דלג לתוכן
plane
מאמרים

המוזיאון לטבע בלונדון נפרד מדיפי הדינוזאור

- 23/02/2015 מאת מערכת העולם -

דגם שלד הדיפלודוקוס, דינוזאור אוכל צמחים בעל צוואר ארוך, מתנוסס באולם הכניסה למוזיאון לטבע בלונדון מ-1979 ויוחלף בקיץ 2017 בשלד של לווייתן כחול מאוסף המוזיאון.

נוסעים לחופשה בלונדון? רוצים לגלות את המיטב שיש ללונדון להציע? מדריכי העולם ללונדון יהפכו את הטיול לחוויה: לונדון טיולי משפחות, לונדון-אין כניסה להורים, לונדון המדריך הממוקד, לונדון כאן ועכשיו, לונדון אייוויטנס.
המוזיאון לטבע בלונדון

המוזיאון לטבע בלונדון
צילום: Valérie75 / CC BY-SA 3.0


מוזיאון המדע של לונדון (Natural History Museum) נחנך ב-1881, ובאולם הכניסה המפואר שלו כיכבו מספר מוצגים חשובים. בסוף המאה התשע-עשרה הוצג כאן שלד של ראשתן גדול ראש. את מקומו תפס דגם של פיל אפריקני שהגיע למוזיאון ב-1907, והפילים המשיכו לככב באולם הכניסה לאורך המחצית הראשונה של המאה העשרים.

דגם דיפלודוקוס קרנגי (diplodocus carnegiei) המקבל היום את פני המבקרים, מורכב מ-292 עצמות. הדיפלודוקוס חי בעידן היורה, אורכו כ-26 מ' והוא אחד מבעלי החיים היבשתיים הארוכים ביותר שהילכו על פני כדור-הארץ. דגם השלד נתרם למוזיאון ב-1905, והוצג באולם לראשונה ב-1979.
דיפי הדיפלודוקוס בכניסה למוזיאון הטבע של לונדון

דיפי הדיפלודוקוס בכניסה למוזיאון הטבע של לונדון
צילום: José María Mateos / CC BY 2.0


את מקומו של דיפי יחליף שלד של הלווייתן הכחול. אורכו של היונק הימי הגדול 25 מ', והוא תלוי היום בגלריית היונקים במוזיאון. השלד נחשף ב-1891 בנמל ווקספורד שמדרום-מזרח לחופי אירלנד, ושרד בשלמותו. כדי להעבירו לאולם הכניסה יש לפרקו בזהירות ולקטלג כל עצם ועצם. לאחר מכן יעמוד המידע לרשות חוקרים מכל העולם.

על אף שדמותו של דיפי התחבבה על רבים זה מכבר, מדובר בדגם בלבד. שלד הלווייתן הכחול משקף את המחקר המדעי שמתבצע במוסד הוותיק הזה, ואת סוגיית עתידם של מינים הנמצאים באיום קיומי, שכן מין זה של לווייתן ניצוד עד סכנת הכחדה בשנות השישים של המאה הקודמת.
דיפי לא יעלם אלא יככב כנראה בתערוכה גדולה אחרת על תולדות הדינוזאורים.

מקור: BBC, ג'ונתן אמוס
רוצים לקרוא עוד על לונדון?
רוצים לקרוא עוד על אנגליה?
עוד על לונדון
עוד על אנגליה
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות של מדריכי נסיעות מודפסים ומפות באתר(מקנייה זו; אין כפל מבצעים) ולקבל דיוורים מאתר העולם?(כוללים מידע ופרסומות) כן, אני רוצה

  • נשיונל גי׳אוגרפיק
  • ראף גיידז
  • מישלן
  • פרייטג ברנדט
  • דורלינג קינדרסלי
  • לונלי פלנט
  • וורלד מפינג
  • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2021 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת