דלג לתוכן
plane
אתרים
friedrichshafen#ed3a8bפרידריכסְהאפֶן

פרידריכסהאפןעיר

Friedrichshafen

הנמל של פרידריכסְהאפֶן
הנמל של פרידריכסהאפן
צילום: Nemracc/Wikimedia Commons / CC BY 3.0
תולדותיה של עיר התעשייה הקטנה פרידריכסְהאפֶן (Friedrichshafen) קשורות באופן הדוק להיסטוריה של התעופה בגרמניה ובכלל. כאן, סמוך לנמל הקטן על אגם קונסטאנץ, ערך הרוזן פרדיננד פון צֶפֶּלין את הניסויים הראשונים בספינות האוויר העצומות שנקראו על שמו - וכתוצאה, התמקמו בעיר כמה חברות שעסקו בייצור מטוסים ומערכות מוטסות. כיום יש בה שני מוזיאונים המוקדשים לנושא - מוזיאון צֶפֶּלין ‏  בלב העיר ומוזיאון דוֹרנִיר, הצמוד לנמל התעופה. העיר העתיקה של פרידריכסְהאפֶן הופצצה במלחמת העולם השנייה ונהרסה ברובה, ולכן הביקור בעיר מתמקד בהליכה לאורך הטיילת שלגדת האגם.
‏ מהחניון צאו ל-Karlstr, פנו שמאלה ואז שוב שמאלה אל תוך הגן העירוני (Stadtgarten), שבאביב ובקיץ פורחים בו מרבדי פרחים. השביל מוביל אל מזרקת צֶפֶּלין ‏ , שבמרכזה פסל של ילד המחזיק בידיו ספינת אוויר, ואל אנדרטת צֶפֶּלין ‏  - עמוד שעליו חקוקים ציטוטים של הרוזן רב המעוף. לא הרחק מהאנדרטה, ליד תחנת הרכבת, שוכנת לשכת המידע לתיירים  .

באנדרטה פנו שמאלה, אל המרינה של פרידריכסְהאפֶן, שם עוגנות עשרות סירות ויש גם מגרש משחקים לילדים. פנו שמאלה לאורך הטיילת השלווה (Uferpromanade), המשקיפה על מימיו הכחולים של האגם, ומיד אחרי המרינה תיתקלו במראה משונה - ספינת הצלילים ‏  (Klangschiff), יצירת אמנות מודרנית המזכירה שלד מתכת של אונייה. המשיכו עוד כ-600 מ' לאורך הטיילת, שלאורכה פזורים ספסלים לתצפית, עד שתראו מימינכם את הגשר המוביל למגדל התצפית על המזח ‏  (Moleturm). במבנה המתכתי הפתוח תטפסו תשע קומות במדרגות, אל רחבת תצפית פתוחה המשקיפה על העיר, האגם והרי האלפים מגובה של 22 מ';‏ כשהרוח נושבת המבנה כולו מתנודד - לא לסובלים מפחד גבהים!

הטיילת ממשיכה אל הנמל של פרידריכסהאפֶן, שלידו ממוקם מוזיאון צֶפֶּלין ‏ . אחרי הביקור במוזיאון שובו אל החניון דרך המדרחוב המסחרי Karlstr, המקביל לטיילת. ביום חם כדאי לפנות ימינה לאחר כ-300 מ' אל כיכר רחבה שבלבה מזרקת בּוּכְהוֹרן ‏  (Buchhorn Brunnen);‏ במזרקה היצירתית משנת 2001 יוכלו הילדים להשתעשע במים, בין פסלים עתירי־דמיון של עצים ובעלי חיים.‏
הנמל של פרידריכסְהאפֶן
הנמל של פרידריכסְהאפֶן
צילום: Nemracc/Wikimedia Commons / CC BY 3.0
הנמל של פרידריכסְהאפֶן
העיר הציורית פרידריכסְהאפֶן שלשפת אגם קונסטאנץ
העיר הציורית פרידריכסְהאפֶן שלשפת אגם קונסטאנץ
צילום: Little [email protected] / CC BY-SA 3.0
העיר הציורית פרידריכסְהאפֶן שלשפת אגם קונסטאנץ
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2024 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת