דלג לתוכן
plane
מאמרים

ניו יורק בחינם

- 28/03/2015 מאת מערכת העולם -

טיול בעיר ניו יורק אינו זול, אך בעזרת תכנון מראש תוכלו לבקר במגוון מוזיאונים ואתרים בעיר חינם או לנצל את מדיניות 'שלם כפי יכולתך', בה תקבעו את מחיר הכניסה בעצמכם.

תגיות נושא:
עוד על ניו יורק תוכלו לקרוא במדריכי העולם: ניו יורק המדריך הממוקד, ניו יורק כאן ועכשיו, ניו יורק טיולי משפחות, ניו יורק אייוויטנס, וניו יורק - אין כניסה להורים.
העיר ניו ורק

העיר ניו ורק
צילום: Daniel Schwen / CC BY-SA 3.0


את רשימת המוזיאונים והאתרים המלאה, בהם הכניסה חופשית כל השנה או חינם בימים קבועים מראש, תמצאו באתר משרד התיירות של העיר ניו יורק. אלה מספר דוגמאות:

כניסה חופשית


במספר מוזיאונים הכניסה חופשית כל השנה, אך הכניסה לתערוכות מיוחדות לעתים כרוכה בתשלום.

מוזיאון האינדיאנים הלאומי


מוזיאון (National Museum of the American Indian), השוכן במנהטן, שייך למוזיאוני הסמית'סוניאן, ומוקדש לקידום התרבות הילידית של אמריקה. סניף נוסף נמצא בוושינגטון די. סי. עם התערוכות המוצגות כעת במוזיאון, ניתן למנות את Glittering World על תכשיטי שבט נאוואחו ו-Circle of Dance על מסורת הריקוד הטקסי. ב-18 באפריל תפתח תערוכה חדשה על כלי קדרות ממרכז אמריקה בשם: Cerámica de los Ancestros: Central America’s Past Revealed.
מוזיאון האינדיאנים הלאומי שבמנהטן

מוזיאון האינדיאנים הלאומי שבמנהטן
צילום: Elisa Rolle / CC BY-SA 3.0הספרייה הציבורית של העיר ניו יורק


מבנה הספרייה על-שם סטפן שוורצמן (New York Public Library) השוכן בשדרה החמישית בלב מנהטן, הפך לנקודת ציון בעיר. בחזית המבנה גרם מדרגות מפואר ומשני עברי הכניסה שומרים פסלי האריות סבלנות וגבורה. הספרייה נוסדה ב-1895, וברשת הספריות המסונפות לה שמורים יותר מ-51 מיליון פריטים, בהם אוצרות יקרי-ערך. בספרייה מוצגות גם תערוכות ונערכים אירועים. הספרייה כיכבה גם בסרטי קולנוע רבים, בהם סקס והעיר הגדולה: הסרט, ספיידרמן, פתאום 30, היום שאחרי מחר, הכבוד של פריצי, מכסחי השדים, ארוחת בוקר בטיפאני ועוד. את רשימת הסרטים המלאה תמצאו כאן.

גלו את סודותיה של הספרייה בסרטון הבא:מוזיאון האופנה ב-FIT


המוזיאון בבית הספר הגבוה לאופנה של ניו יורק (The Museum at FIT) הוא היחיד בעיר המוקדש בלעדית לאופנה, ובו תערוכות חדשניות ועטורות פרסים. פרט לתערוכות יש במוזיאון תוכנית תרבות ענפה עם אירועים, כמו שיח גלריה, סיורים מודרכים, מפגשים עם מעצבים חשובים.

חינם בימים מסוימיםהאנדרטה והמוזיאון להנצחת אירועי 9/11


האנדרטה להנצחת אירועי הטרור של 9/11 (9/11 memorial & museum) בתכנונו של האדריכל מיכאל ארד, כוללת שתי בריכות גדולות, ומשפותיהן יורדים מפלי מים אל פנים הבריכות. הבריכות מציינות את המקום בו ניצבו מגדלי התאומים. המוזיאון מוקדש לתיעוד אירועי אותו יום באמצעות עדויות ותצוגות אורקוליות. הכניסה חופשית ביום ג' החל מ-17:00 על בסיס מקום פנוי; פרטים באתר המוזיאון.
הבריכה הצפונית של האנדרטה להנצחת אירועי 9/11

הבריכה הצפונית של האנדרטה להנצחת אירועי 9/11
צילום: Aspensti / CC BY-SA 3.0הגן הבוטאני של ניו יורק


הגן הבוטאני של ניו יורק (New York Botanical Garden), המשתרע בפארק, סמוך לגן החיות של הברונקס. בתחומי הגן יש יותר ממיליון צמחים במגוון רחב של גנים, מבנה חממה משנות התשעים של המאה התשע-עשרה, גן אבנים, ספרייה גדולה ועוד.
הכניסה חופשית למתחם הגן בלבד ביום ד' במשך כל שעות הפתיחה; וביום שבת בשעות 9:00-10:00. ביום ד' נהוגה מדיניות 'שלם כפי יכולתך' גם בגן החיות של הברונקס.
למידע על האירועים הקרובים בגן הבוטאני לקראת האביב, לחצו כאן.
מבנה החממה משנות התשעים של המאה התשע-עשרה

מבנה החממה משנות התשעים של המאה התשע-עשרה
צילום: Dmadeo / CC BY-SA 3.0שלם כפי יכולתךמוזיאון סולומון ר. גוגנהיים


נקודת הציון (Solomon R. Guggenheim Museum) של האדריכל הנודע פרנק לויד רייט מתנוססת ברוב הוד והדר באפר איסט סייד. באוסף המוזיאון המהולל יצירות אמנות חשובות של גדולי האמנים, בהם פיקסו, קנדינסקי ומירו.
מדיניות 'שלמו כפי יכולתכם' נהוגה ביום שבת בשעות 17:45-19:45. לאתר המוזיאון, לחצו כאן.
חלל הפנים הלולייני של הגוגנהיים

חלל הפנים הלולייני של הגוגנהיים
צילום: Evan-Amos / Public Domainהמוזיאון החדש לאמנות בת-זמננו


המבנה הגבוה של המוזיאון החדש (New Museum), המתנשא בלואר איסט סייד, נראה כמו ערמת קוביות המונחות ברישול זו על גבי זו, ונחשב ליצירת אמנות בת-זמננו בפני עצמו. פרט לתערוכות החדשניות, יש במוזיאון אירועים מעניינים.
מדיניות 'שלמו כפי יכולתכם' נהוגה ביום ה' בשעות 19:00-21:00; התשלום המומלץ הוא שני דולר לפחות.

בסרטון הבא תוכלו לצפות בסיור קצר במוזיאון:מידע עדכני על שעות הפעילות, דמי כניסה ואירועים תמצאו באתרי האינטרנט של כל אתר ואתר.

מקור: NYCgo
רוצים לקרוא עוד על ניו יורק (עיר)?
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת