plane
מאמרים

פלוס חדש בעיר ניו יורק: בריכת שחייה צפה בנהר

- 28/07/2015 מאת מערכת העולם -

בשנים הקרובות צפויה להיבנות בעיר ניו יורק בריכת שחייה ציבורית חדשה וייחודית, שתצוף בנהר ותסנן את מימיו. המיזם האקולוגי זוכה לתמיכה ציבורית רחבה, וצפוי לשנות את האופן בו תושבי ניו יורק מתייחסים לזיהום הנהרות.

האי מנהטן מוקף נהרות, אך למרבה הצער, מימיהם מזוהמים והשחייה בהם אסורה. עם זאת, נראה שמשהו בעיר עתיד להשתנות: קבוצת יזמים מגייסת כסף למיזם אקולוגי וחברתי חדש - בריכת שחייה ציבורית שתצוף בנהר.
הרעיון פשוט: הבריכה תהיה מעין מסננת ענקית שתצוף בנהר; מערכת של שלושה פילטרים תנקה את המים מחיידקים ומלכלוך, כך שתושבי ניו יורק ותיירים יוכלו לשחות במי נהר נקיים ונטולי כימיקלים, בפעם הראשונה מזה מאה שנים.

הדמיה של PLUS POOL

הדמיה של PLUS POOL
צילום: אתר PLUS POOL / ©


ּּּPLUS POOL, שתשתרע על שטח של 835 מ"ר, תיבנה במתכונת של צלב, שבו כל אחת מהזרועות משמשת ייעוד אחר: בריכת ילדים, בריכת ספורט, בריכה עם מסלולי שחייה ובריכת משחק ונופש. בהתאם לדרישה, ניתן יהיה לפתוח שתי זרועות מתוך הארבע לשחייה בלבד, דבר שיהפוך את הבריכה לאולימפית באורכה.

בעבר תושבי ניו יורק היו יכולים לטבול בנהרות ללא חשש; בתחילת המאה ה-19 נהנו עשירי העיר מבריכות צפות בנהרות, ועם גלי ההגירה העצומים והגידול במספר התושבים הפכו הנהרות חשובים עוד יותר; מימיהם שימשו לבתי מרחץ, משום שבבתים רבים לא היו חדרי רחצה. עם זאת, בתחילת המאה ה-20 הפכו המים מזוהמים, ומאז ואילך נאלצו תושבי ניו יורק להסתפק בבריכות מלאכותיות ועתירות כימיקלים.

הדמיה של הבריכה צפה בנהר

הדמיה של הבריכה צפה בנהר
צילום: אתר PLUS POOL / ©


ברחבי העולם כבר פועלות מספר בריכות שחייה צפות, אך זו תהיה הראשונה שתסנן את מי הנהר אל תוך הבריכה. יזמי הבריכה שאבו השראה מבריכות צפות כמו בּאדֶשיף (Badeschiff) בברלין, ז'וזפין בייקר (Josephine Baker) שבפאריז ואיסלאנדס בּרוּגֶה (Islands Brygge) שבקופנהגן.

היזמים מקווים ש-PLUS POOL תשנה את האופן בו תושבי ניו יורק מתייחסים לנהרות, תעלה את המודעות לזיהום הסביבתי, ותוביל מהלך של הפחתת הזיהום וניקוי כולל של הנהרות, לטובת התושבים.

כרגע לא ידוע היכן תיבנה הבריכה ומתי תיפתח, אך היזמים כבר גייסו הון התחלתי נאה ונהנים מתמיכה ציבורית רחבה. בקמפיין אינטרנטי לגיוס כספים הם קוראים לתושבים להמשיך לסייע להם בבנייה: כל תרומה תזכה את התורם באריח שעליו יוטבע שמו; בעתיד יעטרו האריחים הללו את קירות הבריכה וינציחו את התורמים.

מקור: PLUS POOL
רוצים לקרוא עוד על ניו יורק (עיר)?
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

אני רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות בחנות ולקבל במייל את חדשות העולם. (מקנייה זו; אין כפל מבצעים; חדשות העולם כוללות מידע ופרסומות)

לעולם לא נעביר את כתובת המייל שלך לצד שלישי ללא אישורך. ניתן לבטל את הרישום בכל עת.
מחפשים מלון לטיול בחו״ל?
כדאי לחפש מלון באתר העולם (מדוע?)
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
 • האם ללון שישה לילות באונטרברג או לפצל?27/03/2019

  אני מחפשת מקום לינה לטיולים בזלצבורגלנד (וגרין, האלשטאט וכו') וכן בגרוסלוקנר וקפרון. האם ניתן ללון 6 לילות ב-Grossarler Hof Hotel באונטרברג או שכדאי לפצל לשניים (3 לילות בצל אם זי ו-3 בוגריין)? אני עם ילדים ומעדיפה מקום לינה אחד [קראו עוד]

 • פוליסות ביטוח הבריאות בישראל אינן דורשות (כמעט) רשיון נהיגה בינלאומי19/07/2017

  בהמשך להתלבטות רבת השנים האם צריך או לא צריך רשיון נהיגה בינלאומי בנסיעה למדינות המכירות ברשיון הנהיגה הישראלי, בדקתי את פוליסות ביטוח הבריאות בישראל. בהראל, כלל ופספורט קארד אין דרישה לרשיון רכב בינלאומי. הפוליסה של מגדל דורשת רשיון נהיגה בינלאומי, אבל החברה מבהירה: אנחנו לא בודקים אם לנהג היה רשיון נהיגה בינלאומי, נשנה את תנאי הפוליסה בקרוב [קראו עוד]

 • חדש בפארק השעשועים דיסניוורלד שבפלורידה10/02/2017

  עולם חדש ועתיר דמיון בשם פנדורה: עולמו של אווטאר (Pandora - The World of AVATAR), יפתח ב-27 במאי 2017 בממלכת החיות של דיסני, פארק השעשועים במתחם אתר הנופש דיסניוורלד בעיר ביי לייק (Bay Lake) שבפלורידה, אחד מפארקי השעשועים הנודעים בעולם. [קראו עוד]

אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2020 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת