דלג לתוכן
plane
מאמרים

רכבלים בשמי ניו יורק: מברוקלין למנהטן בארבע דקות?

- 02/03/2015 מאת מערכת העולם -

בניו יורק עומדות לרשות התיירים והמקומיים אפשרויות תחבורה רבות מאוד: אוטובוסים, מוניות, מעבורות, וכמובן, הרכבת התחתית המפורסמת. אך כל מי שניסה להתנייד בעיר בשעת העומס יודע שמדובר בחוויה שוחקת עצבים, ושהדוחק והצפיפות בלתי נסבלים כמעט. עם זאת, ייתכן שכל זה עומד להשתנות: דן לוי, מנכ"ל חברת CityRealty, מנסה לקדם מיזם חדש של רשת רכבלים מהירים, שישנעו נוסעים בין מנהטן לבין ברוקלין.

תגיות נושא:
עוד על ניו יורק תוכלו לקרוא במדריכי העולם: ניו יורק המדריך הממוקד, ניו יורק כאן ועכשיו, ניו יורק טיולי משפחות, ניו יורק אייוויטנס, וניו יורק - אין כניסה להורים.
רכבלים מעל התמזה בלונדון. בקרוב בניו יורק?

רכבלים מעל התמזה בלונדון. בקרוב בניו יורק?
צילום: Nick Kooper / CC BY-SA 3.0


בניו יורק עומדות לרשות התיירים והמקומיים אפשרויות תחבורה רבות מאוד: אוטובוסים, מוניות, מעבורות, וכמובן, הרכבת התחתית המפורסמת. אך כל מי שניסה להתנייד בעיר בשעת העומס יודע שמדובר בחוויה שוחקת עצבים, ושהדוחק והצפיפות בלתי נסבלים כמעט. עם זאת, ייתכן שכל זה עומד להשתנות: דן לוי, מנכ"ל חברת CityRealty, מנסה לקדם מיזם חדש של רשת רכבלים מהירים, שישנעו נוסעים בין מנהטן לבין ברוקלין. לדבריו, ברשת, שתיקרא איסט ריבר סקָאיוֵוי (East River Skyway), יוכלו לנסוע עד 5000 איש בשעה בשני הכיוונים, והנסיעה תימשך כארבע דקות בלבד. זאת ועוד, הרכבלים ישקיפו לנוף מרהיב של העיר ויהפכו ליעד תיירותי כשלעצמם. יתרון נוסף טמון בעובדה שהרכבלים יהיו ידידותיים לסביבה ולא יפלטו גזים רעילים לאוויר המזוהם בין כה וכה של ניו יורק. מאידך, מתנגדי המיזם טוענים כי הרכבלים לא יפתרו את בעיית הדוחק בתחבורה הציבורית, מכיוון שרוב הנוסעים יצטרכו להשתמש ברכבת התחתית עם הגיעם למנהטן. כמו כן, רבים אומרים שזמני הנסיעה הנקובים אינם מציאותיים, ושקווי הרכבל יכערו את קו הרקיע של העיר.

מקור: Yahoo Travel
רוצים לקרוא עוד על ניו יורק (עיר)?
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות של מדריכי נסיעות מודפסים ומפות באתר(מקנייה זו; אין כפל מבצעים) ולקבל דיוורים מאתר העולם?(כוללים מידע ופרסומות) כן, אני רוצה

  • נשיונל גי׳אוגרפיק
  • ראף גיידז
  • מישלן
  • פרייטג ברנדט
  • דורלינג קינדרסלי
  • לונלי פלנט
  • וורלד מפינג
  • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2021 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת