דלג לתוכן
plane
אתרים
stein-am-rhein#ed3a8bשטָיין אָם רָיין
עודכן לאחרונה בתאריך 06/12/2021

שטָיין אָם רָייןעיירה

Stein am Rhein

שטָיין אָם רָיין
צילום: chensiyuan/Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0
שטָיין אָם רָיין (Stein am Rhein) היא דוגמה קלאסית לעיירה שווייצרית קטנה ומקסימה. למרכז העתיק, שמקורו בימי הביניים, כדאי להיכנס דרך אוּנטֶרטור ‏ (Untertor), שער עם מגדל שעון ליד מגרש החניה. לאחר שתיכנסו (ותצלמו את השער המרהיב), לכו לאורך מדרחוב הקניות Understadt, הרצוף מסעדות, בתי קפה וחנויות נהדרות - שוקולד שוויצרי משובח ב-Schoggibox (מס' 27), איטריות מהאזור ומכל העולם ב-Heimatwelt (מס' 19) ומגוון מזכרות ב-Burg Shop (מס' 5).
המדרחוב מסתיים בכיכר הראשית ראטהָאוּספּלאץ (Rathausplatz), שם הוא נפגש במדרחוב הדומה באופיו Oberstadt. בלב הכיכר ניצבת מזרקה, וכל הבתים מסביבה מכוסים בציורי קיר מפורטים וססגוניים. מושכים את העין במיוחד בית העירייה ‏ (Rathaus), מבנה עם שלד קורות־עץ החולש על הכיכר כולה;‏ בית הענבים ‏ (מס' 11), המעוטר בציור של יהושע וכָּלֶב מביאים אשכול ענבים מארץ כנען;‏ ובית העיט הלבן ‏ (Oberstadt 1), שקירותיו שאבו השראה ממבחר אגדות וסיפורים מימי הביניים. מול בית העירייה שוכנת גם לשכת המידע לתיירים .
מהמרכז שובו באותה דרך אל מגרש החניה, שם (ליד הנהר) מתחילה מסילת ליליפּוּט ‏ (Liliput Bahn), שלאורכה נוסעת בקיץ (בדרך כלל בסופי שבוע בלבד) רכבת מיניאטורית שנראית כמו רכבת קיטור ישנה. הרכבת נוסעת לכל אורכה של הטיילת לגדת הנהר, ואז עוברת במנהרה ובמוסך רכבות וחוזרת לנקודת המוצא (כעשר דקות בסך הכל). אם תזדמנו לעיירה ביום המתאים, זו עשויה להיות דרך מהנה לראות את נופי הנהר, בייחוד לילדים קטנים (עד גיל 10). אפשר, כמובן, גם ללכת ברגל לאורך הטיילת (כ־900 מ').
הרחצה בנהר מותרת רק במקומות המיועדים לכך. פארק הרָיין ‏ (Riipark;‏ נקרא בעבר חוף נידֶרפֶלט - Strandbad Niderfeld), שבקצה הטיילת, הוא כר דשא ירוק לגדת הנהר ובו מגרשי משחקים לילדים, שולחנות פינג פונג ומגלשה קטנה, אבל מאז 2015 אין מציל;‏ ואילו בבריכת אֶספּי ‏ (Schwimmbad Espi), לגדתו האחרת של הרָיין, תחמו בגדרות־עץ חלק מהנהר ונוצרה בריכה בטוחה לשחייה (עם מציל), לצד מדשאה קטנה עם מגלשה ומתקני משחק.
אוהבי טבע ונוף יוכלו להתרחק מההמולה בהליכה של כק"מ וחצי (כחצי שעה לכל כיוון) אל האי וֶרט ‏ (Werd) שבלב הנהר. גשר־עץ באורך 125 מ' מוביל אל האי, שם ניצב מנזר עתיק ואפשר להשקיף על שני איים נוספים, בלתי מיושבים.
שטָיין אָם רָיין
צילום: chensiyuan/Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0
שטָיין אָם רָיין
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות של מדריכי נסיעות מודפסים ומפות באתר(מקנייה זו; אין כפל מבצעים) ולקבל דיוורים מאתר העולם?(כוללים מידע ופרסומות) כן, אני רוצה

  • נשיונל גי׳אוגרפיק
  • ראף גיידז
  • מישלן
  • פרייטג ברנדט
  • דורלינג קינדרסלי
  • לונלי פלנט
  • וורלד מפינג
  • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2021 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת