דלג לתוכן
plane
מאמרים

שוניות האלמוגים: תערוכה חדשה במוזיאון לטבע בלונדון

- 18/03/2015 מאת מערכת העולם -

ב-27 במרץ 2015 תפתח תערוכה חדשה במוזיאון לטבע בלונדון בשם - שוניות אלמוגים: הערים הסודיות של הים (Coral Reefs: Secret Cities of the Sea). התערוכה תפגיש את המבקרים עם נפלאות המעמקים, דרך מגוון מוצגים וממצאים מאוסף המוזיאון, בהם דגימות שאסף צ'רלס דרווין במסעו הנודע על סיפונה של ספינת הוד מלכותה ביגל.

נוסעים לחופשה בלונדון? רוצים לגלות את המיטב שיש ללונדון להציע? מדריכי העולם ללונדון יהפכו את הטיול לחוויה: לונדון טיולי משפחות, לונדון-אין כניסה להורים, לונדון המדריך הממוקד, לונדון כאן ועכשיו, לונדון אייוויטנס.
המוזיאון להיסטוריה של הטבע בלונדון

המוזיאון להיסטוריה של הטבע בלונדון
צילום: Valérie75 / CC BY-SA 3.0


בתערוכה מוצגים ממצאים מאוספו הנרחב של המוזיאון, בהם דוגמאות של 250 מיני יצורי ים ססגוניים, בהם תמנון כחול-טבעות הארסי, לצד תצלומים תת-ימיים מרהיבים ואקוואריום של אלמוגים חיים.
עם כוכבי התערוכה ניתן למנות מספר ממצאי ענק, בהם: האלמוג הענק turbinaria, שרוחבו מטר אחד; דג דקר ענק ממין epinephelus lanceolatus, דג הגרם הגדול ביותר בשונית אלמוגים - אורכו של הממצא בתערוכה הוא שני מ'; צדפת הענק (tridacna gigas), הצדפה הגדולה ביותר מבין הרכיכות שמשקלה עשוי להגיע ל-300 ק"ג - רוחבה של הצדפה בתערוכה הוא מטר אחד. בתערוכה מוצג גם אוסף האלמוגים העתיק של צ'רלס דרווין לצד העתקים של רשמיו, שאסף ותיעד צ'רלס דרווין במסעו בשנים 1831-1836 על סיפונה של ספינת הוד מלכותה ביגל.

קדימון התערוכה: Coral Reefs: Secret Cities of the Seaהמבקרים יוכלו לצאת לצלילה וירטואלית בשונית האלמוגים, ללמוד על חשיבות שוניות האלמוגים בשמירת המערכת האקולוגית העולמית ועל הסכנות בהרס שוניות אלמוגים, וכן להצטרף למגוון אירועים המלווים את התערוכה.

צפו בהקמת אקוואריום האלמוגים בתערוכה:

מקור: המוזיאון לטבע בלונדון
רוצים לקרוא עוד על לונדון?
רוצים לקרוא עוד על אנגליה?
עוד על לונדון
עוד על אנגליה
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת