דלג לתוכן


קיימת גרסה עדכנית של היישומון.
לחצו כאן לעדכון.

בילויים

האי רודוס מצטיין בחיי לילה פעילים, הבאים לידי ביטוי במגוון ברים, מועדונים וטברנות שכיף לסגור בהם את היום. האווירה חסרת הדאגות האופיינית למקומיים ניכרת בבירור גם במסיבות המתקיימות כאן מדי לילה, בייחוד בחודשי הקיץ.
חיי הלילה באי מרוכזים בעיר רודוס ובעיירות-החוף לינדוס ופאלירקי, שם יש מגוון ברים ומועדונים הפתוחים עד השעות הקטנות של הלילה. בין חומות העיר העתיקה של רודוס פזורים עשרות ברים קטנים ומלאי אווירה בסמטאות המתפצלות מהרחוב הראשי סוׁקרָטֶס ובאזור כיכר היפּוׁקרָטֶסׁ (Πλατεία Ιπποκράτους) שבקצהו המערבי. מוקדי בילוי נוספים בעיר הם נמל מָנדְראקי שמצפון לעיר העתיקה, חוף אֶלי שלאורכו מספר ברים עם נוף לים, ורחוב אוֹרפָנידוּ בעיר החדשה, שם ממוקמים מספר מועדוני ריקודים גדולים.
מחוץ לעיר תוכלו לבלות במועדונים רחבי-ידיים כמו Bedrock בפאליראקי או ליהנות מברים אלגנטיים כמו Dreams בלינדוס או Cocoon בגֶנאדי. עם זאת, גם בדרום העיר ובמערבו יש ברים וטברנות, וכך גם סמוך לנמל באי סימי. בחודשי הקיץ מתקיימות לפרקים בחופי האי מסיבות חוף גדולות, עליהם תוכלו לברר בלשכות המידע לתיירים או ממקום הלינה שלכם;‏ המסיבות המוצלחות ביותר מתקיימות בחוף של גֶנאדי.
בברים ובטברנות של רודוס תוכלו גם להכיר את המוזיקה היוונית, השואבת ממסורת רבת-שנים שמבוססת בחלקה על מזמורים ביזנטיים. סגנון המוזיקה והמחול המסורתי באיי יוון, בהם רודוס, נקרא ניסיוֹטיקָה (Nisiotika) ומבוסס על כלי פריטה כמו הלירה הכרתית והלאוטה (קתרוס). למרבה הצער, כיום ניתן לשמוע מוזיקה אותנטית ולראות את המחולות המקושרים אליה רק באירועים משפחתיים או בתהלוכות לרגל פסטיבלים וחגים לאומיים, בייחוד ביום עליית מריה השמיימה (15 באוגוסט) או בפסטיבל באָסקליפּיוֹ (1 באוגוסט). מידע נוסף, ראו תחת חגים.
בשאר ימות השנה מתקיימים בטברנות רבות ברודוס מופעים של מחול ומוזיקה יוונית פופולרית, המתקיימים בעיקר בשביל התיירים אבל מלאים שמחת חיים. בקטגוריה זו מומלצות במיוחד הטברנה Blue Lagoon ומסעדת Agalma , שתיהן בעיר החדשה של רודוס. בנוסף מתקיימים במספר בתי המלון ערבי שירה וריקודים, במהלכם תוכלו לנסות ללמוד את התנועות ולהיסחף בקצב המסחרר.