דלג לתוכן
plane
אתרים
hintersteiner-see#ed3a8bאגם הינטֶרשטָיינֶר
עודכן לאחרונה בתאריך 04/03/2021

אגם הינטֶרשטָיינֶראגם

Hintersteiner See

אגם הינטֶרשטָיינֶר
צילום: Ansgar Koreng/Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0
כדי להגיע לאגם הינטֶרשטָיינֶר (מילולית "מאחורי הסלעים") צריך לנסוע מעט במעלה ההר – אבל המאמץ משתלם: האגם נמנה עם היפים בטירול, ומראה ההרים המשתקפים במימיו הכחולים לא יישכח במהרה. מומלץ להקיף את האגם ברגל, במסלול נוח להליכה שאורכו חמישה ק"מ (כשעה וחצי עד שעתיים בקצב משפחתי), כדי להביט בנוף ההרים מסביב ובדגים השוחים במים הצלולים להפליא (המקומיים מספרים שהם אף ראויים לשתייה).
מי האגם קרירים יחסית בשל גובהו (890 מ' מעל פני הים), ולכן הרחצה בו מומלצת בימים חמים. בחוף הרחצה שבקצה המזרחי של האגם יש מדשאות ועצים שמטילים צל (חשוב בקיץ). במקום יש גם מסעדה ואפשר לשכור שמשיות וכיסאות.

  החוות שנבלעו במים

תושבי המקום מספרים שמתחת למי האגם הכחולים חבויות שלוש חוות, שהיו פעם העשירות והמצליחות ביותר בכל טירול. אלא ששלושת בעלי החוות היו חמדנים, והם לא חדלו להתקוטט זה עם זה על כי פיסת אדמה. פעם אחת, ביום שהיה יום צום ותפילה, היו האיכרים שקועים כל כך בריב על אחד המעיינות שבסביבה ששכחו לצום ולהתפלל.
למחרת בבוקר, כשיצאה הנערה החולבת – שהייתה צנועה וטובת לב – לחלוב את הפרות, היא ראתה ליד אחת החוות שלולית קטנה שלא היתה שם קודם. היא חיפשה את הפרות, אבל גילתה שכולן ברחו מהחוות אל נקודה מרוחקת מאחורי ההרים. הנערה לא ויתרה, עלתה להר וחלבה את הפרות – אבל כשחזרה ראתה שהשלולית הפכה לאגם גדול, שמילא את העמק כולו ובלע את הבתים ואת האיכרים החמדנים.
אגם הינטֶרשטָיינֶר
צילום: Ansgar Koreng/Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0
אגם הינטֶרשטָיינֶר
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת