דלג לתוכן
plane
מאמרים

הנקניקיה הציונית

- 02/10/2014 מאת: xאהד שרב -

טור דה פורס של התיירות הישראלית ליער השחור או לב ציוני פועם של מוכר נקניקיות בעיירה טוטנאו? אם כך ואם כך, אין משפחה ישראלית שלא תעצור בדוכן לפני או אחרי הבילוי במגלשת ההרים האזנהורן. מי אמר חזיר ולא קיבל?

תגיות נושא:
התמונות שתראו באלבום הבא יגרמו לכם לשפשף את העיניים. בכל זאת, גרמניה. בכל זאת, קיץ 2014, צוק איתן, אנטישמיות גואה באירופה. אבל לא בדוכן הנקניקיות של אנדי.

סיפורנו מתחיל במגלשת ההרים האזנהורן, המשקיפה על העיירה טוטנאו בדרום היער השחור. על הגלישה נספר ביום אחר, אבל התורים ארוכים, מזג האוויר קריר, ואחרי שני מסעות במורד ההר, האיצטומכה מוכנה בדיוק לטיפ טיפת משהו...

בדרך מהמגלשה לעיירה, אי אפשר לפספס. פסל הנקניקיה המזליפה על עצמה קטשופ על רקע הכנסיה של טוטנאו. ברוכים הבאים לדוכן הנקניקיות הראשון לציון: Andy's Grill Station.

נקניקיה וכנסיה

נקניקיה וכנסיה
צילום: אהד שרב / ©איני יודע אם אנדי התעורר יום אחד שטוף זעה, אחרי חלום על אברהם אבינו ואליהו הנביא, או סתם הבחין שחלק מלקוחותיו בני דת משה אוכלים את הלחמניה וזורקים את הנקניקיה. בכל מקרה, הוא זיהה גומחת שוק מבטיחה. את התוצאה ניתן לראות על השלט הזה, שמזמין את כל אוהדי הדגל שלי הוא לבן וכחול להנות מנקניקיה על טהרת בשר התרנגולת.

נקניקיה על טהרת העוף

נקניקיה על טהרת העוף
צילום: אהד שרב / ©ולמי שעוד לא הבין בעצמו מהשלט הראשון, מוסבר היטב בשלט השני: ״נקניקיה מבשר בקר עם לחם. מיוחד לאנשים מישראל!״

נקניקיה מבקר - רק לבני העם המובחר

נקניקיה מבקר - רק לבני העם המובחר
צילום: אהד שרב / ©אבל מילא השלטים בחוץ. זה משהו נייד, ארעי, אפשר לאסוף וללכת, כמו סלאח שבתי את עצי הזית של קרן קיימת ברגע שתגיע, נאמר, קבוצת תיירים מפלסטין. לא אצל אנדי. כאן המחוייבות לקהל הישראלי קבועה ובלתי מתפשרת. ולראיה - מגן הדוד גם על שלט התפריט הקבוע בתוך הדוכן.

יש תפריט בגרמנית ויש תרגום לשפת הקודש - אנגלית

יש תפריט בגרמנית ויש תרגום לשפת הקודש - אנגלית
צילום: אהד שרב / ©כשהבטן כבר מלאה ואנחנו יוצאים לסיור בצדו השני של הדוכן, עוצר את מבטנו שלט נוסף ואחרון: ״שכמיות לגשם. כחול לישראל!״. והלב תוהה: לאן ימשיך אנדי מכאן ואלו מוצרים נוספים יסנתז עבור העם היושב בציון הנוסע לגרמניה? כובעים על טהרת הטמבל? קונדומים בטעם תפוזי Jaffa? רק אלוהים יודע.

שכמיה נגד גשם. הכחולות לישראלים בלבד

שכמיה נגד גשם. הכחולות לישראלים בלבד
צילום: אהד שרב / ©אחרי כל הדברים האלה, ודאי תוהים אתם על קנקנה של אותה נקניקית עוף וסקרנים לשמוע פרטים מלאים על מבחני הטעימה?

אשיב ברמז דק מן הדק: ברומא, התנהג כרומאי.

רוצים לאכול נקניקיה ציונית אחרי בילוי במגלשת ההרים האזנהורן? ראו עמוד 44 במסלול הבסיסי למשפחות במדריך היער השחור הטיול כבר בפנים.
רוצים לקרוא עוד על היער השחור?
רוצים לקרוא עוד על גרמניה?
עוד על היער השחור
עוד על גרמניה
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת