דלג לתוכן


קיימת גרסה עדכנית של היישומון.
לחצו כאן לעדכון.

פעילויות

בעוד שברחבי רומניה מוצעות לתיירים מגוון פעילויות ספורטיביות ופעילויות-אתגר בחיק הטבע, אין רבות כאלה בבוקרשט העירונית. אבל בהחלט יש כאן לא מעט הזדמנויות להפעיל את הגוף, משחיית בוקר מרעננת ועד טיפוס על קירות.

החלקה על הקרח

חובבי ההחלקה על הקרח ישמחו לגלות בקניון AFI מתחם החלקה מצוין הנקרא Cotroceni On Ice ופתוח כל השנה. בחודשי החורף תוכלו גם להחליק על הקרח באגם הקפוא שבחלקו הדרומי של פארק צ'ישמיג'יו, ובחודש דצמבר - במשטח ההחלקה של שוק חג-המולד בכיכר קונסטיטוּציֶי, סמוך לארמון הפרלמנט.

חדרי בריחה

תופעת חדרי הבריחה, שכבשה ערים רבות בעולם, לא פסחה גם על בוקרשט, ובעיר מציעים מגוון רחב של חדרים המיועדים לקבוצות של 2-6 שחקנים ולמגוון גילאים. חדרי הבריחה המובילים הם: Troll Escape Rooms , The Void Escape room ו-Escape Arena . בחרו את החדר המתאים לכם לפי המיקום, רמת הקושי והרכב הקבוצה שבה אתם מטיילים.

טיפוס קירות וחבלים

בבוקרשט אין מצוקים טבעיים נישאים, אבל חובבי הטיפוס לא יישארו בידיים ריקות. מומלץ במיוחד Carpatic Climbing Gym , בפרבר שליו במערב בוקרשט, שם יש קירות למטפסים מנוסים וגם למתחילים ולילדים.

סאונות ומרחצאות

אי אפשר לבקור בבירת רומניה מבלי לבלות כמה שעות בתרמה בוקרשט, אתר רב-מוניטין ובו מגוון בריכות שחיה מקורות ומתקני ספא איכותיים. עם זאת, לצד מתחם המרחצאות העצום יש בעיר גם מספר מכוני ספא מצוינים, המספקים חוויה אינטימית יותר;‏ בהם מומלצים במיוחד Puri Bali במרכז העיר ו-Orhideea Spa בפרברי המערב.

סיורים מודרכים

בבוקרשט פועלות הרבה חברות לסיורים מודרכים. מטיילים ישראלים רבים מעדיפים סיורים בשפה העברית, עם מדריכים ישראלים המתגוררים בבוקרשט, אבל אם אתם מעדיפים אווירה בינלאומית יותר תוכלו להצטרף לאחד מסיורי ההליכה ללא תשלום של חברת Walkabout Free Tours , המוצעים באנגלית ובספרדית. מטיילים הרפתקנים ולא חסכנים במיוחד עשויים ליהנות מטיול בעיר באמצעות סגוויי, למשל בחברה המומלצת Bucharest Segway Tours ;‏ כך תראו את בוקרשט תוך כדי תנועה אבל בלי לאמץ את הרגליים.
דרך נוספת לראות את העיר במינימום מאמץ היא נסיעה באוטובוסי התיירים של חברת Bucharest City Tour - אפשרות נוחה למי שמתקשים בהליכה או ביום סוער במיוחד, שלא מאפשר טיול ברגל.

שחייה

הנהר דֶמבּוֹביצָה, החוצה את בוקרשט, מזוהם ואינו מתאים לשחייה, כך שמי שמבקשים לשחות במהלך החופשה יצטרכן לפנו לאחת הבריכות בעיר. מומלצות במיוחד הבריכה המקורה במרכז הספא Orhideea (שם הכניסה ללא תשלום לילדים עד גיל 16 בליווי מבוגר) והבריכה הפתוחה Grădina Floreasca בצפון העיר.