דלג לתוכן
plane
מאמרים

החורף מגיע - האם חומת הקרח מ'משחקי הכס' עומדת להפוך לאתר תיירות?

- 03/08/2015 מאת מערכת העולם -

מעריצי 'משחקי הכס', היכונו: בקרוב תוכלו לבקר, ככל הנראה, לא רק בווינטרפל ובקינגז רואד, אלא גם בחומת הקרח. כל האתרים הללו נגישים לתיירים במסגרת טיולים מאורגנים ייחודיים בצפון אירלנד.

תגיות נושא:
צפון אירלנד נהנית מגידול בתיירות ומפריחה כלכלית בזכות אלפי תיירים שבאים לראות את אתרי הצילום של סדרת הטלוויזיה המצליחה ועתירת התקציב 'משחקי הכס', המבוססת על סדרת הספרים רבת המכר מאת ג'ורג' ר. ר. מרטין. בנוסף ליעדים כמו וינטרפל וקינגז רואד, בקרוב אולי יתאפשר לבקר גם ב'חומה' - חומת הקרח העצומה המשתרעת בסדרה לאורך צפון וסטרוז, וחוצצת בין תושבי הממלכה לבין הפראים.
טיולים מודרכים לאתרי הצילום של 'משחקי הכס' יש גם באיסלנד ובקרואטיה, אך צפון אירלנד היא אחד מאתרי הצילום המרכזיים של הסדרה, ולכן תעשיית התיירות של מעריצי 'משחקי הכס' פורחת בה במיוחד. רוב צילומי הפנים של הסדרה מתקיימים בסטודיו פיינט הול בבלפאסט, וצילומי החוץ מתקיימים באתרים רבים ברחבי האזור: בין השאר, טירת ווארד (Castle Ward) היא טירת וינטרפל, והדרך עטורת העצים דארק הדג'ז (Dark Hedges) שבמחוז אנטרים (Antrim) היא קינגז רואד.

דארק הדג

דארק הדג'ז - קינגס רואד
צילום: horslips5 / CC BY 2.0


חומת הקרח האימתנית, המהווה חיץ בין הפראים, הענקים והמהלכים הלבנים לבין שאר תושבי וסטרוז, היא למעשה מפעל בטון נטוש במחוז אנטרים, המשקיף לים האירי. עדיין לא ניתן לבקר בה במסגרת הטיולים המודרכים, אך זה לא מונע מאוטובוסים עמוסים בתיירים לעצור לצדה ולהשקיף אליה.
פוליטיקאיים מקומיים קלטו את הפוטנציאל, ומעוניינים שהפקת הסדרה תשאיר את החומה שלמה לאחר תום הצילומים של עונה שש. לדבריהם, הסט יכול להפוך לאטרקציה תיירותית בקנה מידה עצום, ממש כמו ההוביטון, כפר ההוביטים המקסים בניו זילנד, שהפך לאתר תיירות חשוב לאחר צילומי 'שר הטבעות'.

טירת ווארד - ווינטרפל

טירת ווארד - ווינטרפל
צילום: William Marnoch / CC BY 2.0


לאחר שצילומי הסדרה יסתיימו, יש תוכניות לפיתוח ושיפור תשתית התיירות באזור בכלל ובאתרי הצילום בפרט, כך שכל מעריצי 'משחקי הכס' יוכלו ליהנות מחווית פנטזיה מושלמת.

מקור: PA, הטלגרף
רוצים לקרוא עוד על צפון אירלנד?
רבי המכר של צפון אירלנד
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת