché aux Poissons לכיוון הכיכר המוצלת. זה הזמן לפנק את הילדים (ואת עצמכם) בשוקולד מ-Jacques Bockel ‏ (בית מס' 10) או בעוגות ועוגיות מ-Pâtisserie Mulhaupt Thierry ‏ (מס' 18), אותן תוכלו לאכול בספסלים שבכיכר הירוקה פּלאס דה טריפּיֶיה ‏ (Place des Tripiers). בקצה הכיכר פנו ימינה ל-Rue des Tonneliers, רחוב צר ונאה שיחזיר אתכם לכיכר גוּטֶנבֶּרג - לא לפני שתתנסו בגבינות צרפתיות ב-La Cloche à Fromage ‏ (מס' 32) או במסעדה באותו שם ‏ (מס' 27).

בתים יפים עם שלד קורות־עץ בסמטה המקסימה Rue de Maroquin
צילום: fotogoocom/Wikimedia Commons / CC BY 3.0
בתים יפים עם שלד קורות־עץ בסמטה המקסימה Rue de Maroquin
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת