דלג לתוכן
plane
אתרים
ribeauville#ed3a8bריבּוֹוילֶה
עודכן לאחרונה בתאריך 12/12/2021

ריבּוֹוילֶהעיירה

Ribeauvillé

העיירה העתיקה ריבּוֹוילֶה שבדרך היין
צילום: Calips/Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
העיירה העתיקה ריבּוֹוילֶה בנויה בעמק שבין הגבעות, כרצועה צרה לאורך הרחוב הראשי גראן רוּ (Grand'Rue). היא דומה במבנה לריקְוויר הסמוכה אבל גדולה ממנה, ולכן קצת פחות נוחה לביקור.
שליטיה העשירים של ריבּוֹוילֶה לא הסתפקו בטירה אחת, כמו בשאר הכפרים בדרך היין, אלא הקימו שלוש: זִ'ירסְבֶּר ‏ (Girsberg), סן אוּלריך ‏ (Saint-Ulrich;‏ הגדולה מבין השלוש) ואוֹ ריבּוֹפְּיֶיר ‏ (Haut-Ribeaupierre;‏ הגבוהה ביותר, על ראש הגבעה). כולן נהרסו לאורך השנים, ושרידיהן פתוחים כיום למבקרים ללא תשלום. שלוש הטירות נגישות במסלול מעגלי (הליכה של כשלוש שעות וחצי), המומלץ למשפחות שאוהבות טיולים ברגל ורוצות להתרחק מהמוני התיירים. המסלול אל הטירות מתחיל בכיכר הרפובליקה שבקצה הכפר, או במגרש החנייה הקטן Lutzelbach ;‏ פרטים ומפה תוכלו לקבל בלשכת המידע לתייירים ‏.
לפני או אחרי הביקור בעיירה תוכלו להתרענן בגן העירוני ‏ (Jardin de Ville), שבו נפרשים משטחי דשא ומרבדי פרחים, ואפשר לראות ממנו את שלוש הטירות ההרוסות על ההרים.
אם אינכם מעוניינים בטיול רגלי, הקרונות הלבנים המוכרים של רכבת התיירים הקטנה ‏ (Le Petit Train Touristique) נוסעים גם ברחובות ריבּוֹוילֶה, ועשויים לספק פתרון נוח למשפחות שמתקשות בהליכה. הרכבת משלימה מסלול של 45 דקות הכולל את הרחוב הראשי למלוא אורכו, דרך נאה בכרמים שמעל העיירה ואף גיחה לכפר השכן הוּנאוויר (Hunawihr).
עם זאת, רוב המבקרים מעדיפים לטייל לאורך הרחוב הראשי הארוך, המוביל מלשכת המידע לתיירים ‏ עד כיכר הרפובליקה. לאורך הרחוב תראו עשרות בתים צבעוניים עם שלד קורות־עץ וכיכרות חמודות, עם שולחנות בחוץ ומזרקות מעוטרות. בחלקו הראשון של הרחוב שימו לב במיוחד לפונדק הפיל ‏ (Zum Elephant;‏ מול מס' 29), המעוטר בציור של פיל;‏ לבית מס' 28, שם שוכנת הקונדיטוריה הנהדרת Patisserie Schaal ;‏ ולחנות המזכרות החמודה Coeur de Ribeauville . בכיכר הבאה ניצב בית העירייה ‏ (Hotel de Ville) מ־1773, ובהמשך מתנשא מגדל הקצבים ‏ (Tour des Bouchers) המאיים, שנקרא על שם האטליזים שהיו לידו, ומסמן את היציאה מהחלק העתיק ביותר של העיירה. בהמשך הרחוב בולטים בית זידֶל ‏ (Siedel;‏ מס' 78) האדום, עם חלון הצצה קטן בצד, והכיכר המקסימה פּלאס דֶה לָה סין ‏ (Place de la Sinne), הקרויה על שם בית המכס שעמד כאן פעם, ומוקפת בתי הארחה ששימשו את הסוחרים. מכאן תוכלו, אם תרצו, להמשיך לכיכר הרפובליקה ‏ (Place de la République), או לחזור אל מגרש החנייה.
העיירה העתיקה ריבּוֹוילֶה שבדרך היין
צילום: Calips/Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
העיירה העתיקה ריבּוֹוילֶה שבדרך היין
ריבּוֹוילֶה
צילום: Ralph Hammann/Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0
ריבּוֹוילֶה
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת