דלג לתוכן


קיימת גרסה עדכנית של היישומון.
לחצו כאן לעדכון.

פעילויות

לצד האתרים ההיסטוריים, החופים והמוזיאונים, מוצע למטיילים ברודוס מגוון רחב של פעילות חוץ, שרובן הגדול קשור לחופים המתוירים של האי.

סאונות ומרחצאות

ביום גשם, או סתם כדי להתפנק, תוכלו לנוח ולהתרענן באחד מאתרי הספא באי. רוב מרכזי הסאונות והמרחצאות ממוקמים במלונות פאר או במלונות-נופש למשפחות, ומוצעים ללא תשלום לאורחי המלון - אבל המחירים לבאים מבחוץ עלולים להיות גבוהים. רוב אתרי המרחצאות המומלצים ממוקמים בעיר רודוס, אבל הטוב מכולם, Aphrodite Spa , ממוקם דווקא בחוף אָפָנדוּ.

ספורט ימי

הספורט הימי שולט בכיפה ברודוס בזכות החופים הנפלאים בכל חלקי האי. ברוב החופים משכירים קיאקים, סירות פדלים ו/או אופנועי ים, ובאחדים תוכלו להתנסות גם בסקי מים או בשיט באבוב או בסירת 'בננה' המחוברים לסירת מנוע.
המגוון הרחב ביותר של פעילויות מוצע באתר הנופש פָליראקי, שהתפתח בשנים האחרונות כמרכז החשוב ביותר באיים לגלישה עם מצנחי ים. בזכות הרוחות העזות הנושבות בהן, החופים המערביים והדרומיים של רודוס הם יעד מושלם לגולשי רוח - בייחוד חוף אִיקסיָה הסמוך לעיר רודוס וחוף פְּרָסוֹניסי, בקצה הדרומי של האי, הנמנה עם המובילים בתחום באירופה.

צלילה ושנירקול

תחום הצלילה ברודוס לא התפתח עד השנים האחרונות בשל הפיקוח ההדוק של ממשלת יוון, החוששת מגניבת עתיקות ממעמקי הים. עם זאת, כיום מותרים לצלילה מספר אזורים יפים ומעניינים ליד החופים של לָדיקוֹ, בלינדוֹס ובקוֹלימפִּיָה.
רוב חברות הצלילה חוסות תחת אחד משני גופים מקצועיים - האגודה המקצועית של מדריכי צלילה (PADI) או המועדון התת-ימי הבריטי (BSAC) - או שניהם גם יחד, וברובן מציעים קורסי צלילה למתחילים ולמתקדמים, הנמשכים כחמישה ימים. לחילופין תוכלו לשכור בכל אחד מהחופים המוסדרים שנורקלים שיאפשרו לכם לחקור בכוחות עצמכם את העולם הנפלא שמתחת לים.

רכיבה על סוסים

רכיבה על סוסים תאפשר לכם לחוות את את האי ואת נופיו בקצב נינוח ומנקודת מבט שונה. ב-Kadmos , שבאזור ההררי מעל יאליסוֹס יש בית ספר לרכיבה ומציעים טיולי רכיבה של שעה אל החוף וחזרה, ואילו ב-Fivos שמדרום לפָליראקי מוציאים טיולים לחוף ולפנים הארץ ומציעים גם סוסי פוני לילדים.

שחייה

בל מקום אליו תפנו באי רודוס, תמצאו בקרבתכם חוף נהדר, המתאים לטבילה ובשחייה. חופי הרחצה באי מגוונים מאוד, מפינות שקטות ופסטורליות ועד לחופים המוניים ומלאי אטרקציות. באי יש חופים חוליים, חופים המכוסים חלוקי-אבן וחופים שיש בהם גם וגם, אבל בכולם המים צלולים ונפלאים. לאוהבים לשחות בים מומלצים במיוחד חוף צאמבּיקָה הציורי וחוף אוֹאָזיס השליו.

שיט

ברחבי האי רודוס מוצעים לתיירים מגוון טיולי שיט מודרכים, מסיורים קצרים בצוללת הצהובה ועד טיולי יום המוצעים בסוכנות Summer Dreams בעיר רודוס. בנוסף מציעות חברות המעבורות טיולי-יום מודרכים לאי חאלקי ולאי סימי.