דלג לתוכן
plane
מאמרים

אתר התיירות TripAdvisor

- 05/08/2015 מאת מערכת העולם -

מתלבטים איזה מלון להזמין, האם המסעדה באמת טובה כמו שהיא נראית, ואילו אתרים מצדיקים ביקור? מיליוני מטיילים לא זזים בלי טריפ אדוויזר (TripAdvisor), אתר שהפך לסוג של אורים ותומים לתיירים.

טריפ אדוויזר הוא אתר אינטרנט בתחום התיירות והנופש, המבוסס על חוות דעת של גולשים. לטענת האתר, טריפ אדוויזר הוא אתר התיירות הגדול בעולם, עם יותר מ-60 מיליון משתמשים רשומים ויותר מ-250 מיליון סקירות, חוות דעת ותמונות של מלונות, מסעדות, מוקדי עניין ועוד. מדי חודש מבקרים בו 375 מיליון איש (הנתונים נכונים לדצמבר 2014). האתר פעיל ביותר מ-45 מדינות, כולל ישראל (אתר בעברית). בנוסף לחוות דעת מגולשים, יש באתר גם פורומים על מגוון יעדים שבהם תוכלו לקבל מענה ממקומיים ומתיירים.

עמוד הבית של טריפ אדוויזר ישראל

עמוד הבית של טריפ אדוויזר ישראל
צילום: אתר טריפ אדוויזר ישראל / ©


אתר טריפ אדוויזר חולל מהפכה בתחום התיירות: במקום לקבל מידע ממשרדי תיירות, מבתי העסק עצמם או ממבקרי מסעדות ומכותבים מקצועיים, יותר יותר אנשים מעדיפים להסתמך על חוות דעת של גולשים כמוהם, מתוך אמונה שאלה אמינות יותר ומוטות פחות.
הבעיה היא שהסקירות מתפרסמות באנונימיות מלאה, והאתר אינו בודק אותן כלל: כל בעל עסק יכול לדרג את עצמו או להשמיץ את מתחריו בקלות. בעלי עסקים רבים התלוננו על האתר ואף תבעו אותו לאחר שקיבלו חוות דעת שליליות (ואפילו שקריות), שלדבריהם הרסו את פרנסתם. לטענתם, האתר הפך למונופול תיירותי, בו גם אנשים ללא כלים מקצועיים וללא הבנה מינימלית בתחום התיירות יכולים לאחר לינה של לילה אחד או ארוחה אחת להשחיר לנצח את פניו של בית העסק, ללא יכולת למחוק את חוות הדעת מהאתר, גם אם הוכח שאינה נכונה.
שתי דוגמאות ממחישות את הבעייתיות ואת חוסר הדיוק שעלולים לצוץ באתר כזה, שמבוסס על חוות דעת של גולשים. בספטמבר 2014 גילתה חברת מחקר סינית כשלים באתר הסיני של טריפ אדוויזר: תוך חודש אחד סקר אחד הגולשים 51 מסעדות בפאריז, וגם 50 מלונות במדינות אחרות.
במקרה נוסף, ביוני 2015, עיתון איטלקי העלה ביקורות על מסעדה פיקטיבית, והצליח להזניק אותה לראש טבלת המסעדות המומלצות באיטליה.


אין ספק שטריפ אדוויזר הוא כלי שימושי ורב עוצמה בעולם של רשתות חברתיות ומידע מקוון, אך רצוי להשתמש בו בזהירות הראויה.

מקור: ויקיפדיה
רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

מצטרפים בחינם ומקבלים:

 1. הנחה של 10%על מה?
 2. מינוי דיגיטלי לחודשמה זה?
 3. הטבות בלעדיותמה זה?
 4. ניתן לבטל הסכמה זו בכל עת. כתובת המייל שלכם לעולם לא תועבר לאחרים ללא הסכמתכם.

 • בורש
 • נשיונל גי׳אוגרפיק
 • ראף גיידז
 • מישלן
 • פרייטג ברנדט
 • דורלינג קינדרסלי
 • לונלי פלנט
 • וורלד מפינג
 • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2022 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת