דלג לתוכן
plane
מאמרים

פלוס חדש בעיר ניו יורק: בריכת שחייה צפה בנהר

- 28/07/2015 מאת מערכת העולם -

בשנים הקרובות צפויה להיבנות בעיר ניו יורק בריכת שחייה ציבורית חדשה וייחודית, שתצוף בנהר ותסנן את מימיו. המיזם האקולוגי זוכה לתמיכה ציבורית רחבה, וצפוי לשנות את האופן בו תושבי ניו יורק מתייחסים לזיהום הנהרות.

האי מנהטן מוקף נהרות, אך למרבה הצער, מימיהם מזוהמים והשחייה בהם אסורה. עם זאת, נראה שמשהו בעיר עתיד להשתנות: קבוצת יזמים מגייסת כסף למיזם אקולוגי וחברתי חדש - בריכת שחייה ציבורית שתצוף בנהר.
הרעיון פשוט: הבריכה תהיה מעין מסננת ענקית שתצוף בנהר; מערכת של שלושה פילטרים תנקה את המים מחיידקים ומלכלוך, כך שתושבי ניו יורק ותיירים יוכלו לשחות במי נהר נקיים ונטולי כימיקלים, בפעם הראשונה מזה מאה שנים.

הדמיה של PLUS POOL

הדמיה של PLUS POOL
צילום: אתר PLUS POOL / ©


ּּּPLUS POOL, שתשתרע על שטח של 835 מ"ר, תיבנה במתכונת של צלב, שבו כל אחת מהזרועות משמשת ייעוד אחר: בריכת ילדים, בריכת ספורט, בריכה עם מסלולי שחייה ובריכת משחק ונופש. בהתאם לדרישה, ניתן יהיה לפתוח שתי זרועות מתוך הארבע לשחייה בלבד, דבר שיהפוך את הבריכה לאולימפית באורכה.

בעבר תושבי ניו יורק היו יכולים לטבול בנהרות ללא חשש; בתחילת המאה ה-19 נהנו עשירי העיר מבריכות צפות בנהרות, ועם גלי ההגירה העצומים והגידול במספר התושבים הפכו הנהרות חשובים עוד יותר; מימיהם שימשו לבתי מרחץ, משום שבבתים רבים לא היו חדרי רחצה. עם זאת, בתחילת המאה ה-20 הפכו המים מזוהמים, ומאז ואילך נאלצו תושבי ניו יורק להסתפק בבריכות מלאכותיות ועתירות כימיקלים.

הדמיה של הבריכה צפה בנהר

הדמיה של הבריכה צפה בנהר
צילום: אתר PLUS POOL / ©


ברחבי העולם כבר פועלות מספר בריכות שחייה צפות, אך זו תהיה הראשונה שתסנן את מי הנהר אל תוך הבריכה. יזמי הבריכה שאבו השראה מבריכות צפות כמו בּאדֶשיף (Badeschiff) בברלין, ז'וזפין בייקר (Josephine Baker) שבפאריז ואיסלאנדס בּרוּגֶה (Islands Brygge) שבקופנהגן.

היזמים מקווים ש-PLUS POOL תשנה את האופן בו תושבי ניו יורק מתייחסים לנהרות, תעלה את המודעות לזיהום הסביבתי, ותוביל מהלך של הפחתת הזיהום וניקוי כולל של הנהרות, לטובת התושבים.

כרגע לא ידוע היכן תיבנה הבריכה ומתי תיפתח, אך היזמים כבר גייסו הון התחלתי נאה ונהנים מתמיכה ציבורית רחבה. בקמפיין אינטרנטי לגיוס כספים הם קוראים לתושבים להמשיך לסייע להם בבנייה: כל תרומה תזכה את התורם באריח שעליו יוטבע שמו; בעתיד יעטרו האריחים הללו את קירות הבריכה וינציחו את התורמים.

מקור: PLUS POOL
רוצים לקרוא עוד על ניו יורק (עיר)?
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת