דלג לתוכן
plane
אתרים
selestat#ed3a8bסֶלֶסטָה
עודכן לאחרונה בתאריך 12/12/2021

סֶלֶסטָהעיירה

Sélestat

מגדל השעון של סֶלֶסטָה והבתים שלידו
צילום: Poudou99/Wikimedia Commons / CC BY 3.0
סֶלֶסטָה היא עיירה עתיקה השוכנת באזור מישורי, כעשר דקות נסיעה מדרך היין - ולכן לא בנויה לאורך ציר ראשי, כמו ריקְוִויר או ריבּוֹוילֶה, אלא דווקא במעגלים.
כביש D159 (הנקרא גם Rue du 4E Zouaves) יוביל אתכם ממגרש החנייה לכיכר רחבה עם מזרקה;‏ המבנה המעוטר בפסים מעברה האחר של הכיכר הוא בית הכנסת של סֶלֶסטָה ‏ (Sélestat Synagogue), שנבנה במאה התשע־עשרה ושופץ לאחר שנפגע בידי הגרמנים במלחמת העולם השנייה. המשיכו ישר עד שתראו משמאל את מגדל השעון ‏ (Tour de l’Horloge), שהיה אחד משערי העיר. פנו שמאלה והיכנסו דרך השער אל Rue des Chevaliers, הרחוב המסחרי הראשי, שלאורכו בתים מעוטרים בציורים וחנויות.
אם ברצונכם לראות את החלק העתיק ביותר בעיר, פנו ימינה לאחר כ-200 מ', אל Rue du Marteau, והמשיכו עוד 200 מ' אל רובע מעבדי העורות ‏ (Quai des Tanneurs). לבתים ברובע יש קומה ראשונה מאבן, קומה שנייה עם שלד קורות־עץ ומעליהן עליית־גג תלולה במיוחד, שם טופלו העורות.

בקצה Rue des Chevaliers תראו מולכם את בית הלחם של אלזאס ‏ (Maison du Pain d'Alsace), שילוב של מאפייה פתוחה (עם הדגמות) ומוזיאון העוסק בתולדות הלחם והאפייה באזור. במוזיאון אין הרבה הסברים, אבל ריח הלחם הטרי וההזדמנות לצפות באופים בעבודתם מצדיקים את הביקור.
פנו שמאלה ב-Rue du Sel ובמהרה תראו מימין את המבנה המצויר של הספרייה ההומניסטית ‏ (Bibliothèque Humaniste), אחת הספריות העתיקות ביותר בצרפת, ובה עשרות כתבי־יד שמקורם במאה השש־עשרה וקודם לכן. מכאן תוכלו להמשיך אל לשכת המידע לתיירים , או לשוב למגרש החנייה (כעשר דקות הליכה).
מגדל השעון של סֶלֶסטָה והבתים שלידו
צילום: Poudou99/Wikimedia Commons / CC BY 3.0
מגדל השעון של סֶלֶסטָה והבתים שלידו
סֶלֶסטָה
צילום: Víctor Quiroz/Flickr / CC BY 2.0
סֶלֶסטָה
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת