דלג לתוכן


קיימת גרסה עדכנית של היישומון.
לחצו כאן לעדכון.

קורונה

מגיפת הקורונה שפרצה ב-2020 שיתקה את עולם התיירות לתקופה ארוכה, וגם היום מתמודדות מדינות העולם עם האתגר הכרוך בקבלת תיירים בתקופה של מגיפה עולמית. פרק זה יספק לכם את כל המידע הנדרש כדי לטייל בנוחות ובבטחה.

לקראת הנסיעהעדכון אחרון:
16/06/2022

הנחיות עדכניות ליוצאים מישראל מפורטות בעמוד המתאים באתר משרד הבריאות .
החל ממאי 2021 רשאים תיירים להיכנס ליוון ולשהות בה ללא בידוד אם הגיעו מאחת המדינות
המותרות (הכוללות, נכון לנובמבר 2021, את כל מדינות האיחוד האירופי ואת ישראל) ובידיהם אישור חיסון, אישור החלמה או תוצאה שלילית בבדיקת PCR מ-72 השעות האחרונות (או בבדיקה מהירה מ-24 השעות האחרונות). ילדים עד גיל 12 אינם מחויבים להציג אישור כלשהו.
לפני הנסיעה ליוון חובה למלא אונליין 'טופס איתור נוסע' (PLF). לאחר מילוי הטופס תקבלו באימייל קוד QR שאותו יש להציג בכניסה ליוון. בנמלי התעופה ביוון מבצעים באופן מדגמי בדיקות מהירות לנוחתים במדינה. מידע עדכני על תנאי הכניסה ליוון, רשימה של המדינות המותרות וקישור למילוי הטופס תמצאו באתר הממשלתי .

ההתנהלות בחו״לעדכון אחרון:
24/05/2022

אישור חיסון או החלמה נדרש לכניסה לרוב החללים הסגורים, בהם מוזיאונים, בתי קולנוע, אולמות ספורט, בתי קפה, ברים ומסעדות. בהתאם להסכם ההדדי בין ישראל לאיחוד האירופי, תעודת חיסון או החלמה מישראל מתקבלת בכל המקומות שבהם נדרשות תעודות אלה.

לקראת החזרה לישראלעדכון אחרון:
24/05/2022

הנהלים בחזרה לישראל מפורטים באתר משרד הבריאות ומתעדכנים מעת לעת.
אזרחים ישראלים וזרים פטורים מבדיקת קורונה לפני הכניסה לישראל בטיסה או במעבר גבול יבשתי. עם זאת, מי שמאומת לקורונה וטרם החלים לא יוכל לעלות על טיסה לישראל. באמצע מאי 2022 בוטלה הדרישה לבדיקת PCR בשדה התעופה או במעבר הגבול אחרי הכניסה לישראל, ולכן גם אין צורך להיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקה. עם זאת, לקראת הטיסה יש עדיין למלא טופס נוסע נכנס לישראל ולפעול לפי ההנחיות בטופס (בין השאר, לבצע בדיקת קורונה אם יש לכם תסמינים).
במרכז העיר רודוס תוכלו לעשות בדיקת PCR במרכז הבדיקות covidtestrhodes.com (€60;‏ יש להזמין תור מראש), אבל הוא פתוח בימים ב'-ו' בלבד. אם אתם זקוקים לבדיקה בימים שבת וא', פנו למרכז הרפואי Euromedica (€60;‏ יש להזמין תור מראש בטלפון או באימייל) בכפר קוֹסקינוֹ, כרבע שעה נסיעה מהעיר.