plane
מאמרים

תשובות לשאלות נפוצות - הזמנת טיסות באמצעות אתר העולם

- 16/09/2015 מאת מערכת העולם -

כל מה שרציתם לדעת על השוואת מחירי טיסות ומציאת טיסות זולות באתר העולם

התחילו במאמר איך לחפש טיסות באתר העולם, שבו יש סקירה של תהליך ההזמנה הרגיל באתר. יש עדיין שאלות? ננסה לעזור כאן. אם בסוף קריאת מאמר זה עדיין נותרו לכם שאלות שלא זכו למענה, אנא כתבו אותן תחת תגובות בתחתית המאמר, ואנו נשיב בהקדם האפשרי.

מסך חיפוש הטיסות באתר העולם

מסך חיפוש הטיסות באתר העולם
צילום: אתר העולם / ©


כללי


אפשר לדבר איתכם בטלפון? כמה עולה טיסה לברלין באוקטובר? תוכלו לשלוח לי הצעה בכתב? אפשר לקנות אצלכם כרטיס לרודוס?

רק רגע... הסבר קצר על השירות שלנו. אנחנו לא סוכנות נסיעות ואיננו מוכרים כרטיסי טיסה. באתר שלנו יש מנוע חיפוש להשוואת מחירי טיסות, ולמיטב ידיעתנו, ניתן למצוא בו את הטיסות הזולות בישראל (רוצים לראות עד כמה? עיינו במאמרים תחת הכותרת השוואת מחירים בין אתרים בישראל). אחרי שתמצאו את הטיסה המתאימה לכם, תופנו לאתר חברת התעופה או לאתר של סוכן נסיעות (בארץ או בחו״ל) להשלמת ההזמנה.
אחת הסיבות לכך שאנו מסוגלים להציג את המחירים הזולים בישראל הוא שהתהליך אוטומטי לחלוטין. אז נכון, צריך להכיר את המערכת וצריך לחפש לבד, אבל מי שיעמוד באתגר, כנראה ירוויח. לו היינו מפעילים מוקד טלפוני ומוכרים כל טיסה באופן ידני, הטיסות שלנו היו יקרות הרבה יותר. יקרות כמו... כמו הטיסות של המתחרים שלנו.

מי שמע עליכם בכלל? למה אתם לא מפרסמים בשום מקום?
אנחנו לא מפרסמים בשום מקום, מכיוון שכל שקל שיושקע בפרסום, ייקר את כרטיסי הטיסה לפחות בשקל, ואנחנו רוצים להישאר תמיד האתר שבו ניתן למצוא את כרטיסי הטיסה הזולים בישראל. עשו תרגיל קטן: הקלידו בגוגל את המילים ״טיסות זולות״ ובידקו מחירים בכל האתרים המפרסמים מודעות בדפי החיפוש. אם תמצאו אתר אחד עם טיסות זולות יותר משלנו, אנא כתבו לנו. אגב, ביצענו בדיקה של כל האתרים המופיעים בשני העמודים הראשונים של החיפוש בגוגל. את התוצאות תוכלו לראות כאן.

כשאני רוצה לטוס לחו״ל בזול אני קונה דיל. אני מקבל גם טיסה וגם מלון והכל בזיל הזול...
ברוב המקרים יהיה זול יותר להרכיב את הדיל בעצמך על ידי שימוש בכלים שבאתר העולם. לפרטים נוספים קרא את המאמר: כך חסכתי 368 $ על הדיל היומי של איסתא.

היצגן של אתר טרווליסט טוען שהתשובה היא הדילים הסודיים של האתר. לנו יש תשובה קצת אחרת

היצגן של אתר טרווליסט טוען שהתשובה היא הדילים הסודיים של האתר. לנו יש תשובה קצת אחרת
צילום: אתר טרווליסט / ©


חיפוש


איך לחפש טיסות באתר העולם?
במאמר הבא, תמצאו סקירה של תהליך ההזמנה הרגיל באתר.

האם אפשר לחפש אצלכם טיסות היוצאות ליעד אחד וחוזרות מיעד אחר?
חיפוש מסוג זה נקרא באתר סקיי סקנר Multi-city. הוא עדיין אינו אפשרי בגרסה העברית של מנוע החיפוש באתר שלנו, אבל אפשרי בגרסה האנגלית. ראו כאן למשל חיפוש טיסה היוצאת מתל אביב ללונדון וחוזרת מפאריז.

חיפוש Multi-city באתר סקיי סקנר לצורך חיפוש טיסה לעיר אחת וחזרה מעיר אחרת

חיפוש Multi-city באתר סקיי סקנר לצורך חיפוש טיסה לעיר אחת וחזרה מעיר אחרת
צילום: אתר סקיי סקנר / ©


אני רוצה לטוס לסן פרנסיסקו עם חניית ביניים בניו יורק. האם ניתן לחפש טיסה כזו אצלכם?
כמו בתשובה לשאלה הקודמת, גם כאן מדובר בחיפוש Multi-city באתר סקיי סקנר, שעדיין אינו אפשרי בגרסה העברית. ראו כאן כיצד לחפש את הטיסה המבוקשת.

חיפוש Multi-city באתר סקיי סקנר לצורך ביצוע חיניית ביניים

חיפוש Multi-city באתר סקיי סקנר לצורך ביצוע חיניית ביניים
צילום: אתר סקיי סקנר / ©


האם ניתן לחפש אצלכם טיסה זולה לתאריכים מסויימים בלי לציין את היעד (כדי לבחור את יעד החופשה לפי מחיר הטיסה)?
חיפוש מסוג זה נקרא באתר סקיי סקנר Everywhere. הוא עדיין לא אפשרי בגרסה העברית של מנוע החיפוש, אבל אפשרי בגרסה האנגלית.

יש טיסות שאי אפשר למצוא באתר שלכם?
לא הרבה, אבל כן. לעתים, טיסות שכר (צ׳ארטר) מיוחדות משווקות באופן בלעדי על ידי חברת השכר או על ידי סיטונאי תיירות, ואז חברת התעופה לא מעבירה את המידע אודות הטיסה למנועי החיפוש. לא מדובר בכל טיסות הצ׳ארטר, אלא בטיסות מיוחדות, בדרך כלל ליעדים שלא מתקיימות אליהם טיסות צ׳ארטר באופן קבוע. לאחרונה ראינו טיסות כאלו מישראל לזנזיבר ולאיי סיישל. גם במקרים כאלה, בדרך כלל יש באתר העולם אלטרנטיבות במחירים טובים לא פחות.

יש לכם גם טיסות זולות לאילת?
לא. אנחנו ממליצים לחפש ישירות באתרים של חברות התעופה הישראליות.

מחירים


האם המחירים המתפרסמים באתר שלכם כוללים מיסים?
כן. עם זאת, שימו לב שהמחירים המתפרסמים באתר הם המחירים שנסרקו לאחרונה (בדרך כלל מדי יום) באתרים של חברות התעופה וסוכני הנסיעות. לאחר שתלחצו על הטיסה הנבחרת תועברו לאתר חברת התעופה או סוכנות הנסיעות ותוכלו לראות את המחיר הסופי. לעתים יהיו שינויים הנובעים מכך שמחירי הטיסות מתעדכנים באופן רצוף.

האם המחירים כוללים גם תשלום עבור מזוודה?
לא תמיד. בחברות לואו קוסט לעתים יש להוסיף תשלום בגין מזוודה.

האם יש עוד תוספות על המחיר המתפרסם באתר שלכם?
בדרך כלל לא. עם זאת, חלק מסוכני הנסיעות המפרסמים טיסות במנוע החיפוש, גובים תוספת בגין שימוש בכרטיסי אשראי (להבדיל מכרטיסי חיוב, שאינם נפוצים בישראל). לצערנו, לעתים ההודעה על התוספת מופיעה רק לקראת סוף תהליך הרכישה. שימו לב לכך.

הזמנות


מצאתי טיסה באתר שלכם, הועברתי לאתר סוכן הנסיעות, אבל לא הצלחתי לבצע הזמנה בגלל תקלה באתר שאליו הועברתי. בינתיים - למרות שבאתר ההוא יש הודעה על עבודות תחזוקה באתר - אני רואה שמישהו אחר קנה את הכרטיס הזול שרציתי...
ננסה להסביר מה קורה מאחורי הקלעים של מנוע החיפוש המציג טיסות באתר העולם: חברות התעופה מציעות כרטיסים ברמות מחירים שונים. סוכני נסיעות בכל רחבי העולם יכולים להחליט למכור כל כרטיס במחיר יקר או זול יותר מזה שמציעה חברת התעופה. במקרה שלך, סוכן מסוים, נקרא לו משה הכי בזול, נתן את המחיר הטוב ביותר על הכרטיס הזול ביותר (נאמר שזה כרטיס במושב D בשורה 37), ובזכות זאת הופיע ראשון ברשימה אצלנו. אבל מעשה שטן, האתר שלו נפל בלילה, ולא ניתן לבצע אצלו את הרכישה. באותו זמן, אתרים של סוכני נסיעות אחרים המשיכו להציע את אותו כרטיס (כנראה במחירים גבוהים יותר) וכנראה שגם הצליחו למכור אותו. לכן, יש אפשרות סבירה שגם אם משה הכי בזול לא מכר לאיש את הכרטיס שבו חשקת, הרי שבגלל שכרטיס זה כבר לא זמין (כי נמכר על ידי סוכן אחר), משה הכי בזול כבר לא מסוגל להציע את המחיר שראית. אולי עכשיו ניתן לקנות אצלו כרטיס למושב A בשורה 7, אבל זה כבר כרטיס שחברת התעופה גובה עבורו מחיר גבוה יותר, וגם אם משה הכי בזול ימכור את הכרטיס הזה הכי בזול, עדיין הוא יעלה יותר מהכרטיס בשורה 37 שכבר נמכר.
המלצתנו: אם הגעתם לאתר של סוכן ולא הצלחתם לבצע את ההזמנה - שיקלו לעבור לסוכן הבא בתור ברשימה המופיעה באתר.

הזמנתי כרטיס טיסה. למי עלי לפנות לגבי ההזמנה שלי?
כל שאלה הקשורה להזמנה שביצעתם, יש להפנות לספק הטיסה ישירות.
מנוע חיפוש הטיסות של אתר העולם הוא כלי עזר בלבד לתכנון הטיול; איננו מבצעים הזמנות, איננו מחייבים את כרטיס האשראי, ואין לנו גישה לפרטי ההזמנה שלכם.
לאחר שתמצאו את הטיסה המתאימה לכם, תופנו לאתר חברת התעופה או לאתר של סוכן נסיעות/חברת נסיעות (בארץ או בחו״ל) להשלמת ההזמנה ישירות דרכם - הוא ספק הטיסה שלכם.
תנאי הרכישה נקבעים על ידי ספק הטיסה בלבד. מסיבה זו, אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם ספק הטיסה ישירות לכל שאלה שמתעוררת בנוגע להשלמת ההזמנה, כמו ביצוע שינויים, בירור אמצעי תשלום, מדיניות ביטולים והחזרים, נהלי כבודה (מידות, משקל כבודת יד, עלות מזוודה נוספת וכו'), בחירת מושב, בחירת ארוחות (אם כלולות במחיר הכרטיס), צ'ק אין, עלויות נוספות, או מה מותר או אסור לכם לעלות למטוס.
עם השלמת ההזמנה, תקבלו אישור הכולל את פרטי ההתקשרות של ספק הטיסה. אם לא קיבלתם אישור כזה או אינכם מוצאים את פרטי הספק, לחצו על הקישור הבא בו תמצאו רשימה של כמה מספקי הטיסות של סקייסקנר.

היכן אוכל למצוא את אישור ההזמנה שלי?
למנוע חיפוש הטיסות אין גישה לפרטי ההזמנה או האישור שלכם. במקרה זה, מוטב לפנות ישירות לספק הטיסה שהועברתם אליו להשלמת ההזמנה. ספק הטיסה הוא הכתובת הטובה ביותר לבירור כל מידע על ההזמנה שלכם.
אם לא קיבלתם אישור הזמנה, מומלץ לבצע את הצעדים הבאים:
* בדקו את תיבת דואר הזבל שלכם - הודעות לא מוכרות לעתים מוצאות את דרכן לתיבה זו.
* אם שכחתם מי ספק הטיסה שאצלו ביצעתם את הזמנתכם, תוכלו לבדוק את פירוט החיובים בחשבונכם באתר הבנק/חברת האשראי ולמצוא את שם הספק.
* כרטיסי הטיסה מונפקים בדרך כלל ביום ביצוע ההזמנה, אך סוכני נסיעות אחדים עלולים להתמהמה, לכן מוטב לבדוק זאת ישירות עם ספק הטיסה.
בתשובה לשאלה הקודמת תמצאו רשימה של פרטי התקשרות של כמה מספקי סקייסקנר.

כיצד אוכל לשנות או לבטל את ההזמנה שלי?
מנוע חיפוש הטיסות הוא כלי עזר בלבד לתכנון הטיול, ואין לנו גישה לפרטי ההזמנה שלכם או לאישור ההזמנה.
מסיבה זו, מוטב לפנות ישירות לספק הטיסה עם כל שאלה הנוגעת לשינוי או ביטול ההזמנה. מדיניות השינוי והביטול בכל חברת תעופה שונה. באתרי חברות התעופה תוכלו למצוא הסבר מפורט על מדיניות זו.

מלונות והשכרת רכב


כדאי להזמין באתר העולם גם בתי מלון ורכב להשכרה?
לדעתנו כן. אנחנו עובדים עם האתרים המובילים בעולם, ויש לנו מבצעי הנחות חסרי תקדים על מדריכי טיולים ומפות למזמינים. ראו כאן מבצע למזמינים מלונות באתר Booking.com וכאן מבצע למזמינים רכב להשכרה באתר rentalcars.com. שימו לב שכדי להשתתף במבצע, עליכם לבצע את ההזמנות באמצעות קישור מהאתר שלנו.

לחצו על התמונה לפרטים נוספים

לחצו על התמונה לפרטים נוספים
צילום: אתר העולם / ©

רוצה להיות אזרח העולם?רוצה להיות אזרח העולם?

אני רוצה לקבל הנחה של 10% על כל הרכישות בחנות ולקבל במייל את חדשות העולם. (מקנייה זו; אין כפל מבצעים; חדשות העולם כוללות מידע ופרסומות)

לעולם לא נעביר את כתובת המייל שלך לצד שלישי ללא אישורך. ניתן לבטל את הרישום בכל עת.
מחפשים מלון לטיול בחו״ל?
כדאי לחפש מלון באתר העולם (מדוע?)
  • נשיונל גי׳אוגרפיק
  • ראף גיידז
  • מישלן
  • פרייטג ברנדט
  • דורלינג קינדרסלי
  • לונלי פלנט
  • וורלד מפינג
  • קונט
מהנעשה בעולם
אתם כבר אוהבים את העולם?
צרו קשר
כל הזכויות שמורות © 1991-2019 שטיינהרט שרב מוציאים לאור בע"מ
 
תמונה מוגדלת