דלג לתוכן
plane
מאמרים

ענקים בצפון צרפת

- 08/07/2015 מאת מערכת העולם -

רחובותיה של דוּאֶה (Douai), השוכנת מדרום לעיר ליל (Lille) שבצפון צרפת, כ-200 ק"מ מצפון לפאריז, מתמלאים ביולי מדי שנה בתהלוכה ססגונית של דמויות משפחת הענקים במסגרת פסטיבל הענקים המסורתי הנודע. תוכלו לשלב ביקור בפסטיבל עם טיול במסלול המפורט במדריך צרפת מיטב המסלולים מסדרת מדריכי לונלי פלנט, היוצא מהעיר ליל, ממשיך ללאנס ומסתיים בסטראסבּוּר.

תגיות נושא:
עוד על צפון צרפת תוכלו לקרוא בפרק צפון צרפת ופּיקארדי המפורט במדריך צרפת של אייוויטנס (עמ' 196-209), ובפרק צפון צרפת ופּיקארדי המפורט במדריך צרפת טיולי משפחות של אייוויטנס (עמ' 66-73).

זוג הענקים של דוּאֶה

זוג הענקים של דוּאֶה
צילום: Mica / CC BY-SA 3.0


בעיירות רבות באירופה נשמרו מסורות מימי-הביניים המשלבות תהלוכות של בובות ענק בדמות דרקונים, דמויות היסטוריות או דמויות מכתבי הקודש. אחד הפסטיבלים הנודעים האלה הוא פסטיבל הענקים של דוּאֶה (Les Fêtes de Gayant) שנערך ביולי מדי שנה (השנה בתאריכים ה-12-14 ביולי), אז מתעוררת לחיים משפחת הענקים (la famille Gayant) הנודעת של דוּאֶה, ויוצאת לסייר ברחובות העיר: האב לבוש שריון, גובהו שמונה מ' וחצי ומשקלו 370 ק"ג, אשתו מארי מתנשאת לגובה 6.25 מ' ומשקלה 250 ק"ג, ובני הזוג מלווים בשלושת ילדיהם הנער ז'קו, הילדה פִיוֹ והתינוק בּינבּין שמשקלו 45 ק"ג בלבד. המשפחה עומדת בראש החגיגות הנמשכות שלושה ימים וכוללות תהלוכות, תלבושות, תזמורות, קהל צופים גדול ואווירת קרנבל.
דמות האב הענק נוצרה ב-1530 על ידי גילדת קולעי הסלים, את הגברת יצרה גילדת הירקנים, ומאז תפקידם של 53 נושאי הבובות הלבושים לבן עובר מאב לבנו במספר מצומצם של משפחות. ב-2005 הכריז אונסק"ו על פסטיבל הענקים של דוּאֶה ועל פסטיבלים דומים בקאסל (Cassel), שמצפון-מערב לליל, כנכסי מורשת תרבות לא-מוחשיים. כדי להמשיך במסורת ולהצטרף למשפחת הענקים, תוכלו לנשק את בובת בּינבּין התינוק כפי שנוהגים המקומיים.

מקור: אתר התיירות של חבל נור-פה דה קאלה

תוכלו להמשיך את הטיול ולשלבו עם מסלול היינות של אלזאס, המפורט במדריך צרפת מיטב המסלולים מסדרת מדריכי לונלי פלנט (עמ' 85-91).
רוצים לקרוא עוד על ליל?
רוצים לקרוא עוד על נור-פה דה קאלה?
רוצים לקרוא עוד על צפון צרפת?
רוצים לקרוא עוד על צרפת?
רוצים לקרוא עוד על אלזאס?
עוד על ליל
עוד על נור-פה דה קאלה
עוד על צפון צרפת
עוד על צרפת
עוד על אלזאס
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת