דלג לתוכן
plane
אתרים
ayuthaya-historical-park-tour#ed3a8bאתר העתיקות אָיוּתאיָה

אתר העתיקות איותאיהמסלול הליכה

Ayuthaya Historical Park tour

פסל בודהה באתר העתיקות אָיוּתאיָה
פסל בודהה באתר העתיקות איותאיה
צילום: גולן שרמן / ©
פארק העתיקות, הנמצא בצפון־מרכז האי, מכיל אוסף של שרידי ארמונות ומקדשים מימי הפאר של אָיוּתאיָה. שלושת המקדשים החשובים והמרשימים ביותר הם לוֹקָיאסוּתָראם, סִי סַאנְפֶּט ומָהָתאט, וחובה לכלול אותם בביקור. ניתן לגוון את הביקור במקדשים עם ביקור באחד משני המוזיאונים. הביקור באחדים מהשרידים בתשלום ובאחדים ללא תשלום, והכניסה לכולם מותנה בלבוש הולם. מומלץ מאוד להישאר ולצפות במקדשים המוארים בשעות הערב, בין השעות 19:00-21:00. בכמה מהמקדשים ניתן לשכור מדריך שמע באנגלית.
התחילו בצפון־מערב האי במקדש לוֹקָיאסוּתָראם ‏ . משם המשיכו מזרחה (כשכפות הרגליים של הפסל משמאלכם) ולכו ישר כ-350 מ'. קצת לאחר שתחלפו על פני גדר כחולה מימינכם תגיעו לתעלה. פנו ימינה וחצו אותה בהזדמנות הראשונה, לאחר 350 מ' נוספים. חצו את הכביש, המשיכו עוד 50 מ' ופנו שמאלה אחרי מבנה דו קומתי מרשים עם גג רעפים אדום. המשיכו ללכת עוד כ-250 מ' ומולכם תראו את אולם התפילה (וִויהאן) מוֹנְגקוֹן בּוֹפִּיט ‏  (Wihan Mongkhon Bophit), ובו פסל בודהה מארד בן 17 מ', הנמנה עם הגדולים ביותר מסוגו בתאילנד. מולו נמצא מקדש סִי סַאנְפֶּט ‏ . טיילו לאורך שלושת הצֶ'די המרשימים של המקדש והמשיכו ישר עוד כ-100 מ' כשהמקדש משמאלכם. הקיפו את המקדש כדי להגיע לכניסה אליו, מכיוון האגם עם פרחי המים.

מימינכם תראו את מקדש פְּרָה רָם ‏  (Phra Ram) ובו מונומנט מרכזי עצום ועוד כמה צֶ'די קטנים. טור המדרגות שבצד המקדש מטפס אל תצפית יפה על אתר העתיקות, ובחזיתו יש לגונה ענקית.
 תוספת: אם אתם מעוניינים לבקר במוזיאון הלאומי צָ'אוֹ סאם פּראיָה ‏ , צאו מהיכן שנכנסתם, פנו ימינה ולכו כ-200 מ' עד למוזיאון. בסיום הביקור במוזיאון שובו למקדש והמשיכו במסלול.


כשהמקדש בגבכם לכו 700 מ' לרוחב הפארק ופנו שמאלה. לכו עוד 200 מ' ומשמאלכם תראו את מקדש מָהָתאט ‏ , צלמו את פסל הראש של בודהה הסבוך בשורשי העץ והמשיכו אל מקדש רָצָ'אבּוּרָאנָה ‏  (Ratchaburana) הסמוך, המכיל מונומנט גדול ששוחזר לאחרונה ונראה בבירור כשמגיעים ממזרח. אפשר לטפס לתוך המונומנט לתצפית יפה ולביקור בתצוגה קטנה. מדרגות מסתוריות מובילות מטה אל שני חדרים נטושים שעל קירותיהם ציורים מקוריים.

 תוספת: כשני ק"מ ממזרח לשם, בצפון־מזרח האי, נמצא מוזיאון צַ'אנתָרָקָסֶם ‏  (Chantharakasem), המתאים למעוניינים להעמיק בהיסטוריה המקומית.
מסוף המסלול שובו במונית או בטוּקטוּק לרכב החונה ליד מקדש לוֹקָיאסוּטָראם ‏ .‏
פסל בודהה באתר העתיקות אָיוּתאיָה
פסל בודהה באתר העתיקות אָיוּתאיָה
צילום: גולן שרמן / ©
פסל בודהה באתר העתיקות אָיוּתאיָה
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2024 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת