דלג לתוכן
plane
מאמרים

צרפת: ציורי מערות פרהיסטוריים מתעוררים לחיים במערת שוֹבֶה

- 21/04/2015 מאת מערכת העולם -

ב-25 באפריל 2015 יפתח לציבור שחזור של ציורי מערות מהעתיקים בעולם, שנחשפו במערת שוֹבֶה פּוֹן ד'ארק (Grotte Chauvet-Pont-d'Arc), מערה השוכנת במחוז אָרדֶש (Ardèche) שבדרום צרפת.

נוסעים לחופשה בצרפת? רוצים לגלות את המיטב שיש לצרפת להציע? מדריכי העולם לצרפת יהפכו את הטיול לחוויה: מדריך צרפת של אייוויטנס, צרפת מיטב המסלולים של אייוויטנס, וצרפת טיולי משפחות של אייווטינס.

פּוֹן ד

פּוֹן ד'ארק, הגשר טבעי שחצב נהר אָרדֶש
צילום: Paste / CC BY-SA 3.0


המערה נמצאת סמוך לעיירה ואלוֹן-פּוֹן-ד'ארק (Vallon-Pont-d'Arc), הנודעת בזכות פּוֹן ד'ארק (Pont d'Arc), גשר טבעי שחצב נהר אָרדֶש. המערה נחשפה רק ב-18 בדצמבר 1994, וביוני 2014 זכתה להיכלל ברשימת אתרי מורשת עולם של אונסק"ו. במעמקיה יש כאלף ציורי מערות בני כ-36,000 שנים, מהמוקדמים והשמורים ביותר בעולם, בהם ציורים של 14 מיני בעלי-חיים, כמו סוסים, דובי מערות וקרנפים, וכן תמונות ציד, ותיאורי כפות ידיים.

שחזור של ציורים ממערת שוֹבֶה

שחזור של ציורים ממערת שוֹבֶה
צילום: HTO / Public Domain


מאז חשיפתה זכו רק חוקרים להיכנס ולצפות בפלא האמנותי, ולכן מיזם השחזור שהוא הגדול בעולם, יספק הצצה לציורי המערות הייחודיים האלה. המתחם המוקף אזור מיוער יפתח לציבור ב-25 באפריל 2015. הסיור בו נמשך שעה; במתחם יש גם מוזיאון ובו מידע על החיים בתקופת האבן הקדומה ועל שימור המערה, וכן מתחם סדנאות, חנות ומסעדה.

שעות הפתיחה: מדי יום בחודשים פברואר-מרץ ומאוקטובר עד ה-14 בנובמבר 10:00-18:00; אפריל-יוני וספטמבר 10:00-19:00; יולי-אוגוסט 9:00-20:30; מה-15 בנובמבר-31 בינואר 10:00-17:00. ניתן להזמין כרטיסים מראש באתר האינטרנט.

לאתר מערת שוֹבֶה, לחצו כאן.

צפו בסרטון קצר על מערת שוֹבֶה ועל המתחם החדש:

רוצים לקרוא עוד על דרום צרפת?
רוצים לקרוא עוד על צרפת?
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות של מדריכי נסיעות מודפסים ומפות באתר(מקנייה זו; אין כפל מבצעים) ולקבל דיוורים מאתר העולם?(כוללים מידע ופרסומות) כן, אני רוצה

  • נשיונל גי׳אוגרפיק
  • ראף גיידז
  • מישלן
  • פרייטג ברנדט
  • דורלינג קינדרסלי
  • לונלי פלנט
  • וורלד מפינג
  • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2021 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת