דלג לתוכן
plane
מאמרים

ספרד: בדרך המלך

- 15/04/2015 מאת מערכת העולם -

אֶל קאמיניטוֹ דֶל רֵיי (El Caminito del Rey) הנצמד לקירותיו התלולים של הנקיק הנודע דֶספילאדֶרוֹ דֶה לוֹס גאיטאנֶס, 40 ק"מ מצפון-מערב למאלגה (Málaga), בחבל אנדלוסיה שבדרום ספרד, נפתח לאחרונה לציבור לאחר שיפוצים נרחבים שנמשכו ארבע שנים, ונבחר על ידי לונלי פלנט לאחד ממוקדי-העניין החדשים המלהיבים ביותר לשנת 2015. עוד על ספרד במדריך ספרד של אייוויטנס.

תגיות נושא:
אֶל קאמיניטוֹ דֶל רֵיי

אֶל קאמיניטוֹ דֶל רֵיי
צילום: Gabirulo / CC BY-SA 2.0


'השביל הקטן של המלך' נסלל בשנים 1901-1905 סמוך לכפר אֶל צ'וֹרוֹ (El Chorro) ליד העיירה אָלוֹרָה (Álora), כדי לקשר בין שתי תחנות כוח הידרו-חשמליות, ונקרא כך על שמו של המלך אלפונסו השמיני שחצה את השביל ב-1921 לטקס חניכת הסכר. השביל נצמד לקירות הנקיק המרשים (Desfiladero de los Gaitanes), שרוחבו במקומות מסוימים לא עולה על עשרה מ' ועומקו 700 מ'. השביל מתנשא לגובה מאה מ' מקרקעית הנקיק ורוחבו מטר אחד בלבד.
נקיק דֶספילאדֶרוֹ דֶה לוֹס גאיטאנֶס

נקיק דֶספילאדֶרוֹ דֶה לוֹס גאיטאנֶס
צילום: Jsanchezes / Public Domain


השביל הוא חלק משביל מאלגה הגדול (GR 249), מסלול הליכה העובר לאורך 650 ק"מ ברחבי מחוז מאלגה. השביל כולל 35 שלבים ועובר ברצועת החוף ובפנים המחוז, דרך עיירות וכפרים רבים יפים. שניים מתוך 35 השלבים עוברים בדרך המלך: שלב מס' 20 (Embalses del Guadalhorce - Estación de El Chorro) ושלב מס' 21 (Estación de El Chorro - Ardales). אורכה הכולל של דרך המלך 7.7 ק"מ, ההליכה במסלול כולו נמשכת ארבע עד חמש שעות, מתוכם 4.8 ק"מ מובילים במדרונות תלולים אל נקודת המוצא לשביל הצר שאורכו 2.9 ק"מ. השביל אינו מעגלי, כך שניתן ללכת לאורכו ולעלות לאוטובוס מנקודת הגישה הצפונית אליו שבארדאלס (Ardales) לבין הנקודה הדרומית שבאֶל צ'וֹרוֹ.
הגשר המחבר בין קירות הנקיק

הגשר המחבר בין קירות הנקיק
צילום: Michael131977 / CC BY-SA 3.0תמונות מרהיבות משיפוץ השביל בסרטון המצורף:מידע נוסף באתר הרשמי של קאמיניטוֹ דֶל רֵיי
רוצים לקרוא עוד על מלגה?
רוצים לקרוא עוד על אנדלוסיה (דרום ספרד)?
רוצים לקרוא עוד על ספרד?
רבי המכר של מלגה
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות של מדריכי נסיעות מודפסים ומפות באתר(מקנייה זו; אין כפל מבצעים) ולקבל דיוורים מאתר העולם?(כוללים מידע ופרסומות) כן, אני רוצה

  • נשיונל גי׳אוגרפיק
  • ראף גיידז
  • מישלן
  • פרייטג ברנדט
  • דורלינג קינדרסלי
  • לונלי פלנט
  • וורלד מפינג
  • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2021 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת