דלג לתוכן
plane
אתרים
riquewihr#ed3a8bריקְוויר
עודכן לאחרונה בתאריך 12/12/2021

ריקְווירעיירה

Riquewihr

סמטה בעיירה ריקְוויר שבדרך היין
צילום: stefano Merli/Flickr / CC BY-SA 2.0
העיירה ריקְוויר נחשבת אחת היפות ביותר בדרך היין של אלזאס, בין השאר כיוון שלא נפגעה כלל במלחמת העולם השנייה - יש בה בתים רבים מהמאה השש־עשרה, וכמה ביצורים ומגדלים עתיקים אף יותר (מהמאה השלוש־עשרה). בזכות המוניטין שיצאו לעיירה מבקרים בה אלפי תיירים, לכן בשיא הקיץ עלול להיות כאן צפוף והומה.
בכניסה לעיר העתיקה ניצב בית העירייה ‏ (Hotel de Ville), המקושט באדניות פרחים, ולידו תוכלו לראות שריד מהחפיר ‏ שהקיף את העיירה בימי הביניים. כמו בשטראסבורג ובקולמאר, גם ברחובות ריקְוויר נוסעים הקרונות הלבנים של רכבת התיירים הקטנה ‏ (Le Petit Train Touristique), המשלימה סיבוב ב-35 דקות ועשויה להיות חוויה נעימה לילדים קטנים. הרכבת אמנם לא נכנסת לסמטאות הצרות בעיר העתיקה, אבל מטפסת לכרמים שעל צלע הגבעה ומספקת תצפית נאה על העיירה כולה.
עברו דרך השער בבית העירייה והיכנסו לרחוב הראשי, Rue du Général de Gaulle, שלאורכו בתים עתיקים עם שלד קורות עץ, המשמשים היום כמסעדות, כבתי קפה או כחנויות למזכרות;‏ אל תחמיצו את העוגיות של Au Voltaire בתחילת הרחוב, ואת חנות קישוטי חג המולד Feerie de Noel בסופו. מדי פעם מומלץ להציץ גם לסמטאות הצדדיות, למשל Rue de la 1E Armée, שבפינתה שוכנת לשכת המידע לתיירים ובהמשכה יש בית מרשים בצבע טורקיז ‏.
בקצה הרחוב הראשי מתנשא מגדל דוֹלדֶר ‏ (Dolder), שנבנה במאה השלוש־עשרה כדי להגן על העיר. במגדל הציורי יש מוזיאון קטן ולא מעניין במיוחד, העוסק בתולדות העיירה, והסיבה היחידה לשלם את דמי הכניסה היא הנוף. פנייה ימינה ל-Rue des Juifs (רחוב היהודים) תוביל אתכם אל מגדל הגנבים ‏ (Tour des Voleurs) חסר החלונות, ששימש כבית כלא;‏ גם כאן יש מוזיאון, ובו אוסף מרשים של כלי עינויים מימי הביניים, שעשוי להלהיב בני נוער עם קיבה חזקה.
סמטה בעיירה ריקְוויר שבדרך היין
צילום: stefano Merli/Flickr / CC BY-SA 2.0
סמטה בעיירה ריקְוויר שבדרך היין
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת