דלג לתוכן


קיימת גרסה עדכנית של היישומון.
לחצו כאן לעדכון.

קורונה

מגיפת הקורונה שפרצה ב-2020 שיתקה את עולם התיירות לתקופה ארוכה, וגם היום מתמודדות מדינות העולם עם האתגר הכרוך בקבלת תיירים בתקופה של מגיפה עולמית. פרק זה יספק לכם את כל המידע הנדרש כדי לטייל בנוחות ובבטחה.

לקראת הנסיעהעדכון אחרון:
16/06/2022

הנחיות עדכניות ליוצאים מישראל מפורטות בעמוד המתאים באתר משרד הבריאות .
החל ממרץ 2022 אין עוד מגבלות קורונה לכניסה לרומניה. מידע עדכני על נוהלי הכניסה למדינה, בעברית, מתפרסם מעת לעת בהודעות המערכת של קבוצת הפייסבוק בוקרשט רומניה מסלולים אתרים ואטרקציות ;‏ קחו בחשבון שבקבוצה מתפרסמות גם דעות והמלצות לא-מוסמכות של גולשים.

ההתנהלות בחו״לעדכון אחרון:
24/05/2022

החל ממרץ 2022 בוטלו כל מגבלות הקורונה ברומניה והוסבו להמלצות בלבד. בפרט, הממשלה ממליצה לעטות מסיכות בתחבורה הציבורית ובמקומות צפופים.
אף כי בדיקות קורונה אינן נדרשות לצורך ההתנהלות ברומניה או החזרה לישראל, כדאי לדעת לאן לפנות אם תזדקקו להן. מומלץ לפנות לאחד מ-13 מרכזי הבדיקות של Complet Medical בבוקרשט ובסביבתה. התוצאה מתקבלת באותו יום (תוך שש-שמונה שעות) לנבדקים עד 14:00, או למחרת (תוך 12-16 שעות) לנבדקים אחרי שעה זו. עלות הבדיקה €275/245 לתשלום במקום/לתשלום מראש בכרטיס אשראי. בכל המרכזים עורכים גם בדיקות מהירות (אנטיגן;‏ €160/99 לתשלום במקום/מראש).

לקראת החזרה לישראלעדכון אחרון:
24/05/2022

הנהלים בחזרה לישראל מפורטים באתר משרד הבריאות ומתעדכנים מעת לעת.
אזרחים ישראלים וזרים פטורים מבדיקת קורונה לפני הכניסה לישראל בטיסה או במעבר גבול יבשתי. עם זאת, מי שמאומת לקורונה וטרם החלים לא יוכל לעלות על טיסה לישראל. באמצע מאי 2022 בוטלה הדרישה לבדיקת PCR בשדה התעופה או במעבר הגבול אחרי הכניסה לישראל, ולכן גם אין צורך להיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקה. עם זאת, לקראת הטיסה יש עדיין למלא טופס נוסע נכנס לישראל ולפעול לפי ההנחיות בטופס (בין השאר, לבצע בדיקת קורונה אם יש לכם תסמינים).