דלג לתוכן
plane
מאמרים

כיצד לנסוע לחו"ל עם חיית המחמד שלכם?

- 18/05/2015 מאת מערכת העולם -

מתכננים נופש ולא מסוגלים להיפרד מהחתול? נוסעים לטיול ארוך בדרום אמריקה ורוצים לקחת את הכלב האהוב שלכם? בעקבות הסערה התקשורתית האחרונה שעוררה פרשת בּוּ ופּיסטוֹל, שני כלבי יורקשייר טרייר של כוכב הקולנוע ג'וני דפ שביקרו באוסטרליה, הנה כמה הנחיות כלליות ליציאה מהארץ עם חיות המחמד שלכם:

תגיות נושא:
נופש בחו"ל עם הכלב

נופש בחו"ל עם הכלב
צילום: zhouxuan12345678 / CC BY-SA 2.0


הטסת חיית מחמד עלולה לגרום ללחץ רגשי לבעל החיים והתהליך הכרוך בהנפקת האישורים לא פשוט, אך אם בכל זאת בחרתם לטוס עם כלבכם הנאמן, יש להתכונן לכך מראש. כל בעל חיים היוצא מהארץ חייב להיות מחוסן נגד כלבת ומלווה בתעודת בריאות בינלאומית שהונפקה על ידי משרד החקלאות ופיתוח הכפר. את התעודה ימלא הווטרינר הפרטי שלכם באנגלית בצירוף תוצאות בדיקות דם לנוגדני כלבת, צילום של פנקס החיסונים, אישור על סימון בשבב אלקטרוני, וכל אישור נוסף הנדרש במדינת היעד. על התעודה חותם וטרינר ממשלתי בתחנות השירותים הווטרינריים.
שירות חדש של משרד החקלאות ופיתוח הכפר מאפשר היום לשלם את האגרה הנדרשת להנפקת תעודת הבריאות ישירות באתר האינטרנט. למידע לחצו כאן.

יש לבדוק בקפידה את הדרישות וההגבלות הנהוגות במדינת היעד. באתר האינטרנט של השירותים הווטרינריים ובריאות המקנה תמצאו טפסים והנחיות להטסת חיות מחמד ליעדים שונים בחו"ל. לכל מדינה דרישות משלה - אזרחי האיחוד האירופי, למשל, יכולים להנפיק דרכון לחיות המחמד שלהם ולטייל בין המדינות החברות באיחוד ללא הגבלה. אוסטרליה, כאמור ידועה בתקנות המחמירות שלה, כך גם ניו זילנד ויפן.
לכל חברת תעופה תנאי הטסה שונים, לכן חשוב לבדוק עם חברת התעופה שבחרתם את האפשרויות הקיימות והתנאים הנדרשים להטסת חיית מחמד.

מיטה לכלב במלון של רשת Westin

מיטה לכלב במלון של רשת Westin
צילום: Sarah_Ackerman / CC BY 2.0


לאחר כל האישורים, התקנות, החיסונים וההנחיות, חפשו מקום לינה בו יתקבלו חיות המחמד שלכם בברכה, וודאו שבאמצעי התחבורה שבחרתם מותר לעלות חיות מחמד ורכשו ביטוח נסיעות לחיית המחמד שלכם. לתכנון הטיול תוכלו להיעזר באתרי אינטרנט המסייעים בארגון טיול עם חיות מחמד.

למידע על הרפתקאות בּוּ ופּיסטוֹל באוסטרליה, כלביו של ג'וני דפ, לחצו כאן.
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות של מדריכי נסיעות מודפסים ומפות באתר(מקנייה זו; אין כפל מבצעים) ולקבל דיוורים מאתר העולם?(כוללים מידע ופרסומות) כן, אני רוצה

  • נשיונל גי׳אוגרפיק
  • ראף גיידז
  • מישלן
  • פרייטג ברנדט
  • דורלינג קינדרסלי
  • לונלי פלנט
  • וורלד מפינג
  • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2021 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת