דלג לתוכן
plane
מאמרים

תערוכת פריחת הצבעונים (טוליפים) בגנים בדרום ברלין

- 04/05/2015 מאת מערכת העולם -

צבעונים (טוליפים) ידועים אמנם כמאפיין של הולנד, אבל בחודש הקרוב מתקיימת בפארק בְּרִיץ שבדרום ברלין תערוכת פרחים יפהפייה, המתמקדת בזן הפרחים הססגוני והמרהיב. ובהזדמנות זו שווה לבקר גם בשאר חלקי הפארק, שאינו נופל מגנים מפורסמים כמו טירגארטן וטמפלהוף, ומספק גם למבקרים בעיר הגדולה ברלין טבע ירוק ויפהפה, כיאות לאביב. עוד על גנים ופארקים בעיר תוכלו לקרוא בעמודים 48-49 של מדריך ברלין בהוצאת אייוויטנס.

צבעונים בפארק בריץ

צבעונים בפארק בריץ
צילום: אסנת קידר / ©תערוכת הצבעונים טוּליפּאן (Tulipan) היא מסורת ברלינאית - מדי שנה באביב, מסוף אפריל עד סוף מאי, ממלאים הפרחים הססגוניים את הערוגות בשטח מיוחד המוקצה לתערוכה בתוך פארק בְּרִיץ (Britzer Garten) הענקי בחלקה הדרומי של ברלין. יש ערוגות מסודרות של פרחים בצבע אחד, ואחרות 'חופשיות', שבהן מתערבבים זה בזה צבעונים מכל המינים והגוונים.

שדות ססגוניים

שדות ססגוניים
צילום: אסנת קידר / ©התערוכה היא רק גולת הכותרת בין אטרקציות רבות בפארק רחב הידיים, המוכר יותר לתושבי ברלין מאשר לתיירים. כרי דשא עצומים, גן ורדים מושקע, אגם גדול שבלבו אי מלאכותי המחובר ליבשת בגשר מרשי, ועוד ועוד. הפארק מתאים מאוד למי שחורשים את ברלין עם ילדים, כי יש בו מספר רב של מגרשי משחקים יצירתיים וכן משחקי מים, מיני גולף, גן חיות עם פינת ליטופים ואפילו רכבת קיטור אמיתית, הנוסעת על מסילה ועוברת בתחנות ברחבי הפארק.

הרכבת בפארק

הרכבת בפארק
צילום: רונן אלטמן קידר / ©התערוכה צפויה להימשך עד השבוע השלישי של מאי, ובאוגוסט תהיה בפארק תערוכה של דליות, עד תחילת אוקטובר. דמי הכניסה לפארק (כולל התערוכות) הם בסך הכל שלושה אירו למבוגר או אירו וחצי לילד (הנסיעה ברכבת והכניסה למיני גולף בתשלום נוסף). בתקופה שאין תערוכות עומדים דמי הכניסה לפארק על שני אירו למבוגר ואירו אחד לילד.

בית הקפה ליד האגם

בית הקפה ליד האגם
צילום: Rosakoalaglitzereinhorn at Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0כדי להגיע לכניסה הקרובה ביותר לתערוכה, סעו בקו U8 לתחנת Hermannstr (סוף הקו) ומשם המשיכו באוטובוס M44 לכיוון Buckow-Süd, סעו לתחנת Britzer Damm/Mohriner Allee (שש תחנות, שמונה דקות) ולכו לאורך Mohriner Allee עד שתראו את השילוט לפארק. אפשרות אחרת היא לנסוע בקו U7 לתחנת Britz-Süd ומשם חמש תחנות בקו 181 (לכיוון U Walter-Schreiber-Platz) עד תחנת Neumarkplan, הסמוכה לכניסה לפארק.

איזה יופי...

איזה יופי...
צילום: אסנת קידר / ©

רוצים לקרוא עוד על ברלין?
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת