דלג לתוכן
plane
מאמרים

היער השחור - תוכנית ללנים באזור שלוכזה (Schluchsee)

- 31/08/2016 מאת: רונן אלטמן-קידר -

לצורך הטיול ליער השחור ל-9 ימים קניתי את ספרך. בכל התקופה אתאכסן ב-Schluchsee. אנא כמה טיפים כיצד אני משתלב בטיול מספר 3. אני נוחת בציריך ב-0810 בבוקר בערך וחוזר מציריך בשעה 1200. אולי יש לך טיפים ליום הראשון והאחרון? כמו כן, הנני דתי כך שבשבת אוכל לטייל רגלי ב-Schluchsee בלבד. האם יש לך הצעות לשבת זו? תודה מראש על תשובתך, בצלאל ישראלי.

תשובה:
שלום בצלאל,
תודה על שאלתך. להלן פירוט של תוכנית שתתאים לך. כל מספרי העמודים מתייחסים למדריך היער השחור בסדרת הטיול כבר בפנים.

אם אני מבין נכון, מדובר על תשעה ימים (שמונה לילות), כולל היום הראשון והאחרון, כאשר בשבת אתה לא נוסע ונשאר בקרבת העיירה. זה משאיר לנו בעצם שישה או שבעה ימים (תלוי אם ביום הנחיתה אתה מעוניין לטייל ביער השחור או מחוצה לו - אתייחס לכך בהמשך). כמו כן, מכיוון שמקום הלינה שלך הוא בדרום היער השחור, לא יהיה זה הגיוני לכלול ימי טיול שעיקרם בצפון היער - כלומר ימים 1, 2 ו-8 במסלול המקורי. מצד שני, כדאי להתמקד בחלק הדרומי של היער. לכן אני מציע לעקוב אחר התכנית של ימים 3-7 בטיול, בשינויים הבאים:
- ביום 3 לנסוע בבוקר בדרך המהירה ביותר (באמצעות הכביש המהיר) לאוֹפֶנבּוּרג (Offenburg) ומשם להמשיך לפי תוכנית הצהריים והערב של יום זה (עמ' 97) ולחזור בערב מפרָייבּוּרג למקום הלינה.
- ביום 4 לנסוע בבוקר לפרָייבּוּרג ולחזור בערב למקום הלינה
- את יום 5 לפצל לשניים, לפי הפירוט בעמ' 84.
- ביום 6 לנסוע בבוקר לגוּטאך ולשוב חזרה, וכך גם ביום 7.
זה נותן לך שישה ימים. חשוב לציין שתוכנית זו מתאימה גם למי שלנים תשעה ימים בטיטיזֶה או בסביבה.

נוף סתווי באזור גוּטאך (ימים 6 ו-7 בטיול 3)

נוף סתווי באזור גוּטאך (ימים 6 ו-7 בטיול 3)
צילום: משפחת ענבר / ©ביום החזרה, מאחר שאתה טס יחסית מוקדם מציריך, אני לא רואה טעם להוסיף טיול. ביום הנחיתה, לעומת זאת, אני ממליץ לבקר בציריך עצמה (עמ' 248) או בארמון של דוֹנָאוּשינגֶן (עמ' 181). קרא גם את הוראות הנסיעה מציריך לטיטיזֶה (שקרובה מאוד ל-Schluchsee) בעמ' 31.
אפשרות אחרת, אם לא מתאים לך לבקר בציריך או שאתה אוהב במיוחד טיולים ברגל בטבע, היא לשלב ביום הנחיתה את אחד מימי הטיול (נניח החצי הראשון של יום 5) ואז להוסיף לטיול את היום 'ערוץ ווּטאך' מתוך טיול 4 (עמ' 138).

מעין הדנובה בדוֹנָאוּשינגֶן

מעין הדנובה בדוֹנָאוּשינגֶן
צילום: Clemensfranz/Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0באשר לשבת, אם אתה בכושר טוב אני ממליץ על טיול ברגל סביב אגם שלוּך (עמ' 175), האורך כשש שעות הליכה. לחלופין יש מספר רב של מסלולי הליכה מומלצים אחרים בסביבה; בלשכת המידע בעיירה שלוּכְזֶה (הכתובת מפורטת באותו עמוד במדריך) מחלקים מפות של מסלולי הליכה באזור ויוכלו לייעץ לך. שים לב שהלשכה פתוחה רק בימים ב'-ו' ולכן מומלץ ללכת אליה עוד לפני שבת כדי לקבל מפות והדרכה.
רוצים לקרוא עוד על היער השחור?
רוצים לקרוא עוד על ציריך?
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת