דלג לתוכן
plane
מאמרים

פלוס חדש בעיר ניו יורק: בריכת שחייה צפה בנהר

- 28/07/2015 מאת מערכת העולם -

בשנים הקרובות צפויה להיבנות בעיר ניו יורק בריכת שחייה ציבורית חדשה וייחודית, שתצוף בנהר ותסנן את מימיו. המיזם האקולוגי זוכה לתמיכה ציבורית רחבה, וצפוי לשנות את האופן בו תושבי ניו יורק מתייחסים לזיהום הנהרות.

האי מנהטן מוקף נהרות, אך למרבה הצער, מימיהם מזוהמים והשחייה בהם אסורה. עם זאת, נראה שמשהו בעיר עתיד להשתנות: קבוצת יזמים מגייסת כסף למיזם אקולוגי וחברתי חדש - בריכת שחייה ציבורית שתצוף בנהר.
הרעיון פשוט: הבריכה תהיה מעין מסננת ענקית שתצוף בנהר; מערכת של שלושה פילטרים תנקה את המים מחיידקים ומלכלוך, כך שתושבי ניו יורק ותיירים יוכלו לשחות במי נהר נקיים ונטולי כימיקלים, בפעם הראשונה מזה מאה שנים.

הדמיה של PLUS POOL

הדמיה של PLUS POOL
צילום: אתר PLUS POOL / ©


ּּּPLUS POOL, שתשתרע על שטח של 835 מ"ר, תיבנה במתכונת של צלב, שבו כל אחת מהזרועות משמשת ייעוד אחר: בריכת ילדים, בריכת ספורט, בריכה עם מסלולי שחייה ובריכת משחק ונופש. בהתאם לדרישה, ניתן יהיה לפתוח שתי זרועות מתוך הארבע לשחייה בלבד, דבר שיהפוך את הבריכה לאולימפית באורכה.

בעבר תושבי ניו יורק היו יכולים לטבול בנהרות ללא חשש; בתחילת המאה ה-19 נהנו עשירי העיר מבריכות צפות בנהרות, ועם גלי ההגירה העצומים והגידול במספר התושבים הפכו הנהרות חשובים עוד יותר; מימיהם שימשו לבתי מרחץ, משום שבבתים רבים לא היו חדרי רחצה. עם זאת, בתחילת המאה ה-20 הפכו המים מזוהמים, ומאז ואילך נאלצו תושבי ניו יורק להסתפק בבריכות מלאכותיות ועתירות כימיקלים.

הדמיה של הבריכה צפה בנהר

הדמיה של הבריכה צפה בנהר
צילום: אתר PLUS POOL / ©


ברחבי העולם כבר פועלות מספר בריכות שחייה צפות, אך זו תהיה הראשונה שתסנן את מי הנהר אל תוך הבריכה. יזמי הבריכה שאבו השראה מבריכות צפות כמו בּאדֶשיף (Badeschiff) בברלין, ז'וזפין בייקר (Josephine Baker) שבפאריז ואיסלאנדס בּרוּגֶה (Islands Brygge) שבקופנהגן.

היזמים מקווים ש-PLUS POOL תשנה את האופן בו תושבי ניו יורק מתייחסים לנהרות, תעלה את המודעות לזיהום הסביבתי, ותוביל מהלך של הפחתת הזיהום וניקוי כולל של הנהרות, לטובת התושבים.

כרגע לא ידוע היכן תיבנה הבריכה ומתי תיפתח, אך היזמים כבר גייסו הון התחלתי נאה ונהנים מתמיכה ציבורית רחבה. בקמפיין אינטרנטי לגיוס כספים הם קוראים לתושבים להמשיך לסייע להם בבנייה: כל תרומה תזכה את התורם באריח שעליו יוטבע שמו; בעתיד יעטרו האריחים הללו את קירות הבריכה וינציחו את התורמים.

מקור: PLUS POOL
רוצים לקרוא עוד על ניו יורק (עיר)?
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 • 1.הנחה של 10%
  על מה?
  אזרחי העולם מקבלים הנחה על כל קניה של פריט באתר העולם. אין כפל מבצעים.
 • 2. מינוי דיגיטלי לחודש
  מה זה?
  אזרחי העולם מקבלים מינוי דיגיטלי לחודש ימים על כל קניה של מדריך טיולים מודפס או מפת נייר באתר העולם. המינוי בתוקף החל ממועד הקניה ומאפשר גישה לכל מדריכי הטיולים מסידרת הטיול כבר בפנים. בעלי מינוי קיים מקבלים חודש נוסף.
  (אל חשש: מינוי זה לא יתחדש באופן אוטומטי)
 • 3. הטבות בלעדיות
  איזה?
  אזרחי העולם מקבלים במייל מפעם לפעם הודעות על מבצעים מיוחדים. המבצעים אינם מוצעים לכל גולשי האתר אלא לאזרחי העולם בלבד. ניתן לממש אותם רק באמצעות לחיצה על קישור המבצע במייל. לכן אנו מבקשים את אישורכם לקבל דיוורים מאתר העולם. אנחנו שונאים ספאם ולא נזבל לכם את תיבת הדואר.
 • ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
 • שאלות נפוצות17/01/2023

  סדרת "הטיול כבר בפנים" מייצגת את הדור הבא של ספרי הטיולים. במדריכים המודפסים, ובאפליקציה המקושרת אליהם, הוטמעו כלים שיאפשרו לכם לתכנן ולהוציא לפועל את הטיול שאתם רוצים, בדרך שאתם רוצים. השקענו מאמץ כדי שהשימוש במדריכים יהיה אינטואיטיבי ופשוט ככל האפשר, אבל תמיד יש שאלות - ואת הנפוצות והחשובות שבהן ריכזנו להלן. [קראו עוד]

 • איך להתקין את יישומון ״הטיול כבר בפנים״ על מסך הבית של הטלפון שלך?08/05/2021

  יישומון ״הטיול כבר בפנים״ הוא יישומון רשת מתקדם (Progressive Web App) או בקיצור PWA. המשמעות היא שלא צריך להוריד את היישומון מחנות האפליקציות, אלא ניתן להגיע אליו ישירות דרך הדפדפן. ניתן לגלוש ביישומון באמצעות דפדפן, אבל כדי להנות מחוויית משתמש טובה יותר, מומלץ להתקין אותו על מסך הבית של הטלפון. כך תעשו זאת נכון. [קראו עוד]

 • מה לכלול בערכת עזרה ראשונה לשביל ישראל?07/01/2021

  [קראו עוד]

אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2024 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת